Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsme se nejak pri vyberu svetel rozsoupli a to jsou vetsinou bodova svetla, prisla cenikovka na 350 000 Kc :)))))))))))))))))))) Mno, tak to jsme se teda sakra sekli, tak at vas vyber i naceneni neprekvapi jako nas :))))
Odpovědět
Profilova fotka
Veru tak to jsem jenom naprázdno polkla, ty mě úplně děsíš. :-o Asi budeme muset předělat rozpočet :-D . Už se těším až je dáš do alba. Určitě budou stát za to
Odpovědět
Aholky holky, za milé přijetí :-) Bylo by super kdyby nám šlo vše jak po másle, ale nikdy nám tak nic nevycházelo, takže nevěřím, že by se něco změnilo ;-) Ale můžu říct, že jsem na to připravena a budu bojovat :-D A proč ,,já" a ne ,,my"? Jelikož můj manžel pracuje hodně daleko a domů jezdí jen na víkendy, takže veškeré papírování a byrokracii zařizuji já a on bude od jara makat víkend co víkend ;-) @pavka411 - tak to vůbec nazávidím a co jsi udělala? Poslala je pryč? Holky jaké topení budete mít nebo už máte?
Odpovědět
@lumber moc díky, mejl dorazil, tak jdu na čtení. stavíme na ohlášku, protože to máme 143 m2 zastavěný plochy, takže to bylo rychlejší. v podstatě 2 měsíce od podání žádosti od uzavření ÚP a podání žádsti o územní informaci. :-) Dneska nám přijel architekt změřit na pozemku nulu a příští týden budeme bagrovat - strháváme od západu až 1,2 m a pak hurá na desku. Těšim se jako malé děcko
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber Svetla musime samozrejme krouhnout, to je na nas moc penez :), presto nejake nechame...jak budu vedet viteze nevyrazenych, hodim do albicka :)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka já si myslela že na ohlášku se staví stavby bez požadavku na novou infrastrukturu a sítě?
Odpovědět
@breberka Vy začínáte takhle na konci léta? Myslíš, že to dáte do zimy pod střechu? My se toho trošku báli :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evol06 já si myslím, že člověk je po těch martiriích po úřadech rád, že začne. Kdykoli :-D :-D :-D . Pokud nám to vyjde, rádi bychom taky začali. Protahuje se nám to taky slušně. A my ještě musíme bourat :-(
Odpovědět
@lumber Jj, to naprosto chápu proto mi to začínáme obíhat teď aby příští rok brzy na jaře bylo vše ready... a pak se do toho pustíme :-) Budete přestavovat starší?
Odpovědět
Profilova fotka
@evol06 ne, budeme ho bourat celý a na tom pozemku postavíme náš. Dříve tam bydlela tchýně ale teď se stěhují jinam tak ho manžel dostal. Místo je to pěkné ,jenom kdybychom už mohli začít. Když vyjdeme vraty ze zahrady máme přímo výhled na řeku. Doufám, že nás voda někdy nevezme s sebou. Ale pokud si vzpomínám, tak tam nikdy vodu něměli. Hráz je na drhé straně nižší a všechno šlo do lesa
Odpovědět
ahoj holky, vítám nové "tváře" :-D hodila jsem do alba pár nových foteček, už máme vybetonované pasy, příští týden by se mohl adělat deska, počasí má být pěkné, tak snad to klapne veru teda to je síla =-) @breberka gratuluju k souhlasu, 1,2 metru je pohoda ve srovnání s našim svahem, to máte za pár hodin hotovo ;-) brzo nás doženete :-) @evol06 my jsme začli taky bohužel dost pozdě, pod střechu určitě do zimy nestihneme, ale chtěli bychom aspoň to první podzemní podlaží a na jaře už to pak snad pak pofrčí a doufejme že příští rok do Vánoc budeme bydlet horší jak se nám to posunulo, tak máme problém, že do roka 100% nevyčerpáme celý úvěr ze stavbka, podle smlouvy má být vyčerpán do 12 měsíců, což je u nás konec května a to budeme teprve ve fázi hrubé stavby nevíte jak jsou ss vstřícné s prodloužením toho termínu? my bychom nejradši tu první fázi stavby zafinancovali ze svého a čerpali až pak na tom jaře, protže když budeme čerpat už teď do půl roku nejsme schopni doložit doklady, když nám bude přes zimu stavba stát
Odpovědět
Profilova fotka
@evol06 neposlala, jen zedník volal, že nepřivezli co měli, jako fakt už aby byly cihly za náma a už jsme s něma neměli starosti!!!!!! @lumber my taky stavíme na ohlášku a všechny sítě jsme dělali, nebo budeme dělat
Odpovědět
Článek se načítá
@lumber jak píše pavka, všechni sítě, tedy u nás elektriku a cestu jsme dělat museli. Nic jiného u nás není, vodu máme ze svého vrtu a plyn a kanalizace tu neexistuje. @evol06 určitě to stihneme počítám tak do konce listopadu dát pod střechu, stavíme dřevostavbu a ty jdou rychle. Hlavní kazoun může být počasí. My jsme šťastný, že konečně začneme, protože jsme na to čekali dlouhých 3,5 roku. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak zítra další pokus s cihlama, vzali jsme porotherm, tak snad už ví co prodávají.... :-S Jinak kdybyste měla některá zájem o cihly tak máme minimálně 2 palety navíc ;-)
Odpovědět
@lumber tak jsem prošla ten D-test a Mora tam je jen v indukci a poloindukci, ale tu já nechci. Nedá se to tedy ani moc porovnat, ale díky. ;-) @pavka411 třeba je využijete třeba na nejakou kůlničku nebo tak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jééé... breberko.. a neposlala bys mi to? Já bych indukci Moru chtěla :) tak bych si to přečetla :)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, nám pořád ještě nedorazily peníze z banky!!! Sice nám schválili státní fond a peníze by měli přijít do 3 dnů až jim dám číslo účtu, ale z banky nepřišlo ještě nic a to jsme na výplatě už od pondělí :(
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dneska další pokus s cihlama, za chvilku by měly být na stavbě, tak snad vše klapne a bude to ono, co je třeba :-( jinak už nevím :-S Jinak jsem včera byla v Polská na mrkando, a teda že by mě něco až tak zaujalo, že bych si řekla, že to chci to fakt ne, byli jsme v Castoramě a v Merlinovi(to nevím jak se přesně jsmenuje, je to naproti Auchenu, obchod s jídlem) Merlin se mi zdál kvalitnější, ale castorama levnější, hmmm dilema, jestli pro mě má smysl tam jet něco nakupovat, ale měli tam krásné mozaiky, a vycházely do 100 za kus, u nás je to jednou tolik a víc
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsem, mate nekdo zkusenosti s umyvadem na desku, je to nejak osilikonovane, nezatika voda pod umyvadlo. Chceme ovalne. Dekuji.
Odpovědět
veru, tak to bohužel nemám, ale taky se mi to mooc líbí, tak uvažuju, jak to funguje, zkus otevřit novou diskusi nebo otázku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Jiz jsem zalozila, nikdo se neozval. Mam strach, z te drevene desky pod umyvadlem, tezko manzelovi vysvetlim, ze po kazdem myti musi desku vysusit do kola:) Mozna kamen, ale ta cena...
Odpovědět
Ahojky holky, my taky čekáme na korunky aby jsme mohli zakoupit parcelu a brzy na jaře začít stavět. Teď přes zimu budeme obíhat papíry :-) Jaké topení budete mít? My se pořád dohadujeme :-) Chceme krb s výměníkem plus něco a teď co :-) Já jsem pro elektrické, manžel plyn a můj tatík TČ..
Odpovědět
@veronikapulkertova hm, tak to nevim a manžela bych to utírat taky určitě nedonutila :-D. Třeba mam ale naprosto jasno, že veškerý baterie, doplňky, v kuchyni dřez, madla... budou jen v matném chromu, protože to je šílený ten lesklý neustále leštit, když to nechvi mít "zablíkaný" no a zástěna bude takové to pískované nebo leptané sklo s minimem průhledného, protože to je očistec č. 2 @evol06 my budeme mít krbový kamna na hlavní výhřev + pak celkem všude podlahový vytápění, takže na el.
Odpovědět
@evol06 my budeme mít takovou kombinaci všeho: krbová kamna, plynový kotel a koupelny plus kuchyně podlahovka nám každý říká, že pokud je na pozemku plyn, tak toho určitě využít, plyn je relativně levné (i do budoucna) a čisté topení
Odpovědět
holky s tím stavebkem někdo nevíte? viz. můj příspěvek z 18. srpna
Odpovědět
@kremrolka01 s tim ti já bohužel neporadim, financujeme stavbu úplně jinak a zkušenost nemám :-(
Odpovědět
@kremrolka01 Je mi líto, ale my to taky nemáme od stavebka, takže netuším :-) My teď pořád řešíme co nás vyjde levněji zda plyn či elektrika :-) Ale asi půjdeme do elek. Nemáte někdo porovnání či představu jak to vychází?
Odpovědět
holky neva, díky, proberu to s poradkyní, sice ta toho neví o moc víc :-| ale snad to zjistí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kremrolka01: tak to já ti taky neporadím.. my to sice máme přes SS - překlenovací úvěr, ale vyčerpáme to ještě dřív než nám to končí... jestli nám teda někdy nějaké peníze pošlou! šmejdi! Ale netuším jak je to s tím, když to máš na rok a nestihneš to.... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
holky, my už po víkendu máme udělaný všude okapy a elektriku asi ve 3/4 domku!!! Od tohohle týdne by už mohli dělat vnitřky.. juchuuuuuuuuuuuu! A peníze pořád nepřišli! Takže čekám ještě do pondělí odpoledne a jestli nedorazí budu jim zase každý den volat! Hlavně, že to máme dané na výplatu 24hodin a už to je 7 dní!!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?