Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Tak jsem přidala porjekt do alba
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 podivám se
Odpovědět
Profilova fotka
@granda pekny skoro jako ten náš, ale je trochu větší. ale vypadají stejně.. na kolik máte rozpočet?? a kde stavíte,viděla jsem razítko z Jičína..
Odpovědět
Profilova fotka
@granda JO jo stavíme u Jičína...rozpočet svépomocí 2,2mil. Snad se do toho vejdeme... A vy stavíte u Pardubic???
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Holky, tak jsem dneska na vas narazila a rada bych se pripojila. Zacali jsme stavet v srpnu a vcera nam dokoncili desku. Jinak hrubou stavbu ma firma zvladnout do konce rijna a mame ji docela drahou kvuli svahu 1.75000. Tak zbytek bude docela bojovka :-) Ale soucasti hrube je i vykop terasy a mala zitka a dva obri svetliky na strese. Neco malo mam uz v albu.
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 jojo u pardubic v pohrebacce, mame rozpocet 2mil
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna ahoj, vítáme tě, máte hodně zajímavý domeček, toto nás nikdy neoslovilo a snad neslovi. podle fotek stavite někde hodně v kopcích, kde to je?? v takovém domě bych neuměla bydlet, je to moc moderní. z jakého materiálu budete stavět?? jak jste dělali desku, to jste tam dávali polystyren nebo co to je??? podle fotek to je neobvyklé...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, kdy budete kupovat okna?? mi chceme dřevěná okna a tedka mají pekné slevy, ale chceme je až na jaře, tak nevíme, jestli máme podepsat smlouvu o dílo a vyzvednout si je v březnu. Šly by jste do takové smlouvy?? nemáme kam okna dát přez zimu a navic 10% bude desna palka, tak chce aspon nejake penize usetrit. ale mám strach, abychom pak na to nejak nedoplatili, ale budeme brat okna od spolehlive firmy, tak by to snad melo vyjit..
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna Vítej mezi námi! Váš dům se mi vzhledově moc líbí a navíc bude ladit i k okolní zástavbě, což u tohoto typu nebývá obvyklé:-) A koukám, že taky budete mít krásný výhled na město a okolí:-) My jsme bohužel byli limitovaní regulativem, který nám stanovil minimální sklon střechy s tím, že pultové nejsou povoleny. A jelikož jsme se nechtěli vzdát bezva pozemku, tak jsme upravili projekt... Jinak, nás vyjde HS stejně+DPH - máme ji drahou kvůli skále a několika dalším našim výmyslům. Tak ať vám to rychle roste!
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram U nás si stavební úřad vymýšlel... nesměl být bungalow,který bych bývala moc chtěla... @granda S oknama bych ještě počkala...v zimě budou ještě větší slevy... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to mi také každý říká, tak asi počkáme a bude to. snad pak něco kvalitního seženeme...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda domek mame na kopecku v Luhacovicich na Zlinsku, pekny vyhled a vyhoda je, ze pod nama nebudou zadne domky :-) Jinak nam se takove domky vzdy libili a neumime si predstavit sedlovou strechu a neprakticke podkrovi, ale nikomu to neberu :-) pro spoustu lidi je podkrovi utulne. Ano do zakladu jsme davali spoustu veci ja tomu moc nerozumim, ale mame ho hodne ze spod odizolovany: pasy mame vysypane sterkem a piskem, potom po celem obvodu mame upletene kose ty zalite betonem na to sedm rad ztraceneho bedneni pod deskou opet pisek nejaky polystyren netkane textilie 10cm betonu opet nejake draty a 20cm betonu a hotovo, teda jeste cela zed ve svahu bude ze straceneho bedneni na takove zaklady by jsme si teda sami netroufli.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@ykram dekuju ze jse ti nas domek libi resili jsme ho pres rok s architektem a rok s projektantem, to neznamena ze jsme nejak prachati spis naopak, chteli jsme aby byl prakticky, vyuzilo se na 100% slunicko, nebyly tepelne mosty a byl ve vysledku energeticky nenarocny. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo tak to je pekny kraj, par roků jsem tam byla... jo kazdy ma jiny vkus a citeni, to je dobre, aspon neni ten svet tak jednotny a ruznorodost jej odlisuje
Odpovědět
Profilova fotka
jej omlouvam se za preklepy uz mi to nejde opravit :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak u nas se mesto rozhodlo ze nez zacnem stavet musi se udelat projekt na mestskou zastavbu a jelikoz jme na to tlacili doporucili jsme nasi architektku a ona tam vsude navrhla domky s rovnou strechou a nesmi se prekrocit i urcita vyska domu, takze budem pekna ulicka. Stejne ctyri domky ze sedmi jsou nasi kamaradi se stejnym vkusem. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to pak bude vypadat pekne. chtela bych se do takového domu podivat, jak vypada zarizeny. mam zkusenost s tradicnymi domu a byli jsme v dome, jako mame mi se podivat a pohyb a zivot v nem byl super...
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna JJ, příprava chce svůj čas - my jsme projekt dost intenzivně řešili s projektantem 3/4 roku a stejně teď při stavbě nalézáme a upravujeme drobné mouchy:-) @xhnip101 Chápu, že nějaká regulace musí být, ale třeba v našem okolí se pultová střecha nesmí (oficiálně) v žádné lokalitě a to mi připadá drobek zvláštní. Naopak nemáme nikde omezení týkající se výšky domu, takže např. u nás se střídají patrové s podrkrovními a mezi tím ještě bungalovy, takže lokalita pak vypadá jako ústa po neodborném zásahu zubaře (dost rozházeně).
Odpovědět
Profilova fotka
@granda az bude plne zarizeny coz potrva par let tak klidne se muzes stavit, jen jak rikam bude to trvat zatim budem radi kdyz za rok zprovoznime spodni patro.
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram s drobnyma chybkama pocitame ty jsou asi vzdy, hlavne at to neni nic zasadniho a nedoplatitelneho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna Ahoj, mě se tenhle styl domu také začal líbit. Dovedu si představit, že bych v něm bydlela ;-) Ale máme ten klasický se sedlovou střechu, do původní zástavby by nám asi takový moderní nedovolili a navíc asi dvě plnohodnotná patra vycházejí finančně dražší. I když je otázka, na kolik vyjde rovná střecha, protože na tu naši máme rozpočet cca 400 tis. a to je jedna z levnějších nabídek. Kdybys měla půdorys, tak bych ráda koukla, jak máte uspořádaný vnitřek a jak to máte velké ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 ahoj, tak dala jsem pudorysy do alba, nekomu se to muze zdat male, ale my ted bydlime v garsonce i s miminem a nejak nam to nevadi, takze cokoli vetsi bude super :-) Na strechu se zeptam muze, bude zelena, teda kaminky a skalnicky (netresk + rozchodnik) tak asi nebude nejlevnejsi.
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna Neviděla jsem přesně rozměry, ale odhaduju cca 10-11m na 7,5m a myslím, že to je v pohodě. My budem mít 9x10m a to máme ještě sešikmenou střechu. Sice se mi líbí i velké prostory, ale myslím, že na provoz a hlavně úklid to bude až moc velké ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, tak to mi budeme mit cervenohnedou strechu KM Betu tašky... fasáda bude žlutá.. okna dřevěná - odstín červenohnědý...v pondělí začínáme zdít první řádek.. těším se, co udělají, než dojedu domů z práce....
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Tak my máme 9x12 a když se podívám na ty základy, tak se mi to zdá malé... :-D @granda Na zdění se už taky těším... Holky, dotaz.... vyšel vám v pozemku vyšší radon??? A kolik vás případně stála ta protiradonová izolace???
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 no, já když viděla naše základy, tak jsem si říkala, že je to hrůza, jak je to malé. A ten stavař mi říká, kdybyste si namalovala na zem půdorys panelákového bytu, tak nevěříte, že se v tom dá bydlet ;-) A je to fak, já vyrostla v bytu 8x8m (4 člená rodina) a dalo se to.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jak, holky, pokračujete se stavbami??? My budeme příští týden vylévat desku... Někdy příští týden dodám fotky...začali jsme totiž o trochu dřív než jsme dostali povolení, tak ať to není nápadný :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xhnip101 My jsme se taky báli, že povolení nestihneme a začali bychom bez něj. Naštěstí to vše klaplo a dostali jsme ho týden před tím, než byla pozvaná firma. My máme od pátku desku vylitou, tak teď budem chvíli čekat (prý se to nechává tak týden, není potřeba těch 28dní, jak všude píší).
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my jsme na tom jak granda v pondeli jdeme zdit :-) jinak muz byl vcera u projektanta a zrusili balkon v loznici, misto toho bude okno pres celou stenu, no mazec :-) Ted se divam na rozmery a mame 1250 x 7250 a horni patro o metr vetsi, na uklid az moc velke.
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna Vy máte krásný výhled i ze země, tak vám alespoň odpadnou problémy spojené s balkony:-) A zvětšení o metr není moc:-) My jsme balkon nakonec taky zrušili a místo něj udělali terasu nad garáží a technickou, pže výhled na řeku máme kvůli stromům až z patra. A budete to mít krásně světlé, jen umývat by se mi to okno nechtělo ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?