Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
Evculinda: my budeme mit, ale nevim, co to obnasi, musim se zeptat mazela :) Je sluzebne mimo, jak budu vedet, pisnu.
Odpovědět
Profilova fotka
@evculinda: my rekuperaci nemáme, ale snad trochu tuším o čem to je... jestli se nepletu, tak se dělá spíš do pasivních domů, protože když máš rekuperaci tak se nevětrá. Rekuperace jsou takový hranatý trubky a je tím poháněný vzduch, takže by si měla mít vývod v každým pokoji aby se ti tou rekuperací topilo, nebo myslím i ochlazovalo. Snad sem to moc nepopletla, myslím, že takhle nějak to je...
Odpovědět
Profilova fotka
Pro evculinda: Prevzato z netu: Novostavby jsou dokonale vzduchotěsné a aby byla zajištěna hygienická výměna vzduchu, je potřeba dodávat do těchto domů a bytů čerstvý vzduch. Klasické větrání otevřením oken je velice nehospodárné, protože ohřátý vzduch se vyvětrá ven, a dovnitř do místnosti se dostane sice čerstvý vzduch, ale studený. Tímto dochází k velkým ztrátám energie, protože musíme ztracené teplo opět dostat pomocí topení zpět. Větrání pomocí rekuperace má tu výhodu, že z místností se odsává vzduch, který je potřeba vyměnit a jde přes rekuperační výměník ven z domu. Naopak dovnitř do domu jde čerstvý venkovní vzduch, který přebírá v rekuperačním výměníku tepelnou energii, a je dodáván předehřátý dovnitř. Teplo je tedy předáváno v rekuperačním výměníku, ale čerstvý a vydýchaný vzduch se spolu nemíchají – je to dáno konstrukcí rekuperačního výměníku. Zároveň s výměnou vydýchaného vzduchu dochází také k regulaci vlhkosti, a to především z místností, kde je zvýšená tvorba vlhkosti, jako například koupelny a kuchyně. Většinou rekuperační jednotky odsávají vydýchaný vzduch z kuchyní, koupelen, WC a přivádějí čerstvý vzduch do obývacích pokojů, ložnic, dětských pokojů. Tento způsob je sice nejběžnější, ale dá se použít také lokální rekuperace, která zajistí výměnu vzduchu pouze v jedné místnosti, takže pomocí jednoho otvoru ve stěně je odsáván znečištěný, ale i dodáván čerstvý vzduch. My rekuperaci musime mit z duvodu chladicich stropu.
Odpovědět
@veronikapulkertova no je to bída, hodně dělaji jiný formáty než chci, tedy nee 30 x 60 a když jsou, tak blbý barvy. Viděla jsi defile položené nebo jen kusovku? Já právě jen kusovku a ta se mi tolik nelíbila. Budu muset obejít studia i tady u nás a okouknout to znovu. Přeci jen to neni záležitost na chvíli, ale na roky :-).
Odpovědět
Holky, děkuju za reakce :-D Co je rekuperace víme, spíš mi šlo o realizaci a možná i cenu 8-) Domluvili jsme se, že zadáme dvoum firmám a uvidíme. A co centrální vysavač???? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hezke rano holky, vcera jsem opet vymetala vodu z domecku a dnes opet presi. Soused se smal, proc to delam, ze se tam voda zas vrati, ale me je je uzko u srdicka, kdyz vidim ty zatopene pokoje, kde stoji hodne vody :( Uz at mame strechu...potrebuji uzdravit mozoly na ruce ze zametani :) Breberka, nekde na netu jsem videla fotku realizace, zkusim pohledat:) Eculinda: o rekuperaci ti pisnu az v pondeli, jak se manzel vrati, centralni vysavac ne, zas tak velky domecek nemame :)))), ale o robotickym premyslim, uvidime :) Hezky den vse, bez deste alespon, kdyz ty mracky (mraky:( jsou....
Odpovědět
Profilova fotka
Pro brebera: http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/a... cerstve polozene defile, jeste je umazane...:)
Odpovědět
@veronikapulkertova díky Veru, takhle v koupelně to vypadá moc pěkně, tak já fakt nevim. Včera jsem na tom seděla v noci a jsem z toho hin. Líbí se mi taky Tahiti (a cena je super), Zingano tm. hnědá (cena je šílená), Sandstone Plus hnědá a pak to Defile. Zkusim to ještě objevit někde na živo. Potřebuju to právě do více místností, takže to je cca 60 m2, takže cena tu hraje velikou roli. No a koukam, že tu u toho nemaji takový ty lišty/sokly, tak to se řeže přímo z té dlažby, nevíš? Plus řešim celkem zásadní problém. Chodbička je na začátku 1m široká a až u schodů se rozšiřuje a tim pádem se tam nevejde dlažba 30 x 60 na šířku ani na dýlku, takže uvažuju o kombinaci s těma čtvercovýma stejného druhu, možná jen jiný odstín, co vy na to? Díky za rady. S vodou je to bída, to tě chápu, já bych taky vymetala :-| :-( . Snad se počasí umoudří, aby jsme to všechny mohli dát pod střechu a pak bude klid. Já dneska jedu ke tchánovcům a dozvim se nabídky oken, tak jsem zvědavá, jestli půjdu do kolen :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, nasla jsem uuuuuzasne stranky, zastineni oken. Kazde zastineni je opatreno videem. Na strankach jsou i markyzy, zluzie, rolety, japonske posuvne steny atd, tak kdo ma zajem, juknete, maji vse hezky zpracovane!!! :) http://www.rolrols.cz/twinroll http://www.rolrols.cz/siluroll http://www.rolrols.cz/fasetroll Ucim se do skoly jiz od patku, uz mi z toho hrabe, tak se odreagovavam ne netu:) Breberka: myslim, ze kombinace jineho formatu muze byt zajimava:) A doufam, ze nabidka oken te prijemne prekvapi :)
Odpovědět
@veronikapulkertova veru, úžasný stránky, líbí se mi všechny. I ty japonský stěny a římský rolety, tak to bude taky oříšek :-D ceny oken zatim nevim, všechny nabídky nedorazily, ale plast prej tak cca 200 tis, tak uvidíme, co zbytek U nás dneska zdíme ztracený bednění, tak snad počasí bude dál přát
Odpovědět
hurá tak dlažba je vybraná, nakonec bude to Defile hnědé, viděla jsem ho naživo pěkně v koupelně v prodejně a je krásný :-D. No a do spodní koupelny půjde to Bamboo. Ale stále váhám nad těma 2 zbylýma koupelnama, zda to Via veneto roso, líbí se vám?
Odpovědět
Profilova fotka
Defile je moc hezka dlazba :) My take budeme mit tmave hnedou s tou kremovou :) Ono to vypada jinak, kdyz je vystaveny jeden kus a kdyz je z toho udelana koupelna :) Kolik tech koupelen mate breberka :) To bude uklidu :) Bamboo i Via vento roso jsou moc hezke obklady :) BUde to super pokoupani :)
Odpovědět
Článek se načítá
@veronikapulkertova díky Veru. Koupelny máme 3, jedna dole, druhá nahoře a třetí přímo v pokoji pro hosty :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka: Verčo, super obklady! Jak defile - vypadá fakt parádně! Tak i ten červenohnědý obklad-viděla jsem v albu, snad to platí! Hlavně jsi to moc hezky vybrala a barvy se ti nebudou tlouct, i když je každá koupelna jinde tak budou pěkně sjednocený, základ hnědá a jedna se smetanovou a druhá s červenou... Taky bych to tak chtěla... hnědosmetanovou a hnědosmetanovo oranžovou :)
Odpovědět
@breberka moc krásný obkladčky, ty via veneto se mi líbí, kamarádka je má a vypadá to moc pěkně, já chci ty olivově zelený do kuchyně
Odpovědět
@mavo @kremrolka01 díky za názory holky, to jsem ráda, že se líbí nejen mě. Jen to Via Venero Rosso je takové s nádechem do růžova, ale myslim, že to bude hezký takhle s tou tmavou hnědou. Ještě jsem objevila španělský obklad Nirvana, ale nevim, jaká je to kvalit, ale hlavně v Siku máme velikou slevu, tak to asi stejně nebudu moc řešit a zůstane to tak, jak je to vybrané a bude klid :-) Zjistila jsem, že je dobře, že dlažbu vybírám teď, protože jsme měli chodbu jen 1 m a ta 30x60 by se mi tam 2 vedle sebe nevešly, tak chdbu o asi 23 cm rozšíříme na úkor koupelny, ale to naštěstí neva :-D. A zjistila jsem, že když máme podlahovku, tak spáry mají být min. 6 mm, to jsem byla překvapená
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, po dlouhe dobe u nas vykukuje slunicko, KONECNE se zacne neco dit se strechou :) Jinak jsme dnes 2 hodiny resili krb, neni to jen tak, jak jsme mysleli, prijdeme, ukazeme a koupime krb a pak jej tam jen dame:) Resi se u toho tlouska sten, komin a dalsich milion veci :) Bylo to slozite, skrz zachovani vizualizace architekta, ale mame vybrano, brunner krb, ma dvojite sklo, teplo se uvolnuje postupne a i po vyhasnuti, delsi dobu oproti ostatnim krbum, sala teplo. Super se otevira a je komplet moc hezky :) Jen ta cena :((( Dnes jdeme na stavbu probrat jeste okna, protoze nam z eurooken doporucili zvetsit rozmer nekterych oken, skrz panty, treba z 1x60 na 1x70, ze to lepe drzi... Dnes mame vyroci tri roky svatby, toto leti :) A co noveho u vas? :)
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to je krásný Veru, oslavte to pořádně. :-) U nás se dodělává dnes ztracený bednění a v pátek bude manžel pokračovat se základama - dnes a zítra je v práci. Jinak já se teď zaobírám koupelnama, do toho mi tady náš Matěj sem tam udělá pěknou vsteklou scénu (prej tomu říkají první puberta), takže celkem zábava :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jupííííííííí. Dnes nám došel souhlas s provedením stavby. Volejme sláva a tři dny se radujme!!!! :-D :-D :-D . O víkendu můžeme vesele pokračovat v demolici. ale ted to vezmeme pořádně. Já už se nemůžu dočkat. Jenom furt čekám nějaké komplikace. Příjde mi to až neuvěřitelné.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber Tak to je super lumber, pijte, hodujte a radujte se :))))
Odpovědět
@lumber mooc gratuluju, tak to máte pěkný datum na ofiko zahájení ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ježiš já bych pila, ale co ti naši dva cipísci. To bych je taky večer mohla ve vaně utopit - samou radostí. Nechám si tu euforii asi raději na tu bouračku. ;-) Veru gratuluju k výročí. My jsme s mojim přemýšleli nedávno, že jsme spolu už 6 roků. Ani mi to tak nepřipadá.
Odpovědět
@lumber no tak to je taky pěkných pár let ;-), my jsme svoji 3 roky, ale spolu jsme celkem 11 let :-D taky celkem masakr
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, nestíhám vás dočíst, u nás teď momentálně stojíme, máme odstojkovaný strop, a čekáme na spravení kanalizace, máme objednané dřevo na střechu ale bude až 14.9, takže asi tak :-| Večer vás dočtu a dám další fotečky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hmm tak jsem neodolala a dočetla vás, veru gratulace k výročí, lumber gratulace k povolení :-) breberka ať vám jsou základy od ruky a počasíčko ať vydrží, to samozřejmě přeji všem 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Stavařky, kdo staví na ohlášku, ráda bych se zeptala, jestli vám přišla cedulka stavba povolena. Nám nedošla a nevím,jestli omylem nebo to tam být nemá. Děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
Tak beru zpět, špatně jsem se podívála.Bylo to zamíchané mezi papíry v projektu. to mi spadl kámen ze srdce. Tak stavbě zdar!!!
Odpovědět
@lumber hm, tak my tedy ale cedulku nemáme, tak nevim :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka tak to je teda záhada. A neměli jste ji taky někde zamíchanou? Už jsem si ji dala do folie a zítra ji pěkně dám za okýnko :-D
Odpovědět
teď jsem právě prošla oštemplované paré projektu z MěU, ale nic jsem nenašla, musim se pak zeptat manžela, jak to je :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?