Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
@mavo to jsme asi 2 :-D, je tam napsáno řady Unica, ale výrobce je Schneider Electric, tak asi tak, no mě je to celkem i fuk, hlavně že vim, co chci :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberko přesně! Moje řeč! :-D Je jedno jak se to jmenuje hlavně že víme jak to vypadá a jak to vypadat má :-D
Odpovědět
Profilova fotka
cau holky ... Unica = Schneider Electric ;-) my je chceme taky Unica Colors zásuvky .... a Unica Plus vypinace,.. tam kde budou hodne videt,.. protoze jsou drazsí nez Colors ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kdepak vsichni jsou? my mame hotové vysekání, vyfrezovani elektriky v celem dome ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka taky máme doma Unica Colors, jen upozorňuji, že v této sérii se nedělají dvojzásuvky. Tedy dají se použít obyčejné bílé, ale nemají ty barevné rámečky. takže my máme všude 3, 4 a 5-ti ráměčky po jednotlivých zásuvkách a je toho fakt moc. Do garáže, technické a za skříňky v kuchyni jsme dávali obyčejné dvojzásuvky Tango.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenkaj jakto že nejsou 2rámečky? v katalogu jsou, na stránkách vypinac.cz je taky mají a v několika obchodech jsem je taky videla.. jak colors tak plus ...
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka oni mají dvou troj čtyř pěti a myslím dokonce, že i šestirámečky do řady vedle sebe, ale nikde jsem nenašla klasickou dvouzásuvku - pod sebe. Nám to bylo celkem jedno, občas to tedy je dlouhá řada :-D ale švagr elektrikář nechápavě kroutil hlavou, kolik těch zásuvek tam máme :-) Na klasickou dvouzásuvku taky dáváš jen jednu instalační krabičku, kdežto u této řady, co zásuvka, to krabička
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenkaj jojo... tak s tim pocitame... dvojzasuvku pod sebe jsme stejne nikde nechteli ;-) ale vylekala jsi me,.. to vis,.. diry jsme dnes dodelali, tak by se me to nechtelo predelavat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak gratuluju k pokroku ! My ty dvouzásuvky Tanga dávali v garáži a technické a musím přiznat, že do nich ty vidlice jdou nějak snáze. U těch Unic máme občas problém tam tu vidlici narvat (jsou tam dětské pojistky). Ty má i to Tango, ale tam je to v pohodě.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my máme tango jen tma kde nešly dát swingy. Meli jsme totiž krabice na Tanga, ale pak námukázal swingy a ty jsme chteli. No takže tam kde mel být 4 rámeček máme nastojato samostatné tanga zásuvky. Jo a ješte bílé ikdyž všude máme šedé, ale co bude to za skřínkama, tak tam je to jedno.
Odpovědět
tak nejdřív jsem se taky vyděsila jako hranolka, ale už jsem klidná, taky chceme vše jen vedle sebe :-D nu dneska opět mlhavý umrholený den, ale měli by dnes nastoupit pokrývači, tak doufám, že jedou jako šrouby (manžel je v práci, tak je nezkontroluje a já tam do toho s malym nechci jet). Snad to stihneme než se zašnou plnit ty šílený předpovědi počasí :-| holky, co vám už dělaly okna, jak dlouho jim to trvalo, stihne se to do 2 dnů?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka nám je udělali za jeden den a že jich máme docela dost :-) tak se neboj, všechno se zmákne :-) ráno přijeli, osadili rámy a k večeru to bylo hotový i s výplněma :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@mavo tak to by bylo super, my máme 13 oken + 2 dveře + 1 vchodové dveře + 1 garážové 2 křídlé + 3m fr. okno
Odpovědět
Profilova fotka
my 2,8 francouzský z toho jeden fix, jedno francouzský 1,8m, jedny dveře, vchodový dveře a 11 oken :-) jednokřídlý a nebo dvoukřídlý...
Odpovědět
@mavo tak uvidíme, jak jim to půjde, ale snad tak ty 2 dny max. ještě se právě pod ty okna budou dělat z panelů pražce do výšky čisté podlahy, ale to chce manžel dělat až ty okna tydy budou, aby to sedělo
Odpovědět
holky, dala jsem do soukroméno albíka fotku kuchyně tchánovců, tak můžete kouknout, jak jsme to vymysleli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka nám pod to dávali jen cihličky, ale to se může klidně dávat až druhý nebo třetí den :-) u nás udělali okna (krom pěny se dávali ještě na "hřeby" ... ) a potom se teprve vyzdívali - podezdívali, přesně na výšku kde bude.. teďka už je... podlaha :-)
Odpovědět
@mavo nu uvidíme tak já dneska poslala na stavbu zvěda a chlapi makali do tmy x-), je zalaťováno a skoro hotový polystyren, prý tak v sobotu začnou s taškama :-D v pondělí okna a přijde elektrikář, tak teď musim dodělat nákresy zásuvek a vypínačů
Odpovědět
ahojky holky, tak u nás zase leje jako z konve, tak jsem zvědavá, jestli chpali dělaji střechu nebo jeli dom. Manžel vyrazil dozdít nadstřešní část komínu, ale nevim nevim, jestli do s kámošem daji :-(
Odpovědět
Profilova fotka
u nas je relativně hezky... ještě před chvilkou bylo i sluníčko...tak doufám, že se sem nic nežene, protože chlapi musí stihnout doobložit polystyrenem soklík pod strechou a udělat perlinku :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka a vam to vsechno dela jedna firma, nebo subdodavatelsky? ja jen, jeslti se to da stihnout postavit za 6-8 mesicu kompletne?
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi zatim to dela jedna firma... smlouvu s ni mame na zaklady, zdi, schodiste, strecha, okapy.... v prubehu stavby se zjistilo, ze je i nutne zateplit,.. aby mohli strechari dodelat strechu...mame s nima dobrou zkusenost, takze jsme to nechali na nich.... eletriku si delame sami a dal se uvidi... za 6 mesicu komplet stavba.. to asi ne :( my jsme zacinali 1.7. ted to je 5 mesicu a chybi toho jeste hoooodne :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka ok, moc diky. Jsem si to myslela
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi jsem moc nepomohla :-| nicmene pokud by to bylo celé na klíč,... a hlavně vyšlo super počasí(my jsme se zdrzeli počasím,.. nějak nám nepřálo, vždy, když se mělo jít dělat něco, při čem bylo potřeba sucho,.. tak pršelo, jak z konve... :-D a taky je důležité mít už předem vše vybrané,... aby tě něco nepřekvapilo, jako třeba nás to zateplení, najednou výběr perlinky(dům chceme mít obložený cihličkami,... najednou se tě ptají jaké budou cihličky - fuf nevím,.. vždyť se měly dělat až tak za rok!!!takze jsme litali po cihlickach.. rozhodli jsme se pro original klinker.... klinkery jsou ale tezky,.. takze na polysterenu nemuze byt obycejna perlinka... no a tak to jede dal a to je zdrzeni) ale kdo mohl vedet, ze kvuli strese budu muset mit uz vybrane cihličky :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka jezkovy voci :-D :-D :-D no, tak my cihlicky mit nebudem...zasadne spis ted vymyslim barvu oken, to je pro me velka hadanka...asi bych na tom mela zacit vic makat, pac bychom chteli nekdy na jare/lete zacit...a do zimy idealne bydlet, klidne v nezkolaudovanym
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi jde o to jakou kombinaci vymyslíte... vás styl domu se mi vážně moc líbí... takže bych dala bud sedou fasádu a hnědý okna(opravdu hnědá, zádný zlatý dub, nic do červena)... nebo naopak, jak más taky v albu ... obložení domku dřevem a okna antracitová jo jinak třeba okna... normální dodací lhůta cca 5týdnu - my tam máme ale posuvky 3metry a ty se vyrábí 8týdnů .... což jsem taky nevěděla....
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka to jsou dobry rady nad zlato....za me vitezi ta kombinace,co mam v albu na prvni fotce i kdyz klidne bych k tomu dala antracitovy okna...na druhou stranu, zase aby to nebylo ultramoderni, to fakt nechci. A kdyz jsou zvenku hnedy, v interieru muzou byt treba sedy? Protoze zase ladit drevo oken k podlaze...no vis jak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi tak kdyz bude šedá fasáda,.. tak opravdu ty hnědý okna budou lepší,.. na obr. 1 bych si už nedokázala představit antracitová okna... jinak my mame vybráno hnědá okna zvenku, uvnitř klasika bílá, jen v obýváku, kde budou ty posuvky budou okna i zevnitr hnedá ... posuvky mám připadají v bílé barvě hrozně laciné(myslím v tom našem rozměru) ale taky jsem viděla dům v interiéru se šedými okny.. a to vůbec nebylo špatné... ale byla to taková světlejší šedá,.. aby to zase nijak výrazně nezasahovalo do interiéru vy si budete dělat interiér sami? neoslovíte donlic?
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka super, dik za radu...bily posuvky vypadaji blbe, vidim to tedka v byte, i kdyz jak to mam sladeny do bila,tak to neni zase tak spatny. No, kdyz bude dum na Donlic fakt nebude, zkusim to sama, myslim,ze uz trosku oko mam a inspirace je vsude dost....treba v lince, krbu mam jasno. Svetla navrhne a rozmisti firma, loznice neni nic moc slozityho a pokojicky jsou uplne v pohode ;-)
Odpovědět
@kristi baráček bude fakt parádní, taky by se mi něco takového líbylo, ale měli jsme limity ;-). @hhranolka máš okna v plastu, že budeš mít venkovní a vnitřní barvy jiné nebo to dělaji i ve dřevě?. My máme dřevo a po ani ne 4 týdne pán chtěl přijet montovat, tak jsme ho pošoupli o týden a v pondělí dorazí
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?