Stavba podzim 2011. Plánujete také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Příští pondělí by měla dorazit firma a měli bychom začít stavět. Je tu ještě někdo, kdo chce do konce roku stihnout hrubou stavbu, střechu a okna? My budeme stavět z ytongu. Dům je naprojektovaný jako nízkoenergetický.
Odpovědět
Profilova fotka
@veverka.dada vytapeni budeme mit elektro kotel, podlahovku a krb s pruduchy do patra..
Odpovědět
Profilova fotka
nic bych neplatila, at to opravi... a pak bych to poslala.. ale predtim ani nahodou... vsechno si vyfot pred opravou a po oprave.. at mas dokumentaci, jak to delaji... musi se fotit a fotit.. ja mam vsechny postupy v kompu..
Odpovědět
Profilova fotka
tak nikdo nemakate?? mi jen na zahrade, upravy a uklid.. chatame na jarno seti
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já vím, že na Vás je asi ještě brzo ale už máte někoho vybraného na anhydrit?Na vylití podlahy?Trochu z toho máme strach, myslím, že se na tom dá dost zkazit, zvlášť když máme podlahovku:(
Odpovědět
Profilova fotka
My budemem topit plynovým kotlem a pro případy, že bychom to jednou neutáhli, tak máme připravený komín na případný krb, ten ale zatím neplánujeme. Na anhydrit budeme mít stejnou firmu, co nám dělala hrubku. Byli hodně pečliví a stavební dozor si je chválil a hned je doporučil dálším.
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny mi budeme dávat betony dělané pěkně doma... tak neporadím...
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 ja chci krbik na večery,, koukání do ohně.. už se těším..
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme nejaci pomali, teprv zitra jdem podepisovat okna, ale jsem rada ze jsme se neunahlili a budem mit hlinikove okna barvy grafitove a dokonce v obyvaku bezprahovy posuv 2,5m. Jinak kotel bude plynovy kondenzační a krbove kaminka.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 Můžu se zeptat co to bylo za firmu?Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna Nám taky všechno hrozně trvá, už jsem chodila do diskuze Stavba jaro 2010 ale tam už snad všichni bydlí:) Okna jsme vybírali snad 3 měsíce, až jsme nakonec přebrali...
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna a budete mít krbová kamna napojená na systém, nebo jen pro vytápění obýváku s kuchyní? My jsme právě zrušili to napojení. Nechtělo se nám teď dávat nějakých 150 tis. navíc za ten systém + dalších cca 70-100 tis. za postavení krbu (protože krbová kamna se nám příliš nelíbí). @chimny je to malá rodinná firma z Říčan
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 jen na vytapeni op, krb je nan nas moc drahy tak jsme vybrali kvalitni kaminka za 30.tis Jotuly, ty se nam libi a jsou to Nori co je ze severu je vzdy fain. Pro maleho mame skoro veschno bud Svedske, Danske a jsme spokojeni hezky design a kvalitni veci. Dokonce ted mi manzel psal, ze ty okna co jsme vybrali jsou Svedske, tak to vypada ze mame nejakou uchylku :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@chimny Ahoj,, kde tedka bydlite???,
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny Neboj, nejsi sama - když sonik05 tuto diskuzi zakládala, tak my už měli základovku a několi řad cihel a ostatní se teprve chystali kopnout. HS byla hotová na začátku října a od té doby jen vymrzáme - a ostatní už jsou před námi. Taky jsme se "zadrhli" na oknech, od nichž závisí nástup všech dalších profesí....
Odpovědět
Profilova fotka
tak milé dámy.. dneska jsem domluvila vodu,, dojedou v pondělí a začínáme.. o víkendu dozdíme věci v koupelknách a jdeme na to.. to se teěším.. jen by mohlo byt tepleji,, ale zatopíme v garaži a bude dobře.. to se těším...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda tak držím na pondělí palce, nám to v pondělí vodař musel zrušit, protože bylo na nule a ke svařování trubek musí být prý alespoň 5°C nad nulou, takže snad dorazí další pondělí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna op je obývací pokoj? ;-) nebo jak jsi to myslela. Nám krb přijde právě také moc drahý. Zatím si ale nechcem nosit "boredel" ze dřeva domu, tak zkusíme bez krbu. Když jednou zatoužíme po krbu, tak ho doděláme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 op je zkratka pro obytny prostor, takze obyvak, kuchyn a jidelna. Stejne i ty kaminka budou nejdriv 2013 na krb se mozna taky dostane, ale kdy....
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna tak nějak jsem to myslela ;-) jinak musím říct, že máte krásný domeček. Také bych klidně šla do takového moderního, ale v naší zástavě by to asi nedovolili, tam jsou samé podobné našemu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 dekuju jsme moc spokojeni, dneska podepsana okna hura, montaz konec dubna :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonik05 no zatim si to vysekaji a tak.. tak jeste nebudou svaret.. od pondeli bude tepleji,, uplnek je ve ctvrtek, tak uz se pak otepli a bude pekne...
Odpovědět
Profilova fotka
@granda Právě že bydlíme teď tak po rodičích, nechtělo se nám shánět si podnájem a říkali jsme si, že to bude brzo hotové. Taky jsme si říkali, že se nám peníze budou hodit. Ale už se to vleče.
Odpovědět
Profilova fotka
@ykram No tak to jsem ráda, že nejsme sami:) Tady jsou holky hrozně rychlé:) My jsme měli smůlu snad na všechno... Ale teď už mám pocit že se to hýbe... A vy jste měli problém taky s oknama? Nebo proč jste čekali? U nás hlavně neexistuje, aby se dělalo něco vevnitř aniž by byl dům zabezpečený...
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna já jsem si taky vydupala bezpráhový posuv, vypadá to s tím mnohe líp.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chimny Po dlouhém vybírání jsme se rozhodli uzavřít smlouvu s vítězem, ale když poslal smlouvu (no, on ani smlouvu nepoposlal, jen jakousi "objednávku" bez definování jakýchkoli práv, povinností sankcí..., pže "smlouvě bychom stejně nerozuměli"), tak cena byla najednou o 15000,- víc. Ono nešlo ani tak o částku, ale o jejich jednání - bez smlouvy, navýšení ceny bez uvedení důvodu - hold, když ptáčka lapají.... Takže jsme se s nimi rozloučili a začali dojednávat detaily s druhým v pořadí, ale už jsme chytli předjarní boom, a tak došlo ke zpoždění:-(
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi tu mame od vcera pana na vodu, vcera udelal odpady a dnes dodela vodu. uz mame to nejdulezitejsi: zachod :-D v pondeli jsme se byli podivat na strikane omitky od pana co jsme si vybraly a jsou fakt mooc sikovni. v utery si presne premeril metry a upresnil nam cenu, dnes mu manzel bude volat aby domluvili termin.ja a jeste jsme vcera dovezli polystyren do podlahy ;-) holky uz take nejak zacinate delat zahradu? nebo to jeste nechavate?ja bych si chtela vysadit nejake ovocne stromky...
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 bezprahovy jsme chteli od zacatku oba a navyseni bylo jen 14000kc tak nebylo co resit. Jo jeste jsem ti chtela napsat, jak pan ze Zlinske Vekry byl uplne neodbytny volal manzelovi i projektantovi milionkrat, ze chce nase okna, tak nam nakonec udelal super vyhodnou nabidku za 400tis. v plastu stim, ze takovou vysku jeste neumi :) Okna budou za 260tis. hlinikove barva grafitova :) Svedska firma Sapa u nas montuje Termont
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna tak to máte úplně super cenu...nás ty okna vyjdou na 380 tisíc... plasty jsme měli nabídky od 180- do 350 tisíc...
Odpovědět
Profilova fotka
@radulinka001 sak u jinych firem jsme meli hlinik za 400tis. ale tato dela jen hlinik nic jineho tak to maji levnejsi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ganna no tak tos mi neměla ani říkat :-) ...teď budu hloubat nad tím jestli by jsme to jinde neměli levněji...teď už s tím ale nic neudělám...smlouva podepsana...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?