Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
no nam to delaji take, poprve bez problemu a ted des bes, takove jako ze jim tam neco poslem a oni to zalozi a pak mi tvrdi ze to tam neni, udelas bububu a najednou to najdou a pak ti reknou ze tam nechteji mit napsano stavba o rozloze... ale rozestavena stavba?!?! nepochopin, proste nepriznaji vlastni chybu...
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Změna firmy by neměl být problém – nikdo vás přeci nemůže nutit spolupracovat s firmou, s níž nejste spokojeni. Ale asi bylo by vhodné tuto změnu stavebnímu úřadu ohlásit. My jsme se tedy tomuhle vyhnuli tím, že jsme sice zaškrtli, že stavíme dodavatelsky, ale napsali jsme, že jelikož ještě probíhá výběrové řízení, tak firmu neznáme, a tak jsme jen slíbili, že až ji znát budeme, tak jim ji oznámíme :-) @granda Domeček máme čerstvě pojištěný u ČSOB - chtěla to banka, pže převádíme zástavu z jiné nemovitosti na rozestavěný domek.
Odpovědět
Tak my jsme s "Liškou" neměli žádný problém, poradkyně, poslala všechny papíry co bylo potřeba a za pár dní jsme měli peníze.
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga tak to je asi vyjimka.. no ja uvidim, jak to pujde.. ale sere me... ted nam prislo, ze bychom meli platit uroky z meziuveroveho pojisteni... ze nam budou posilat slozenky na zaplaceni?? take jste se s tim setkaly::
Odpovědět
@granda myslim, ze jsme platili, ale jen jednu slozenku na cca 5 tisic...
Odpovědět
Profilova fotka
@lumiga já zjistím výši v pondělí...snad to nebude tolik,, nechali jsme zakreslit dum do katastru, tak uz jsme vidět na mapách
Odpovědět
Profilova fotka
@granda My jsme taky na mapách....
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Taky už máme domeček na mapě:-)
Odpovědět
Profilova fotka
mi tam jeste nejsme, ale snad to vanoc bychom tam mohli byt.. dneska jsme navozili porezanou borovici...prvni polinka do krbu..
Odpovědět
Profilova fotka
My to zakreslení do map necháme udělat až po kolaudaci.
Odpovědět
Profilova fotka
my uz jsme take na mapach. dnes dodelavaji strechu (tašky) tak jsem zvedava na fotky, ja tam nemuzu protoze jsem nemocna :-| doufam ze to stihnou, delaji valby a vikyr tak tam maji hodne rezani. a pak uz muze snezit a prset, to uz nam bude jedno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
je tak mi to nedalo... a taky už jsme na mapách... :-D mám z toho druhé vánoce :-D jinak zítra už mají konečně přijít pokrývači tak se zase konečně pohneme...snad... 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
holky díky za rady...asi nakonec fakt té firmě dáme kopačky...už je to 14 dní, co dorazilo dřevo a začli makat...a dnes jsem byli mrknout na otočku a krovy ještě nejsou hotové...to už mi připadá fakt jako vrchol :-( @ykram takže vy jste firmu nakonec vůbec vědět nedali? chápu to dobře?
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada JJ, ale máme to v plánu:-) A vám tahle firma měla dělat celou stavbu? Krovy a střecha se nám taky vlekly a to neplatíme nic dopředu. Ono, teď před vánocemi se asi bude hledat obtížně narychlo náhrada na dodělání střechy...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram měla dělat hrubou stavbu, vnitřní zdi, zateplení...pak přes známé chceme dodělávat elektriku, topení, vodu, omítky, výmalbu, podlahy... střechu bychom je nechali dodělat a pak bychom se teprve rozloučili vy neplatíte dopředu? my všechno...jen teď nám výjimečně dovolili dát jen zálohu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Dopředu neplatíme nic - po zkušenosti s rekonstrukcí bytu, kdy jsme dávali zálohy a pak se nikomu nechtělo makat nebo řešit nedodělávky, reklamace apod.:-( Celá HS byla financovaná bez jakékoli zálohy v 5 fázích, kdy jsme platili vždy až po jejím dodělání. Zatím i další firmy se tváří, že s tím nemají problém, tak uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram tak to jste si super zařídili! koukám, že fakt děláme jednu chybu za druhou :-| a jak dlouho dělali krovy a střechu vám? psalas, že se to taky vleklo...
Odpovědět
Profilova fotka
My při výstavbě hrubé stavby také nedali nic předem, vše jsme platili až po dodělání prací a odsouhlasení stavebním dozorem, že je to v pořádku. Jen tesaři si vyžádali zálohu na střechu, ale protože je máme domluvené přes firmu, která dělala hrubku, tak jsme se toho nebáli, protože ještě nemáme doplacenou celou HS a pokud by byl problém, tak prostě nezaplatíme doplatek a ať si to mezi sebou vyřeší zedníci a tesaři...objednávali jsme vše vč. střechy prostě u jedné firmy.
Odpovědět
Tak my taky neplatíme nic dopředu, máme firmu na hrubou stavbu a platíme po částech vždy za hotový kus stavby. Platili jsme za desku až byla hotová, pak za spodní patro, pak stropy a komín,... I když je to solidní firma, nemáme žádný problém, co řekli, tak udělali, máme dobré reference, tak bych jim i přesto nedala žádné peníze dřív než za hotovou práci..
Odpovědět
Profilova fotka
a jak jste to udělali s okny?? mi jsme si sehnali firmu a čekáme až nám okna dodá. tam jsme zálohu dali, máme smlouvu a fakturu o zaplacení.
Odpovědět
nám okna s největší pravděpodobností bude dělat firma kamaráda a tam mu asi ještě letos zaplatíme celou částku kvůli dph a okna se budou montovat až na jaře..
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada Dohromady jim krovy a střecha trvala 3 týdny, protože byli jinde. Když sečtu dny u nás, tak by to měli hotové za 5-6dní. Ale když čtu příspěvky ostatních, tak je to ještě v pohodě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme platili až po provedení prací, ale teď asi 400 tis. dáme předem kvůli DPH, tak snad bude vše ok
Odpovědět
Profilova fotka
mi jsme také okna zaplatili z větší části letos. Jak řešíte schodiště?? Když nemáte betonové?? Jsem nechala zpracovat cenové nabídky na schodiště od truhlářů z naše okolí a musím se rozhodnout pro jednoho. Jaké by jste si vzali dřevo, nemám žádné zkušenosti, tak bych byla ráda za rady. Nabízejí nám skoro všichni dub, buk, jasan, smrk, borovici.. ale nevím, které bude to správné pro nás. Děkuji za tipy
Odpovědět
Profilova fotka
@granda My máme kovovou konstrukci a na tom budou dřevěné stupně a podstupnice. Co se týče dřeva - určitě bych nebrala smrk a borovici, je to měkké dřevo a zrovna na schody mi to nepřijde vhodné. Dub, buk a jasan jsou na schody běžně používaná tvrdá dřeva a které zvolit záleží na Vás - které se Vám bude líbit svou kresbou atd. Já osobně bych volila dub nebo jasan.
Odpovědět
Profilova fotka
u nasich mame schody z modrinu,ale ja se v tom nejak moc neviznam.ale bracha (truhlar, teser) taky rika ze smrk a borovice je meke drevo, neradi ho ani na okna,natoz na schody.ale podle me zalezi hlavne na vkusu, co vam se libi. holky me asi klepne s te lisky, dnes jsem cekala ze prijdou penize a misto toho nam prisel dalsi dopis, ze jim chybi foto ze stavby, ktere jsem jim tam behem tech 3 mesicu co to resime posilala uz 4x,ale zase nas ma nekdo jinej a pry to u jinych v mailech hledat nebude ]-( ja z nich asi zkoncim na psychiatrii,mam kvuli tem nervum i zdravotni problemy ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@handule dekuji za tip, reknu co chci, chi nejakou kombinaci, aby to bylo zajimave schodiste, musim to poradne promyslet. tak se tesim co vsechno vymyslim..
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme mít dřevěné schodiště, dubové
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, dlouho jsem tu nebyla.... doufám, že všichni postupují sprintérským tempem :-) My máme hotovou hrubou stavbu komplet a teď vybíráme okna. Nemůžeme se rozhodnout - zda okna za 90tis s tím že je to " horší" profil nebo okna za 130tis s lepším profilem......... :-D :-D každopádně budou všude 3skla a nejspíš conexe a barva - nějaká tmavá...... Otázkou je, zda je ten horší profil znát či nikoliv..... Ještě, že nemusíme řešit schody - když to tu tak pročítám.......
Odpovědět
Profilova fotka
No, my teda vyloženě nesprintujeme, ale postupujeme dále. Tento týden by měl být hotový krov a příští týden se začne pokrývat. @veravera jaké dva profily máte na výběr? Já bych asi volila ten lepší, přeci jen je to na několik let a vývoj jde stále dopředu, tak ať už teď nemáte něco, co je skoro pod standardem.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?