Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
My cedulku máme, dala jsme na svabu kopii, ale až kdž jsme měli na návštěvě tu stavební policii :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber @breberka holky, já hlásím, že my cedulku taktéž nemáme :) myslela jsem, že na ohlášce to být nemusí, když se to jmenuje "stavba POVOLENA" :-D tak nevíííím.. :-S
Odpovědět
@radunk.a ani já nee, teď jsem to tu znovu prohrabala, přečetla znovu dopis o povolení ohlášky a ani se tam o tom nic nepíše, že bychom ji tam měli mít, necháme to koňovi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak, dneska jsme tu měli úvěrářku - už jsme upsaní. Do měsíce bychom měli mít uvolněné penízky. Zatím pořád boříme, tak než dojdou prašule tak snad to stihneme dodělat vč. základů. @breberka to vypadá, že každý úřad si to řeší jinak. No hlavně když pak nebude nikdo dělat problémy. Já se bála, že pokud tam tu cedulku mít nebudu, tak nějaký dobrák z dědiny to bude moc řešit.
Odpovědět
ahojky, tak hlásím že deska je po dnešku zalitá!!! vyšlo to krásně ani nesprchlo a na příští dny je taky celkem dobrá předpověď, tak snad bude hezky tuhnout :-) a brzy se pustíme do zdění cedulku taky nemáme, nepřišla a nějak jsem to zatím ani neřešila gratuluju k výročí! my máme za pět dní tři roky, ale jinak už desetiletí co jsme spolu
Odpovědět
Profilova fotka
jééééé koho to tu nevidím x-) .... ahoj Péťo, my za 4 dny také tři roky a jinak devět let :-N ... ale o tom už jsme mluvili ;-) . Už máte desku jo??? Tak to jste rozjeli celkem rychle a počasí vám vyšlo dobře 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
kecám osm let :-p
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu té dlažby Defile plánuješ? My tu hnědou a sem tam tu tm. béžovou.
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Ahoj, defile planujeme do koupelny a to tmave hnedou a svetle bezovou ci kremovou :) Cetla jsem tvuj dotaz, nekdo tvrdi, ze je na uklid bezproblemova, nekdo ze ne, tak nevim, ale ja koupelnu umyvam casto, tak snad to s ni nejak preziju. )
Odpovědět
@veronikapulkertova No právě, někdo říká to a jiný to, čert, aby se v tom vyznal, viď. Já jsem právě zvyklá uklízet průběžně neustále, tak doufám, že to bude u nás taky OK, protože to bude na dost frekventovaných místech
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, holky nejak nestihame...:(, tlaci nas cas, je potreba vedet svetla celeho interieru domu, o svetlech na dome a svetlech na zahrade ani nemluvim, to jeste nebyl cas poresit. Resime slevu z castkyna svetla jeste porad, v pripade, ze by ji neposkytli, museli bychom poptat jinou firmu. Porovnavali jsme totiz ceny na netu a vse bylo tak o 20 % drazsi. Ted na nas tlaci se sanitarni keramikou, tu snad jiz vybranou mame.Krom sprchy, to je take dulezive, skrze tlak a proud vody. A rozvrzeni zahrady (bazen, detske hriste, posezeni s krbem) skrz natahani kabelu, vody atd. Poptavam firmy, hruby projekt potrebujeme do 14 dni, uf. A to za tyden jsem mimo, na dovolene na 14 dni a manzel jede na 3 tydny do Ameriky poznavat, takze budeme vse resit pres maily. Do toho skola, uz me z toho zacina hrabat a to je teprve zacatek :) Jeste stale resime okna s jiz vybranou firmou, mame se v tydnu jet podivat na posuvne balkonove dvere, ale nejak neni cas, takze okna objedname az zacatkem rijna, vyroba je 5-6 tydnu, ach jo. Jak jste na tom se zarizovanim vy?
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to máš krušné Veru, to ti nezávidim, tak šťastný výběr. Já řešim to 3 m fr. okno v obýváku, mam 3 možnosti. Buď krajní rámy pevné sklo a 2 vnitřní 180 cm otevírat jako dveře nebo 2 tabulkové šoupací dveře s prahem = stejné ceny. Nebo 2 tabulkové šoupací dveře bezbariérové, tedy bez prahu, ale cena je 1x tolik co ty s prahem :-|
Odpovědět
Článek se načítá
teď jedeme s Matýskem zkontrolovat, jak to jde tátovi na stavbě - jestli je šikovný a odsejpá to, zítra lijeme čistou základovku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Breberka: tatku mate sikovnyho, muj manzel ani nevi, jak se dum stavi :) Byli jsme dnes na stavbe a rozhodli jsme se, ze udelame jeste jedno okno do obyvaciho pokoje, zda se nam, i delnikum, ze je tam trochu tma. Takze zitra se nektere okna dozdivaji, jina delaji :) A to je porad neco:) Na dum, co jsme dostali stavebni povoleni se skoro od zakladu zmenil :) To pak bude vysvetlovani :)))
Odpovědět
@veronikapulkertova já jsem si právě vzala takovýho Ferdu mravence :-D, do všeho se pustí. No a jelikož je šikula, tak dneska lejeme desku, HURÁÁÁ ! Myslim, že oken neni nikdy dost, hlavně v místech, kde se bude trávit nejvíc času a to obývák je. My včera s Matym šli od našeho bytu na pozemek pěšky. Vycházka krásná kolem řeky, přírodou. Maty drandil na odrážecim kole, ale je to celkem daleko - 8 km. Šli jsme to 3 hodinky. Ještě to musíme zkusit na kole se mnou.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, tak dnes den blbec. Musela jsem komplet vybrat sanitu do koupelny a do maleho WC a to i armatury. Sedela jsem nad tim, jak jsem mohla, ale vzhledem k malicke to s pakovymi bateriemi bylo hop nebo trop. Vybrala jsem prvni, cenove prijatelnou. Paffoni, mate nekdo zkusenost? Mam ji v albicku. Zitra mam schuzku s realizacemi zahrad, tak jsem zvedava, pokazila se nam sekacka, tak je na pozemku prales :) Zitra povykladam, jak to probihalo. A prisla nam upravena verze na svetla, mala sleva tam je, ale porad je to palka, presto si nemuzeme casove dovolit poptat jinou firmu. Takze jsme to odsouhlasili. V patek se poklada strecha a jeste dnes resime to okno navic do obyvaciho pokoje. A do toho resim skolu, musim jeste splnit dve zkousky a uz mi z toho vseho hrabe a boli hlava :)
Odpovědět
@veronikapulkertova Verunko, zkušenost nemam, ale je to přesně to, co se líbí i mě do kuchyně, pěkně hranatá :-D. Značka je to ale prý dobrá, co jsem slyšela. Tak šťastnou volbu :-) Hlavně pevné nervy, útěchou ti pak bude krásný domeček se zahradou pro vaší berušku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka :) Uz se nemuzu dockat a to ten kolotoc teprve zacina, bude hur, musim si na dovolene poradne odpocinout, at se pak do domecku a skoly vrhnu v plne sile :)
Odpovědět
Profilova fotka
Drak se vzbudil, spal hodinku, ach jo....
Odpovědět
@veronikapulkertova to znám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Prislo naceneni krbu: 172 tis :-( :-( :-( :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak krb zmensujeme, az se dostaneme na prijatelnou cenu :) Takze 132 cm dlouhy nee :)
Odpovědět
@veronikapulkertova jen jsem si polkla na prázdno - masakr :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem byla v koupelnovem studiu a pan mi Paffoni pomluvil, jak se dalo, spatne tesne, kapaji, doporucil grohe, hansgrohe... Tak si asi budeme muset priplatit, navic Grohe ma 5 let zaruku.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsichni, tak uz prvni problem zasahl i nas :( Architekt domu nam navrhl maly pristresek na auto, takze zustane 25 cm na kazde strane, no s mymi schopnostmi couvani se tam nedostanu a myslim, ze ani popredu tam nevjedu, nemluvne o manezlovu auto, to se tam nevleze. Nejdriv jsem zurila, ted se tomu smeju, jak se mu to mohlo vubec stat. Resime ted, co s tim, nejake cm pridama, max 10, pak uz je souseduv plot. Jinak nam architek (jiny-interierovy) chysta naceeni koupelny: obklady, sanita, svetla, atd. Tak jsem zvedava...Uz se to bude objednavat. Dnes jsem byla na domecku, strecha je pokryta izolaci a jsou pripraveny latky pro stresni tasky. Tasky uz jsou na pozemku. Jinak nakonec jeste to jedno okno do obyvaku udelame, tak budeme mit vice svetla. Jsem zvedava, jak to ti delnici tady 3 tydny bez nas vydrzi a co za tu dobu provedou ?:)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova tak s tou garáží mě to mrzí a cítím s tebou. Nám ji udělat užší, tak parkuju do konce života venku. Já jsem ráda, že se autem trefím dovnitř. natož, když se má ještě vyjíždět. Tak snad to úspěšně pořešíte a dopadne to tak aby se vám pohodlně parkovalo :-D
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to mě mrzí za tebe a úplně tě chápu. My teď parkujeme v garáži u dědy a tam je z každý strany tak max. 10 cm, takže já tam zásadně neparkuju (auto bych měla obouchaný jako popelnici). Ještě se tam jede rovně a pak se musí trochu zahnout doprava, protože je to dvojgaráž.
Odpovědět
jinak my máme napenetrováno asfaltovou izolací, v pondělí se budou lepit ty asfaltové pásy, pak vrtat do desky trny na základové pražce no a koncem týdne se asi zašne stavět :-). No a začali jsme hrabat cestu ke studní, to je díra jako hrom
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak u nás se snad do konce týdne začne opět něco dít. Měli jsme teď nechtěnou pauzu, spravovali nám odpadní rouru v desce, co rozbili, a funguje to!!! Ještě dostat z firmy nějaké prašule, jelikož se jednalo o třetí reklamaci desky!!!! Zítra nebo ve středu přivezou dřevo na střechu, takže nám konečně nebude do domečku kapat :-) Opět bysme měli řešit finance :-| chjo proč jsou ty penízky tak kulaté?? Jinak holky my teda máme garáž dle projektu, ale i tak tam budu mít strach zajet :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska nám přivezli dřevo na střechu, snad víkend klapne, máme toho docela dost.... kanalizaci, střecha, zedníci začínají vyzdívat příčky...... Holky měly jste hned celou střchu nakoupenou?? jako dřevo, nějakou tu folii, tašky(krytinu) pisněte co jste všechno potřebovali ke střeše
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?