Stavba ne jaře 2010. Plánujete také někdo?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, protože plánujeme stavbu na jaro, tak hledám spřízněné duše pro plánování .....
Odpovědět
Profilova fotka
@fangi Myslím, že se dá domluvit s paní se stavebního spoření - my jsme měli výbornou a bez zajištění půjčí do 600 tis. - tak to máme i my. :)
Odpovědět
@beatrice.h Děkuju za odpověď. Myslím, že úvěr bez zajištění by problém nebyl. Ale problém možná bude ta sml. na dobu určitou?? Dokládali jste na ten úvěr bez zajištění příjem? Musela být sml. na neurčito, nevíš?
Odpovědět
Profilova fotka
@fangi V tomhle ti opravdu neporadím - ale byla velice ochotná - že by řešila zda je smlouva na dobu určitou či ne - vždyť i při práci na dobu neurčitou o tu práci můžeš přijít. Tak myslím, že to není tolik podstatné. Vždyť posuzuji platem i rodičovský příspěvek a po rodičáku většinou se nemáš kam vrátit - tak s tím musí počítat - je zajímají splátky a jak na to budeš či nebudeš mít je tvůj pb. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@beatrice.h já nevím, ale zrovna myslím včera ve zprávách říkali, aby lidi rychle koupily byty a dostaveli domy.. ze v roce 2011 bude vyssi DPH :(
Odpovědět
Profilova fotka
@fangi u mbank vubec nechteji dokladat prijmy, zamestnani...atd.. teda alespon u nas...
Odpovědět
Profilova fotka
@kristi tak to drzim pesti, at jde vyrizovani rychle! na váš dům se vyloženě teším :)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka To je ze školení o Novele DPH a tam to finančník naznačil. Takže mi to to, e mají lidí nakupovat přijde zase jen reklamní tah - no uvidíme. :) Každopádně jsem ráda, že my už finišujeme ať je to tak či tak.. ;-)
Odpovědět
@beatrice.h @hhranolka Děkuju za info! My jsme si právě brali před cca 3lety hypotéku u Hyp.banky a tam jsme museli mít smlouvu na dobu neurčitou, tak proto se ptám. Zjistíme a uvidíme :-) Když si vzpomenu, tak pak sem písnu jen tak pro info, jak to dopadlo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@beatrice.h Žádné osvobození, naopak nárůst o 10 %. A to už je darda. My jsme zažili 1 % a i to bylo cítit... http://ekonomika.idnes.cz/kdo-nestihn...
Odpovědět
@fangi smlouva na dobu určitou prý nevadí. Spíš banku zajímá jak dlouho u firmy pracuješ. My dostáváme novou smlouvu dvakrát ročně tudíž jsem se na to ptala.
Odpovědět
@fangi jééé teď jsem si dočetla zbytek tvého dotazu :-) . Na stavebko jsme si taky brali úvěr 500 000 a je to bez zajištění a úrok máme 3,7%.
Odpovědět
Profilova fotka
Zpatky z Hradce :), nejvice me zaujala sedaci souprava Daidalos a Dike, ale polstare u Dike by se valely vsude a jak by malicka na ne nahoru sedala, tak by byly porad pokroucene, takze Daidalos 242x242 nam prijde idealni, co na tuto sedacku rikate? Jen zvazujeme, jestli jednu stranu sirsi, nebo obe stejne, chceme ji mit do L.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tady je:
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova omlouvam se,ze sem lezu, zatim nestavime a buhvi jestli nekdy budeme, zkousela jsi na ni sedat? me se prave taky moc libila,ale to sezeni bylo pro me (je fakt,ze jsem dost narocna x-) ) docela nepohodlne,ta zadova operka me prisla dost tvrda
Odpovědět
Profilova fotka
@moudivlacek Neomlouvej se, kadzy je tu vitan, neni to soukroma diskuze :) Ja dnes byla v Hradci a sedala jsem na vsechny a tak nejak mi vyhovuje, sedelo se mi tam dobre :) Nemam rada mekke zada, kdy se borim do polstaru :) Ale diky za reakci :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova a ta vystavena mela latkovy nebo kozeny potah? ja prave sedala na kuzi, kterou nemam rada,tak to mozna taky udelalo sve,ja taky jinak mekke sedacky nemam rada, ale tahle me prave prisla az moc tvrda. Ono taky asi zalezi,co od ni kdo ocekava,pokud je to jen na posezeni u kaficka,tak ok,pokud se u toho "vali" cela rodina u televize,tak to asi moc pohodlne nebude. Jinak ta znacka je fakt kvalitni,toho bych se nebala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@moudivlacek Byla to latka, kuzi tez nemam rada, studi, v lete se na ni clovek lepi :) U nas ta sedacka bude prilezitostne posezeni, manzel neustale v praci/na sluzebkach a s dcerkou jsme vsude, jen ne u tv v obyvacim pokoji, takze je to takovy chvilkovy odpocinkovy relax, presto mi prijde fajn a tvrda mi asi vyhovuje :)
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova tak to pak jo,mozna to bylo pravdu tou kuzi,jak je takova neprizpusobiva,tak se v tom proste nesedelo dobre a tim padem jsme tu sedacku ani nekupovali, zatim nemame zadnou, jen dve kresilka z Ikey :-D koukala jsem do albicka,mate krasny domecek, kdyby clovek vyhral ve sportce,hned bych si x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@moudivlacek Dekuji moc, je pravda, ze stavba domecku je financne narocna zalezitost, ale treba se taky jednou dockate :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mavo prosím tě, chtěla jsem se zeptat na tu tvoji pracovní plochu v kuchyni. Koukala jsem ti do alba a kuchyň je mimochodem moc povedená. Ale co se chci zeptat, není ta pracovní plocha náchylná na škrábance a tak? Přece jenom mi příjde že klasická je pevnější. Ale je to možná jenom pocitově. Tak jak to vidíš ty?
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikapulkertova jee. zes nerekla, ze se jedete podivat do hradce.. jste se mohli u nas zastavit,.. mohli jsme na kafco.. ;-) tak az zase budes mit cestu tak dej vedet jinak sedacka vzhledove super,.. az pojedu kolem polstrinu, tak si na ni i sednu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Jela jsem s malickou, ono se to nezda, cesta cca 2 hodiny, ale meli jsme te cesty plne zuby obe a tesily se domu :)))) Samozrejme po prodejne litala jak silena, takze jsem to proletla, parkrat si sedla na vsechny a vybrala :) Zkus sednout na Daidalos a napis, jsem zvedava na tvuj nazor :) Dekuji
Odpovědět
@fangi s tim bych si asi hlavu nelámala a pokud chcete takhle "málo", tak snad to bude OK, my máme hypo - já na mateřské a manžel je u armády, ale tam má taky smlouvu na dobu určitou, vždy jim jí prodlužujou po asi 3 letech ;-) s tim DPH je to bohužel zatim tak, že by to mělo spadnout do těch 20%, takže se to o dost koncovým zákazníkům prodraží. Tchán dělá do stavebnictví a letos toho má hodně nasmlouváno, protože všichni to chtěji stihnout s 10%, což neni zrovna zanedbatelné. Nás konkrétně tohle netrápí, jak stavíme jen "dům k rekreaci", ale trvalý pobyt tam mít budeme, tak stejně nemáme na těch 10% DPH nárok ]-(. @veronikapulkertova Veru, sedačka moc hezký, kolik má ta operka zad na výšku? Takhle z obrázku mi to přijde krátké :-N u nás se stále dělá sádroš, el........to bude asi ještě dobrý měsíc na pořadu dne, jak máme veliký dům :-D. Holky, já už tam nebyla snad 3 týdny, jak je Matěj furt marod, tak tam vůbec nejedu :-|, tak snad bych mohla příští týden.
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Vyska 78cm, hloubka sedaku 60cm, vyska sedaku 40cm-ja jsem opravdu tip cloveka, ktery si sedne do cehokoliv, ale byla bych rada, kdyby se tam dobre sedelo i ostatnim, navsteve a tak... Co rikate na rozmery? Jinak podlahove topeni hotovo, v utery se zaleva, pak nastupuji dalsi remeslnici. Vybirame kamen pod krb a castecne na zem a interierovy obkladovy kamen, tak juknete do albika a muzete poradit :) Diky
Odpovědět
@veronikapulkertova já koukla na tu Apolo, kterou jsme chtěli, ale holt nebude, tak budu hledat typově podobnou, ale určitě bych chtěla, aby měla opěrku zad těch 55 cm min., protože to mam tak na hraně (krk, hlava) a nižší by mi přišla nepohodlná, že si nemůžu opřít hlavu. Jinak má výšku 83 cm a hloubku sedáku 53 cm. Co máme doma, tak má sedák hloubku 50 cm a je to pro mě super a opěrku 70cm, což je taky pohodlné, ale do našeho interiéru v baráčku už by to bylo moc vysoké myslim kámen hezký, ťukla jsem ti tam, co se mi líbí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka Tak ted jsem s tou sedackou fakt nahlodana :) Kdyby to nebylo tak daleko, zajedu tam jeste jednou si posedet :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@lumber tak to bylo ale asi jediné co bylo levné.. jinak nás stal dohromady s instalatérskými pracemi 300.000 a vůbec nevím za co :-. A co se týká pracovní desky (mimochodem díky za pochvalu :-) ) tak máš pravdu, je hrozně náchylná na poškrábání. Není to vůbec jako pracovní deska, ale opravdu dřevo jako všude... a bez prkýnka ani ráno... na čištění mám takovou "leštěnku" ale po ní to ještě musím přejet úplně suchým hadrem, protože jsou všude vidět fleky :-/
Odpovědět
@veronikapulkertova jéje, tak to jsem ti přidělala šrotování v hlavě, co :-N. já právě vycházim z toho, že naše babi s dědou maji novou sedačku a opěrku zad maji nízkou - člověk tam sedí buď neopřený nebo se opře, ale hlavu musí stále "držet" jakou máš teď doma - tu koženou, jak jsi mi tenkrát posílala nebo jinou? jak se ti sedí na ní a jaký má rozměry sedadla a opěrky...
Odpovědět
@mavo manžel právě koumá nad solárama na střechu, když ta fotovoltaika nevychází, tak to se nám taky pěkně prodraží :-p s tou prac. deskou mě neděs holka :-D. Já tedy jsem zvyklá vše dělat na prkýnku, tak snad to bude OK. jen někdy těsto klidně uválim na prac. desce.
Odpovědět
Profilova fotka
@breberka těsto je jedno.... ale krájet a třeba naklepávat řízky.... vážně radši dělám na prkýnku.. je to fakt takový... náchylný no :-/ ale vypadá to pěkně :-D my se solárama ještě chvíli počkáme.. za prvé teď nejsou peníze a za druhé je to stejně ještě v začátkách a předražené si myslím...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?