Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova cenu nehledej,.. to je v pohode :) jinak svetlovod je naprosto super.. videla jsem ho nazivo, vazne to je funkcni vec,.. kdybych mela bungalow a chodby bez oken, tak do nej na 100% jdu.. svetla je z nej vazne hodne ;-) jinak madlo mam uz doma,.. takze v sobotu snad bude pridelane, uz je objednany i elektromaterial, v sobotu dorazi vodak, abychom si jeste jednou probrali, kde co bude a od pondelka zacne :-D jo a jinak dvere mame nakonec od jednoho truhlare za 27tis vcetne samozamykaciho zamku... holky to je bomba,.. jen bouchnete s dvermi a oni vyjedou 2 zamky(strelky - nevim, jak se to jmenuje) a normalne chytnete za kliku uvnitr a dvere se odemknou.. truhlar daval samozamykaci zamek do dveri poprve a byl nadseny :)
Odpovědět
@hhranolka tak to je paráda ;-), nebojíš se, že se madlo zničí, my právě chceme kupovat kliku až pomalu před nastěhováním, aby se náhodou neodřela a tak zítra razim na hygienu pro soupravu na odběr vody z vrtu a necháme si udělat rozbor, aby jsme už věděli, jeslti jí můžeme v klidu pít a dělat z ní kafe a ne tahat neustále kanystry z domova ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka madlo snad neznici,.. ono, kdyz tam mame jen rozetu, tak se dvere hodne blbe oteviraji a zaviraji, takze madlo je opravdu potreba, jinak obalimeho asi bublinkovou folii,.. stejne tak dvere necim obalime a budeme doufat, ze se jim nic nestane :-N
Odpovědět
@hhranolka já se právě o dveře taky bojim. Jsem se musela před pár dny na stavbě vyloženě nas..., protože manžel s bráchama stěhoval do baráku materiál. Nemohli ho stěhovat velikym vchodem, který má 160 cm, ale bočnim fr. oknem u jídelny, který má 90 cm, aby to náááhodou netahali daleko no a co myslíš. Něčim tam narvali do futra a je tam asi cca 1 cm uštípnutý dřevo, bych se fakt z toho picla ]-(. Takže až na jaře dorazí pán dodělat vchodový dveře, musíme se s nim domluvit na zatmelení, zbroušení a přelakování - doufam, že to bude jedinný a už se manžel příště zamyslí, kudy, co bude stěhovat. Příští týden přivezou sádrokarton, tak to tam snad pojedu kontrolovat, kudy to tahaji, bo co
Odpovědět
Profilova fotka
Zmena vizu lonice v albicku a pracovny, skrze zmeny rozmeru pokoje... Puvodni navrhy byly lepsi ale :(
Odpovědět
@veronikapulkertova Veru, mě se líbí původní i nové, bude to super
Odpovědět
tak jsme dneska neodolali a vyrazili s Matym na baráček (tatínek je na běžkách) - vyjela jsem dobře, i když je tam místama ledovka jako blázen. Bylo tam tak krásně, sluníško, klid, pohoda. Uklidili jsme trochu bordýlek, zatopili v kamínkách, udělali cestičky ve sněhu a trochu zasněně čuměli z obýváku na "zahrádku" :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Jee, paradne straveny den, tez je mi vzdy lepe, kdyz se jedu podivat na domecek a vidim, jak se to tam meni a pomalu finisuje, no ikdyz ted se probourala pracovna a udela se z ni chodba a koupelna pro deti, ale uz se to dava do kupy :) Je fajn, ze okna jsme pouzily, jen nam zbydou jedny balkonove dvere :))) V patek u architekta suprove, vse jsme jeste jednou probrali, od podlah po strop :) Akorad do jidelny musime zmenit svetlo, z jedne kristalove kopule na dve nad sebou, problem je ten, ze to dvoj uz prestali vyrabet, vzhledem k jeho vysce, tak jej bereme z prodejny, kde bylo vystavene, jiz posledni a nechteji nam dat slevu a to svetlo je dost drahe :( Jinak jsem vybrala uz i nejake dekorativni tapetky, myslim, ze to bude hezke:) Uz se nemuzu dockat, at se tam bude davat nabytek a budeme se stehovat :)
Odpovědět
@veronikapulkertova nojo, hned je člověku líp po tělíčku, viď dveře třeba prodáte (přes firmu - nechtějí?) tak vy u nich nakoupíte světla za majlant a sleva žádná, to jsou vydřiduši, fakt ]-( tapetky chceš dávat kam Veru? Já právě nevim, jestli do nich taky jít nebo nee, ale jen třeba za stěnu za TV a možná za postelí v ložnici, ale stále nevim nevim
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Budou to tapety jen dekorativni, to znamena sem tam nejaky pruh, tapata u jidelniho stolu, tapeta na chodbe za botnikem, proste jen pro oziveni :)
Odpovědět
ahoj holky, tak u nás se už zase pěkně maká, dovezli materiál na sádroš, manžel s kamarádem nakoupil kabely na el., tak hurá do toho. Už udělali kousek vaty na stropě + konstrukce - fotky zatim bohužel nejsou, zničila se nám paměťová karta a fotky, co všera manžel udělal jsou fuč =-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak u nas zitra vodak udela diry po dome :) a v pondeli nastupuje... zitra nam dovezou orsil, o vikendu musime udelat drazky na venkovni rolety a pokud bude cas, tak se pustime i do toho orsilu :) jinak uz mam doma 3 baterie a sprchovy set :-D chyta me nakupni horecka :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@breberka Me Elenka smazala celou slozku "domecek stavba" v pocitaci, takze mam jen fotky z modreho konika :) Tak at vam jde prace pekne od ruky .) @hhranolka Jukala jsem do albicka a baterie hezke :) Jinak my dostali povoleni od stavebniho uradu se stavbou, takze na jare podkopani domu, podstojkovani, opet zakladova deska a stavba, joj :) Ted uz je z pracovny udela castecne detska koupelna, castecne chodba... Jeste ze nemusime nic resit s uradama a udelaji to za nas jini, bychom se ubehali, pac se puvodni projekt s budoucim neda srovnat, je to jak nebe a dudy :) Jeste ted zvazujeme podlahu, mame mit drevo 7mm, ale manzel by chtel drevo 15 mm, ale je to palka, tak uvidime...:(
Odpovědět
Profilova fotka
jejda.. cela slozka fuc :( my to mame snad jistene,.. mam to na pocitaci ja i manzel :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak holky, odjíždíme z toho humbuku na týden na hory 8-) . Jsem zvědavá, co u vás bude nového až přijedeme. U nás asi nic. Dědula nám má chodit topit na domeček aby zbytečně nepromrzl - i když při těch teplotách co hlásí se to asi nestane :-D . Tak se čiňtě a ať se dílo daří
Odpovědět
@lumber tak si to tam moc užijte, hlavně aby jste měli sněhu dost, když hlásí tepla ;-) @veronikapulkertova tak to by mě asi šmejklo, fakt :-| @mavo Marti, začínáte se pěkně zabydlovat, je to super. No a jaké jsou první dojmy a zážitky z domečku, jak se bydlí? Už se v noci nebojíš? ;-). Hele, jak jsi zatim spokojená s tmavou podlahou v obýváku, je na ní vidět hodně prach a bordel nebo pohoda? Moooc díky za fotečky v kuchyni, už se fakt nemůžu dočkat té mojí :-D, my začali zase makat - dala jsem 1 fotečku jak začal manžel s kamarádem dělat přípravu na stropy v patře.
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka sádroš jsem viděla ;-) jste šikulky a bude to vypadat super... u nás teď na povrch vyplývají ty nedodělky.... jako že nejsou dveře a ještě dlouho asi nebudou, sádroš je pěkně odfláknutý... a tak... bydlí se mi tu pěkně akorát pořád vytírám, protože ta cesta před domečkem je hrozná a z chodby se sem tahá píseček, takže mi to pod bačkorama pěkně křupe... a ty první měsíce bydlení budou asi krušné než si zvykneme kolik splácíme a budeme si muset pěkně přitáhnout opasky, ale stojí to za to... zatím bych nic nevyměnila.. jako nějakou místnost nebo tak... a taky mi bude ještě trvat než se to tu pořádně zabydlí... přidělat obrázky, závěsy, dát knížky do knihovny... ale všechno chce svůj čas. Na knížky čekám až budou lišty, a lišty budou až po dveřích :-( Bez těch dveří je to divný a hrozná ozvěna :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka jo a na té podlaze je vidět jen proti oknu.... ty otisky prachu - od bot.... ale jinak nic :-) jsem s tmavou spokojená =o) ani moje blonďatý vlasty na tom nejsou vidět, což je super..
Odpovědět
@mavo tak to je fajn, že jinak spokojenost. Dveře jsem koukala, že ještě nebudou :-|, jsou to trubky, co. Jak dlouho na ty jedna budou čekat, než vám to namontují? a co se sádrošem, jaký problémy?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka je na stropě sádroš vidět... chtěla jsem na to sádrokartonáře a ne zedníky a stejně to udělali blbě.. prostě vidíš, třeba v ložnici... kde je jaká deska :-( Nevim jak jim to bude trvat dlouho, snad nejdýl týden, všechny dveře stihli za týden, tak snad ty jedny nebudou trvat tak dlouho... říkali, že mi dají v pondělí vědět...
Odpovědět
@mavo takže jestli dobře rozumim, tak prosvítá sádroš skrz barvu? - vidíš spoj desky
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka přesně...
Odpovědět
@mavo kolik máte vrstev barvy?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka tak to nevím, to jsem u toho nebyla když malovali, ale minimálně dvě... nejdřív stropy penetrovali, potom teprve malovali a minimálně jsou dvě... nebo aspoň pracovnu dělalali 2x a prý ještě přijdou jestli něco nevylezlo...
Odpovědět
@mavo my právě sádroše doma i u tchánovců, když jsme dělali horní pokoje, tak jsme penetrovali a pak 2x natírali. Já dělala tady doma strop v koupelně žlutě, takže ta zelená barva sádroše chtěla tyhle celkem 3 vrstvy a u tchánovců bílá taky raději 3 a neni to poznat. Jen jsme doma zaflákly lepení spár nějakýma páskama, tak nám to asi po 2 letech ve spárách prdlo, jak si to sedlo, ale tady na to už kašleme, v baráku do uděláme pořádně - stejně ale třeba s opravama počítáme, proto bude vymalováno bíle a jen sem tam stěna barevná
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka my zatím všude bíle... malovat barevně budeme až příští rok.... až ty štuky nebudou sirový...chtěla bych jednu stěnu v ložnici, jednu v obýváku a jednu v pracovně, jinak všude bílo.... a dětský pokojíky až časem podle dětí =o)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, @mavo to musi byt parada uz bydlet v domecku, clovek o tom nejdriv dlouho dobu mluvi, pak planuje, pak stavi a pak konecne prijde ted velky den D :) Ja ja se na ten nas tesim :)))) My ted tez objednavame dvere od Sapeli, ale budou potreba az za 3-4 mesice, takze snad je stihnou do te doby udelat, nejsou nektere zrovna jednoduche, treba do kuchyne, celosklenene :) Tak zkus misto malovani dat za postel tapetu, my ji budeme davat nekde na sadros misto barvy :) Maji ted opravdu moc krasne kousky, nejsou to tapety jak kdysi :))) Jinak ja marod, dcerka marod, takze u nas ted hruza :( Uceni jde stranou a domecek tez :)
Odpovědět
@veronikapulkertova tak to se brzo vykurýrujte, ale pravda je, že teď se neni čemu divit, každý druhý je nemocný :-| odkud berete tapety? mají webovky?
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Zkusim poptat, ale architekt rikal, ze tapety, ze kterych vybirame, jsou ty nej, co videl a co se mu kdy dotaly do ruky, musim rict, ze jsou opravdu luxusni a ceny nejsou tak desne. Stranky poptam a dam vedet :)
Odpovědět
@veronikapulkertova díky, když by mě něco uchvátilo, tak pak cena bude rozhodujíci, tak uvidíme :-D, ale zase s tim nebudu tapetovat celý dům, jen fakt kousky, jak jsi taky psala
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?