Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, přídávám se k vám... minulý týden jsme poprvé kopli do země, teď se vylívají základy... doufám, že do zimy tu HS taky stihneme...snad bude pěkné počasí @granda Jaké mámte cihly??? Mě se těch 230tis. zdá nějak moc...ale je fakt že my máme klasické cihly Heluz 44P+D, tak vyšly levně... @sonik05 Tak jsme na tom se stavbou dost podobně...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 Ahoj, to jsem ráda, že je nás tu stále více. Budeme si moci vyměňovat zkušenosti a rady. Jak velký budete mít baráček?
Odpovědět
Profilova fotka
mi máme za tech 230 tisíc všechno, obvodové cihly, přičky, stropy, zděcí materiál, stropní vložky, překlady.....kompl, prostě na celý dům. Profi porotherm cihly.. tak se nám to moc nezdá a byly jsme spokojeni, je v tom i doprava a umístění na parcelu. Doprava bude postupná, jak budeme zprostředkovávat materiál
Odpovědět
Profilova fotka
mi máme domeček 5 PLUS 1 bez garáže
Odpovědět
Profilova fotka
@granda a máš někde půdorys? nebo, co je to za domeček, že bych mrkla na uspořádání místností
Odpovědět
Profilova fotka
mám v albu, je to od thermoplus.cz Iva domeček
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky mohu se take pridat? zacali jsme hrabat uz v cervenci, letos bychom chteli dat domecek pod strechu.mame postavene prvni patro, tento tyden pujdeme doobjednat material na stropy, tak pak se to zas hne.jinak nam to nejede az tak rychle stavime to zatim uplne sami, hlavne teda manzel s tatkou.stavime z porothermu 44 eko + na penu. holky mate uz vybranou nejakou krytinu na strechu?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, to je bezva, že se naše skupinka takhle rozrůstá :-) Nám by tento týden měli začít dělat krovy, tak doufám, že nepřijde silný vichr a déšť. Minulý týden nám dělali vnitřní nenosné příčky a připojení na kanalizaci. @granda taky stavíme z Porothermu Profi - máme 40 s P15. To vás materiál na svislé a vodorovné konstrukce vyšel opravdu hodně levně!
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm Ahojky, myslím, že každý další stavebník je vítaný - víc hlav víc ví :-) My budeme mít sřechu bramac, barva červenohnědá. To máte fajn, že si to můžete stavět sami - my bychom to po víkendech a s prckem plácali sami asi do důchodu. I tak si musel mažel vzít měsíc dovču, aby mohl být celý první měsíc, kdy se makalo opravdu každý den 12h, u stavby a dokumentoval. A budou i nějaké fotky nebo plánek?
Odpovědět
Profilova fotka
ykramy@ no právě,že jsme je scháněli hodně dlouho a máme je přez hlavního prodejce, přimo od dodavatele. budou nám to vozit jak zavoláme.., jak bude potřeba.. chceme do řijna stavbu a v říjnu střechu, tak nám to snad vyjde. krytinu na střechu máme KM Beta červenohnědá .- dodavatel střechy MB Dach, Dražkovice-Pardubice. střecha nás vyjde na 330 000 celá komplektní (dřevo, podbití, krytina, práce, montáž, okna 4 velux, oplechování, svody, okapy..) kacisekm@to jste neobjednali všechno najednou ve stavebninách?? mi máme celou kompletní objednávku na zdící materiál
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Tak to jo my dali za cihly jen 78tis, ale jsou to cihly jen na obvodové zdivo... @sonik05 Baráček máme také 5+1 bez garáže... až se mi to podaří nascanocat, tak si to hodím do alba... Střechu budeme mít Tondach čevená glazura...nedávno měli akci jedna základní taška sleva 45%, takže nebylo co řešit...
Odpovědět
Profilova fotka
granda: my objednaly komplet cihly a stropy, ale rozdelili jsme to na dve dodavky, nejdriv nam privezli cihly a preklady na prvni patro a ted nam dovezou stropy a na druhe patro.kdyby nam to dovezly hned vsechno tak nevim kam bysme to daly :-N no me se zatim nejvic libi tondach cerna engoba ale teprve se chystame nechat si udelat nabydky tak uvidime na kolik nam to zpoctou :-) jinak nam sterchu bude delat bracha, je tesar.pokryvat jeste uvidime pokryvac kamarat nam tvrdi ze bysme to zvladly sami popripade ze by nam poradil a ukazal, no tak nevim nevim. ykram: taky delame jen o vikendech a ted dokud je videt tak kdyz manzel prijde z prace driv treba kolem 5 tak take udela dost prace, mame vyhodu ze to stavime hned vedle baraku kde bydlime takze nemusime nikam jezdit. nechystate se nekdo na veletrh do prahy? my tam asi pojedem premyslela jsem ze bysme tam omrkly okna
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aha, tak to mate stejne jako mi. nam to take budou vozit na casti. vecer kouknu do faktury a napisu sumu za cihly, jen cihly. mi si dame cervenohnedou na strechu, abychom ladili s okolnimi domy. nelibi se mi, kdyz to neni stejne. aspon typove. mi jdeme na vystavu do pardubic, je na zacatku rijna a meli tam vloni super veci a akce, tak se tesim. Okna budeme davat drevena?? jdete taky nekdo do dreva??
Odpovědět
Profilova fotka
puvodne se nam drevena libila vic ale kdyz jsme koukli na ceny tak jsme si rekli ze asi pujdem do plastu :-| no uvidime jestli tam nebudou takove slevy aby se dalo o drevenych uvazovat. holky nebudete nekdo topyt na tepelne čerpadlo?
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít krytinu Bramac břidlicově černou. Navrhl nám to projektant, tak jsme ani o jiné neuvažovali.
Odpovědět
Profilova fotka
mám spoustu cenových kalkulací od různých firem na okna - plas nebo dřevo - vyšla nám lépe okna dřevěná. Chce udržet daný index od projektatnta, aby byl dům co nejvíce pasivní, tak se nám vyplatí dřevo.. jedna firma počítala jak plast, tak dřevo a vyšel rozdíl cca 15 000 na celé objednávce, s prací, s montáží, v ceně jsou i vchodové dveře. tak to nebyl takový markantní rozdíl.. čekali jsme rozdíl okolo 25,000 to už by stálo za zvážení, jaký vybrat.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacisekm My budeme mít TČ země voda. Jak to bude u vás?
Odpovědět
Profilova fotka
no ještě ty okna uvidime ykram: my budeme mit vzduch voda
Odpovědět
Profilova fotka
Holky a na kolik takové vytápění vyjde? Myslím počáteční investice? My původně chtěli teplovodní krbovou vložku napojenou na výměník a k tomu solární panely, ale ty počáteční náklady se nám zdály příliš vysoké a návratnost nám vyšla na 35 let. Takže jsme se rozhodli pro kondenzační plynový kotel a zatím uděláme přípravu na krb, kdyby se náhodou jednou hodil.
Odpovědět
Profilova fotka
mi budeme mit elektrokotel a krbové kamna. tak se na to těším, jak bud topit dřevem a bude krásný ohýnek. taky by mě zajímalo, ja kolik vyjde to čerpadlo..
Odpovědět
Profilova fotka
nás to vyjde cca 150 tisic (podle toho jakou znacku tepelneho cerpadla zvolis :-) ) plyn u nas neni, k drevu nemame pristum a co mame znameho v lese tak uz nas upozornoval ze je to byda sehnat drevo. a kdyz jsme vydeli cerpadlo u znamich a doopravdy si ho chvalili tak bylo rozhodnuto.
Odpovědět
Profilova fotka
To jsem čekala, že je to dražší, myslela jsem tak kolem 200-300 tis. No je vidět, že nemám v tomhle moc rozhled. Asi proto, že jsme byli hned rozhodnutí pro plyn.
Odpovědět
Profilova fotka
jasny, tohle je hrozne individualni a neda se rict ze jeden druh topeni je uplne nejlepsi pro vsechny.nam ho treba doporucil i topenar a sousedum vedle kteri pristavujou ke starsimu domku a bude to fakt obrovsky tak tem to vymluvil.
Odpovědět
Profilova fotka
proc jim to vymluvil?? a co je potřeba pripravit k tomu cerpadlu?? je neco potřeba už ze základové desky nebo ze základů??
Odpovědět
Profilova fotka
TČ vzduch-voda má levnější pořizovací náklady než země-voda - ušetří se za vrt (ten se pohybuje kolem 1000,--1200,-/m) a jiný věci. Ale samozřejmě s jiným principem fungování souvisí i jiné parametry provozu. Jinak, nás to vyjde na 350.000,- (TČ, vrt, bojler, akumulační nádoba...), ale jsou i levnější jednotky. Návratnost vychází kolem 20-25 let, ale zase díky TČ dostanete jiný tarif na elektřinu (kromě 2h celý den nízký tarif). A hlavně, my jsme nechtěli plyn do domečku (přestože přípojku máme vybudovanou na hranici pozemku).
Odpovědět
Profilova fotka
@granda JJ, máme průchod do technické místnosti skrz základovou desku pro napojení hadic vrtu k čerpadlu. Ale dá se to určitě řešit i jinak, pže vím o lidech, kteří si nechávali dělat vrt u staršího domu.
Odpovědět
Profilova fotka
aha no to je stejne pro nas hudba budoucnosti...
Odpovědět
Profilova fotka
xhnip101@ jaky budete stavět domeček?? máš nějaký obrázek??
Odpovědět
Profilova fotka
granda:my jsme nemuseli zatim na cerpadlo pripravovat nic.vymluvil jim to protoze ten barak je ohromnej a musely by tam byt idealne 2 cerpadla (jen ta pristavba ma 160 m2)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, koukám, že všichni zdárně pokračují :-) My máme vylité pasy, teď se do základovky bude hutnit nějaký materiál - musíme zvednout baráček kvůli kanaldě, a v po či út se vylévá deska.... střechu budeme mít Bramac a na 90% hnědou - chtěli bychom fasádu nějakou béžovou - hnědavou..... Už aby to bylo :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?