Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Manzel je dealer klimatizaci LG pro CR a SR a sam rika, ze by doma klimu nechtel :) Z chladicich stropu je nadsen, vubec to nebude videt, bude to noralni sadros, zadne foukani a v lete se hezky vyspime a nebudeme dusit horkem :) Juk sem: http://www.naseinfo.cz/stavby-a-stave... A samo mimi je dulezitejsi, vsak tam muzete jet kdykoliv pozdeji s mimuskem :) Ukazu pak nekaje fotecky na pokoukanicko :) @lumber Ja zas byla minuly tyden na mycce a ta mi poskrabala rok stare auto a to docela dost, takze tez parada :(
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber hlavne, ze nejsi zranena! auto se opraví! @veronikapulkertova to zni vazne dobre.. vis jaka je cena na 1m2? na fotecky se tesííím ;-)
Odpovědět
2zdenkaj; ono jde spise o vynechani - naplanovani prekladu tak, aby v miste ulozeni rolety vznikla mezera, do ktere se schranka "zapasuje". Vysledkem je roletova schranka, ktera kouka cca 6-8cm ven, ty se pak skryji do zatepleni fasady...
Odpovědět
@veronikapulkertova hotel vypadá moooc hezky, tak si to opět užij i za mě, ju ;-) a na fotečky se moc těšim. Strop vypadá zajímavě, tak pak budeš referovat, jak jste spokojení. My bychom měli mít dům udělaný tak, že v zimě hřeje a v létě chladí, tak uvidíme na realitu :-D @hhranolka mimča jsou super, jen do něj, jak říkala Verča, na dovču se pak dá krásně jet i s ním. @lumber, hlavně, že jste to všichni v pořádku ustáli a nikomu se nic nestalo, je to pech. Hele my bourali před lety s manželem v Praze v 50 km rychlosti a celkem šlupka, pani nám nedala přednost a mohla za to, ale co nadělat, auto jsme měli v opravě za 120 tis :-| a já se měsíc léčila s krční páteří (podotýkám, že se nám to stalo 23.12., takže Vánoce parádni @rl tohle řešení je třeba možné, ale ne u nás u dřevostavby, do panelů se nesmí vůbec zasahovat, tak my to nějak pořešíme s výrobcem přímo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Ahojky, cenu za metr 2 nevim, ostatne jako ceny vseho :D, vzdy nam reknou konecnou cenu a my zaplatime, maji to s nami jednoduche :) Strop nas v nasem domku vyjde cca na 600.000 Kc a je nutna nejaka predpriprava na ty stropy, neni to jen tak, pokud budes mit zajem, poslu kontakt na pana, co nam je bude delat, vysvetli vice a rekne cenu za m2 :)
Odpovědět
Profilova fotka
včera jsme stihli úspěšně vysekat drážky na elektřinu a dneska budou chlapi natahovat kabely. Už se strašně těším, až se mi podaří poprvé rožnout a nebudeme muset večer všude tahat přenosné světlo. Asi to nebude tak hned, ale já si počkám :-D . Uvažujete někdo o vinylové podlaze?
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber ano, my chceme vinyl .. asi expona commercial ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber my vinylovou podlahu máme... expona domestic :-) zatím je super, nemůžu si jí vynachválit :-) @veronikapulkertova super že už je po zkouškovém :-) na dovče si parádně odpočiň a naber síly na dodělávky domečku a další zkouškové :-) @breberka a já ti přála holčičku... hlavně že je zdravý a ty taky :-) a bude to pěknej malej loupežník :-) krásný snímek! my rolety nemáme a zatím nám to nijak nevadí.. uvidíme přes léto, protože do obýváku nám jde vážně sluníčko úplně celý den.... tak tam pak bude asi pěkné vedro..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, asi se to tady už řešilo, ale my se pořád nemůžeme rozhodnout pro způsob vytápění. Přesněji řečeno, co dáme jaké náhradní zdroj ke kachlákům. Původně jsme nechtěli podlahovku, teď jsme se dopracovali k tomu, že o ní začínáme uvažovat.. Můžete mi napsat kdo jaké máte a popř. proč jste se pro něj rozhodli? Musíme to už nějak rozseknout, nějak se nemůžeme hnout dál. Děkuji za kažné info
Odpovědět
@lumber budeme mít, el, kotel, podlahovku všude, krbová kamna v obýváku (bez výměníku), takže u nás spíš samá el. ;-). Podlahovku jsme chtěli kvůli příjemnému teplu od nohou a to ti pak navodí teplo po celém těle i při nižší teplotě ;-). Hlavně jsme nechtěli dávat radiátory na stěny (budou jen v dílně a techn. míst.), protože se nám nelíbí a zabíraji místo @mavo holčička třeba bude příště :-D :-D, ale teď jsme šťastný za klučíka (bude to Štěpánek)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka tuhle variantu - podlahovka , el. kotel nám doporučuje skorotchán. Jeho důvody pro jsou ty, že v koupelně bude žebřík, v pokoji, které jsou opravdu pidi mini nezabere místo žádný radiátor, v kuchyni máme dát indukci. A tím dostaneme lepší sazby na elektriku v celém domě, než kdybychom měli kotel plynový.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber my máme podlahovku v celém domě na elektrokotel (podlahovku vodní, ne elektrickou) a teploučko máme všude příjemné.... a jako náhradní nebo doplněk ... máme krbový kamna bez vložky a bez výměníku... prostě jen kamna.... v pokojích na spaní má být stejně "zima" a obývák nám to vytopí náááádherně
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@breberka @mavo A uvažovali jste nad podlahovkou vodní ale na plynový kotel? Nebo jste si dali el. kvůli sazbám?
Odpovědět
@lumber já si teď nejsem 100% jistá, ale my máme podlahovku el., takže ne vodní no a nad plynem jsme neuvažovali ani vteřinu, plyn tam neni přivedený stejně jako všechno kromě el. :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka tak to jsem pak špatně pochopila. A proč jste nechtěli vodní? mě příjde velké plus to, že se dá kdykoli změnit způsob vytápění - plyn, elektrika, tuhé
Odpovědět
@lumber plyn by u nás stejně nikdy nešel a tuhé to spíš z pohodlnosti ;-). Stejně počítam, že to spíš pustíme a zatopíme, za chvíli to vypneme a budeme si přitápět těma kamnama
Odpovědět
@breberka tak jsem to vyzjistila, podlahovka je na vodu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Mě se zdálo divné, že by jste měli el. kotel :-) . A holky můžu se vás zeptat kolik vás to vyšlo peněz na jakou plochu? My si podlahovku nezjišťovali a někdo tvrdí, že je to stejně jako normální, někdo že dražší a někteří dokonce že levnější. Já teda fakt nevím.
Odpovědět
@lumber tak já ti bohužel ceny neřeknu, to ví manžel a hlavně u nás je to jiný, bereme hodně mat. s velkýma slevama přes tchána, takže by to bylo i zavádějíci info ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber u nás plyn není, tak bysme ho tam museli nechat zavést a to by nás vyšlo ještě dráž... takže nám nic jiného nezbylo než než elektrokotel.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber a cena byla... 100.000,-kč včetně materiálu, pokládky... na 150m2
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Štěpánek je moc hezké jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo tak to mi příjde jako neskutečná cena. Známí dali za 150m2 cca 190 tisíc. Zřejmě jste měli topenáře z velmi levného kraje :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, mate nekdo zkusenosti s firmou POLSTRINE DESIGN? Dostali jsme doporuceni na sedacky, zitra se tam jedu podivat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova polstrin je z hradce.. a je to kvalita.. vlastni zkusenost nemam, ale nikoho kdo by na polstrin nadaval neznam ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova chybu neuidelas, jsou fakt dobry. Kvalitni to je dost, pristi sedacka bude taky od nich.
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi co u vas noveho? projekt uz finalne hotov?
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka ahoj, uz resime st. povoleni, ve ct mame po dlouhe dobe schuzku, chceme zacit co nejdrive, kvuli ty zpropadeny DPH
Odpovědět
Omlouvám se, že Vám sem lezu, ale když tu jste, tak Vás chci poprosit o radu - Nevíte, jestli v nějaké bance půjčí na koupi bytu, pokud má žadatel sml. na dobu určitou? Přítel nastoupil na místo manažera do firmy, kde každému dávají nejdřív smlouvu na dobu určitou na 1 rok, přičemž on má přímo zapracováno ve smlouvě, že po tom roce mu nemůžou dát znovu sml. na dobu určitou, už jen neurčitou (ale jako jasně, můžou ho propustit, ale daří se mu skvěle, takže to se nestane, ale je jasný, že banka to neví :-N ). Nevíte, prosím? Případně by stačilo třeba, kdyby mu někde půjčili 500.000 bez zajištění na cokoliv s nějakým rozumným úrokem a já bych si vzala hypotéku na sebe na ten zbytek. A nebo nás ještě napadlo, že má staveb.spoření, kde má to nejvyšší hodnotící číslo, tak tam by mu 500.000 půjčili bez zajištění (pokud to ještě nabízejí jako dřív), ale zas nevim, jestli by jim tam nevadila ta sml. na dobu určitou?? Moc moc děkuju za info !! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi Slyšela jsem, že stavby by měly být osvobozeny od DPH - co je na tom pravdy, netuším - jsem účetní (mzdová a skladová), ale ne hlavní - jen jsme to řešili, když jsme se tuhle novinku dozvěděli. Ale kdo má ty změny pořád sledovat.. ]-( :-( Vláda už neví jak nás tunelovat. |-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?