Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka a to zateplujete teď, takže to znamená že to nebude nechávat přemrzávat? Protože "vymrznout" má dům, který je jen hrubá stavba, ne? (aspoň tak se to snažím vysvětlit manželovi... páč my už máme dům skoro ke stěhování a on mi říká, že to chce nechat přemrznout, tak mu říkám, že na to už je trochu pozdě... ) @kristi vy chcete stavět zděný příští jaro a do zimy bydlet? Takže to nebudete nechávat promrznout? Já si to taky tak představovala - od začátku měla jasno co kde bude a jak to bude... takže se ani moc neprotahuje....ale manžel to teď brzdí, že se stěhovat nechce :-/ že to má vymrznout, že mu to říkají všichni!
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka plast ;-) @mavo přemrzat se nemusí, když zdíš na pěnu či lepidlo.. my máme pěnu..
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo nam zase rikala spousta lidi, ze ted uz se nemusi.....a pak si vyber, vid? :-| @breberka dekuji, a neboj...taky mame limity, to prece asi kazdej, tohle je vysledek, kterej odpovida nasim snum a dokonce i cene, takze doufejme, ze o to tolik neprestrelime
Odpovědět
@kristi to určitě ano :-D my ještě měly limity od obce, takže bez klasické střechy bychom to mít nemohli, ale i tak se nám domeček moc líbí rozpočet je kapitola sama pro sebe. Budete stavět svépomocí? My stavíme a když se nás někdo zeptá, kolik to bude stát, tak my nevíme (jen cca) a všichni jsou z toho paf
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka nene, svepomoci fakt ne. My jsme oba telata navic by nam to trvalo asi tak 1000 let s manzelovym prac. vytizenim....takze na klic. My mame zatim jen zakladni pocty podle m3 a uvidime, jakou vybereme firmu, nejaky tipy uz mame, co staveli znamym....myslim ( a spousta lidi to rika), ze ted je fakt super doba na stavbu, ten boom opadl a da se rict, ze se toho spousta zlevnila...
Odpovědět
Profilova fotka
mě teda nepřipadá, že by opadl boom... volám vodákovi,.. nemá čas,.. plynař to samé,.. chlapi na střechu přejíždějí z jedné stavby na druhou,.. schodáci prý vědí až do Vánoce kde mají v kolik hodin kde být...mě připadá, že všichni mají práce nějak moc...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi @hhranolka holky, nám říkali, že jsou teď nové technologie tak se přemrzávat nemusí (navíc bylo takové léto, že mi přišlo že to zmoklo, pak zase proschlo jaký byli pařáky, pak zase ukrutná kosa... tak mě připadá že to je přeschlý i promrzlý už teď :-D ) ale fakt co člověk to názor... ale spíš slyším, že to máme nechat teď být... a taťky kamarád, který je stavební dozor na developerských projektech tak jen říkal ať topíme a větráme a třeba pořídíme ten odvlhčovač, ale jinak ok! :-/
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem tady pár dní nebyla. Nevěděla jsem, kde dřív skočit. Ale..., máme vybrané okna - ořech. Líbil se mi i přírodní, ten byl takový světlý ale manželovy přišel nějaký nijaký. Střecha objednána KM beta višeň. Včera chlapy pokládali trámy konstrukci stropu a ve středu se asi bude střecha začínat. Do té doby vyzdí štíty. @hhranolka mám stejný problém. Přemýšlím o dekoru zevnitř. Ale jenom do obýváku a kuchyně ˇ(jsou propojeny) Prý kvůli sladění je lepší bílá ale mě příjde, že i ta tmavá by se dala dobře sladit. Připadá mi, že ten ořech se hodí i ke světlé podlaze. To musíme ještě pošpekulovat. Jenom mi vadí, že když je tmavá vevnitř i zvenku, tak profil toho okna je pořád bílý, a když se to otevře tak je to vidět. Děcáky a ložnice budou zevnitř bílé, protože jsou menší a nechceme je ještě opticky víc zmenšit. No uvidíme, ale už bychom to měly rozseknout, nebo to nestihnou do zimy vyrobit. Ach jo. :-(
Odpovědět
@lumber tak to je fajn, když máte zase něco vybrané nu u nás jsme dneska dali do kupy tu elektriku, ale komín neni bohužel hotový - lilo celý odpoledne, tak snad zítra to klapne
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Teď mi volali, že nám ve čtvrtek budou montovat okna x-) x-) x-) Manža dneska nakoupil kablíky, takže budem tahat x-) Se to nějak rozjelo :-D Jen mě děsí to počasí které hlásí :-(
Odpovědět
@pavka411 počasí se takyděsim, ale snad to ještě nebude tak horký.¨ U nás je komín hotový - fotky dodám, střecha je skoro zalaťovaná, dneska jsme rozkreslili el. a už tam kamarád vrtá a dělá si na ni díry. Okna jsme šoupli na zítra,tak jsem moc zvědavá,jaký budou
Odpovědět
Profilova fotka
holky nebojte nic nebude tak horký.. myslím, že bude i teplá zima... @pavka411 a @breberka super, že už budete na zimu zakrytý :-) a těším se na fotky oken, jaký to budou krasavci! S elektrikou taky pěkně frčíte :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@breberka no "horký" to určitě nebude :-D :-D :-D vy jste všechny ted tak rychle popojeli,.. doufam, že až budou okna, že taky budeme moci šupajdit... ale okna budou až někdy koncem ledna... takže my si ted pomalu davame vanocni prazdiny :-D neb na baraku uz skoro neni co delat,.. v nasi lokalite se strasne krade, takze musime opatrne :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, tak nam ukradli material na zatepletni stropu z domu, ale nas to celkem netizi, mame stavbu na klic, takze si to budou muset sami zaridit, jen chci poukazat na to, ze je to hruza, jak si to ti lidi, ani lidmi je nemohu nazvat, mohou dovolit. Prisel dnes doplatek na okna, tudiz uz jsou hotova, jen zaplatit a jsou nase :) My uz mame v domecku elektriku, vodu hotovou, geberity na svem miste, napul zateplene stropy, nahazuje se omitka, pripravuje se na krb, musime kousek zasekat do zdi. V patek jsme prebrali komplet navrh zahrady. Se zavlahovacim systemem, bez stavebnich prvku, jako je pergola, bazen, dlazba, osvetleni, gabiony, cena skoro milion, takze mazec. A to je moderni zahrada, kde nic mo neni, jen pri krajich. Pristi tyden mame schuzku s architektem, ktery zkusi navrhnout zvetseni naseho domu, jelikoz ma tvar ctverce, tak to nebude tak jednoduche :) Koukam, ze vsichni pracujete, co vam sily staci :) Jak budu mit cas, kouknu na fotecky a pridam nase :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova nas to ukradene leseni taky netizi,.. ale je mi firmy líto :-| zahrada za mega jen travnicek a rostlinky? to je nejak moc ne? ikdyz vy mate krasne velikou zahradu,.. zavlaha neni levna.. ale i tak za tu ceny bych uz chtela i chodníčky :-N tak vy nakonec chcete zvětšovat? co chcete jeste pridat? jake pokoje?
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, vy tedy řádíte, já když chci v baráku posunout příčku, tak manžel frfňá, že pak musíme dát změnu projektu, takže dát tam pokoj navíc, tak ho asi odvezou :-D :-D :-D ale je to paráda, jestli vám to půjde, hlavně aby se vám domeček líbil nu já jsem celkem na nervy z toho počasí, někde už sněníží - u nás leje, ale pokrývači rozdělali s námi druhou střechu, takže teď jsou tam a k nám jdou zítra, úplně se bojim, aby nám tam nenasněžilo, okna tedy nakonec prý budou zítra nebo pozítří, tak snad nám je pokrývači nezničí |-| :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Na domemem mame zmeneno asi vse, co jde :) Vysku stropu, velikost domu, mistnosti, proste uplne vse:) A chceme dum jeste zvetsit, o 2-3 pokoje, pokud by to slo, bourame cely dum a stavi na tom stejnem miste novy, vetsi :) Do randa se ze stavby ztratily kozy a leseni :( Ale snad uz budou brzy okna...:) Uz mame pripravu na krb, bude to desny kolos!!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
Juja, omlouvam se za ty chyby, jednou rukou jsem loupala pistacie a druhou psala, pak to tak dopada :) Mavo ono se to nezda, ale 60 tis dorovnani pozemku, 85 travnata plocha, vysev, 209 zahradni upravy (vysadby, kameny, slapaky), 350 rostliny, 135 zavlahovy system.... chybi cena gabionu, dlazba pri vjezdu, osvetleni, bazen, tykove drevo terasa, bazen, zahradni domek, pergola, drevenne prvky (lavice)...
Odpovědět
@veronikapulkertova :-D a kčemu budou Veru pokojíky? Pracovna, hostovský...? Jsem zvědavá :-). Kam je šoupnete, zdo zadní časti za domeček?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Tak mame jen jeden detsky pokoj, druhy jsme predtim chteli misto pracovny, ale ta je malinka a druhy pokoj pro me, ma ukryvarna, pripadne hostovsky pokoj a jeste bychom udelali mozna detskou koupelnu se satnou. Kam to dat je horsi, ale protahnout zadni cast domu by snad nejak slo :) Nechame se prekvapit :)
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to se těšim, bude to určitě super a možná tim i schladíne "rejpaly", že máte malý dům ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Ty uz jsem pustila z hlavy :)
Odpovědět
@veronikapulkertova to je dobře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova vy si budete davat klasickou travu? nepujdete do travního koberce? jennifer si prave hodne chvalila travní koberec... jinak cena za zahradu, kdyz jsi to rezepsala neni tak velika.. az na tech 350 za rostliny.. to bych fakt nedala :-N jsem ale moc zvedava, jak nakonec rozsirite dum...
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Cena je za vetsi rostliny, nechceme cekat 5 let, nez zahrada bude nejak vypadat, ale jinak by sla cena samo dolu... Ani nevim, co tam mame naceneno za travu, ale mam pocit, ze jsme se bavili o nejake lepsi klasicke trave? Musim se na to jeste poptat, ale to ma cas :) Tez jsem zvedava, co z domu vycaruje :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova to jsou alenovinky. Nějakou dobu jsem tady nebyla a nestačím se divit. Tak ať to všechno pěkně vymyslíte. :-D Jinak my dneska máme na domečku už chlapíky na střechu tak jsem zvědavá jak se s tím poperou. Včera tady trošku padal sníh. Při představě, že bychom začali stavět třeba o týden později mě olévá. To bychom asi už nestihli. Ale snad se počasí umoudří. Vevnitř už to vypadá opravdu jako místrosti - zmizly palety, uklidil se ten binec a hned je to veselejší. Okna máme přislíbené od objednání cca do 3 týdnu - bomba x-). Už se těším jak bude střecha a okna.
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka mohla si mi říct že chcete žádat o 300 SFRB... já bych ti poradila, taky jsem to zařizovala teď v létě :-) nám už konečně jde po celém domečku elektrika.. dneska to manžel s klukama zapojil :-) a snad máme už i vypínače :-) musím se tam o víkendu sjet podívat, jak to pěkně vypadá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo tak v tom případě i otázka na tebe :-D davali jste vyplnenou zadost, potvrzeni o prijmu rucitele, potvrzeni o prijmu obou manzelu... jeste neco?
Odpovědět
Profilova fotka
holky řešíme dilema... vrata budeme mít šedá,.. ale jaká????? RAL 7016 nebo RAL 7024??? pomoc!! nemuzeme se s manželem rozhodnout,.. zítra podepisujeme smlouvu :-|
Odpovědět
@hhranolka pokud ti jde o barvu, tak mě se líbí víc ta světlejší, takže 7024 ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?