Stavba sklepa v zahradě svépomocí?

Ahoj všichni, úvažujete nad stavbou sklepa svépomocí? Nebo jste již realizovali stavbu sklepa na své zahradě? Podělte se o své zkušenosti a fotečky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kukiss ja zakopal jimku ze ktere mam sklipek, vice reknou fotky http://www.modrastrecha.cz/blog/geode...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@kukiss Zdravím stavěl jsem z kamene a byla to velmi zajimavá a pěkná práce viz můj fotoblog
Odpovědět
@geodett Toto je hodně solidní! Jak je to s nosností po tom, co jste to všechno dokončil? Rád bych něco podobného s tím, že na to bych rád usadil "malou" boudu na nářadí s menším posezením (výčep, atd.).
Odpovědět
Profilova fotka
@ellendway predpokladam ze nosnost nebude problem v zaklade je to myslim i pojizdne a toto je navic 1-3 m pod zemi, ale ja nad tim jen chodim takze zadne zvlastni zateze to nema (jen ta zemina co na tom je)
Odpovědět
@geodett vypada to fakt dobre, ale mna skor zaujima spodna voda... nebojis sa ?
Odpovědět
Profilova fotka
@akoidest nebojim kdyz jsem kopal diru bylo vse suche uplne bez vody pozemek je na kopci spodni voda tam neni a kdyz prijde privalovy dest pred sklipkem je vsakovaci jama udelana
Odpovědět
@geodett jo tak to je pohoda :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@geodett Je to suprovní !!!
Odpovědět
@karel77 Jak ta Vaše stavba dopadla? nebyla by fotka?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankakobylka no ale co se tyce vlhkosti uvnitr tak nic moc, cely leto mne tam bezi vetrak, jinak se srazi voda na zdech a je tam porad vlhko a plisen
Odpovědět
@hankakobylka Takto:
Odpovědět
@karel77 Tak to je bomba! Pěkně. Doufám, že funkci sklepa plní na jedničku ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@geodett A zjišťoval jste proč to je? Nemáte tam větrání? Měl by tam proudit vzduch.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankakobylka vetrani tam je tim vetrakem :) odvetrani u stropu nestaci, idealne by mel byt odtah smerem nahoru svisle, ale ja mam vyvedene vetrani vodorovne ted budu davat primo do dveri vetrak na stalo aby odsaval od podlahy ten vlhky tezky vzduch a vrskem tam bude lezt ten z venku tak uvidime
Odpovědět
Bohužel nemám aktuální fotku, ale sklep děláme takto. PZD je již zabetonované. Nahoře budeme zdít z KM bety. Rozměry 3x5 a výška sklepu je 2m
Odpovědět
Taky jsem zvazoval bedynky s preklady (rozmer chci cca 2x4 m) ale po zvazeni pracnosti a casove narocnosti vitezi varianta obloukoveho prefabrikatu od teto f. https://prefabet-beton.cz/prefabrikov... , to bych se mel vejit do 50 tis. s bagrem, zakladem, jerabem. i se schody a obezdenim vchodu. Kamos ho posadil pred tydnem. @radek84 prosimte, muzes napsat rozmer a rozpocet ? Je na preklady potreba technika ?
Odpovědět
@xavik nad popisek jsem napsal špatné rozměry. Je to 6,5 x 3,5. Celkový rozpočet nevím. Bude na tom ještě domek a to si děláme svépomoci. Zvažoval jsem i variantu od prefy, ale zavrhl jsem ji. Protože Obloukem ztrácím prostor a tak jak to mám, tak je plně vše využitelné. Na překlady stačili 4 lidi a během 15min to bylo hotové.
Odpovědět
@radek84 staci kolik penez padlo na bedneni,beton a preklady. Na preklady prijde jeste neco? Ty oblouky jsou dost siroke,kdyz jsrm tam vlezl byl jsem mile prekvapen,ze toho mista je dost,steny nejsou uplne kolme ale i s hlavou bez ohybani se k nim da postavit.
Odpovědět
@hankakobylka Sklep funguje, jsem spokojen. Myslím že to za tu námahu stálo.
Odpovědět
@xavik to já nepopírám, ale rozhodně když budu dávat regály, tak to nedám jako u rovného stropu. Ale 100 lidí 100 chutí. Peněz fakt teď nevím. Na překlady přišlo 6cm betonu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
Zdravim, uvazuji o zahradnim sklipku. Ale chtel bych co nejlevneji :D Napadlo me sehnat kovovou stavebni bunku, natrit ji asifaltem, navar kominek a zavezt zemi. Nedelal to nekdo takto? Netusim, jak dlouho bude trvat, nez nezrezavi, pripadne, zda neni kov pro sklep zcela nevyhovyjici... Dekuji moc za jakekoliv rady.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Taky jsem to zrealizoval z oblouku z Prefy :http://www.modrastrecha.cz/blog/vorelmato/album/sklepek-nju0wd/ Chybí tam pár nových fotek, dodám... Zatím v obou vlhkost 70% a teplota 18st.,, Uvidíme co to bude dělat teď po zateplení čel, předpokládám že teplota okus sleze.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
@vorelmato Zdravím, jak jste zpětně s tímto sklepem spokojený? Nějaké nové postřehy?
Odpovědět
Profilova fotka
@skunkos dobré 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
Zdravim, planuji sklep z betonove jimky. Jak udelat stropni odvetravani? Prosim o radu, viz planek. Kdyby to slo jako u varianty B - tedy primo u stropu a smerem ke vchodovkam, tak by to bylo nejmene pracne pro me 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
Dobry den, prosim moc o radu. Mam zakoupenou betonovou jimku - viz https://www.zonerama.com/zvysky/Photo... (Ceskou kvalitni), kde mi vyrizli otvor pro dvere. Sklep chci nadzemni, abych mel maximalne 2 schody. Ve sklepe bych skladoval jablka, hrusky. Brambory urcite ne. Takze asi co nejsussi sklep? Kdyby byla nizka vlhkost staci kybl s vodou? A prave vaham, na strop chci dat polystyren (obycejny co mi zbyl ze stavby), abych nemusel tolik zeminy na nej davat. Mam na polystyren dat nopovku ci jezirkovou folii (opet zbytky ze stavby)? Mam ji dat i z boku sklepu? Nebo je to absolutne zbytecne? Kdyz ji nedam, boky sklepu asi budou trochu vlhke od zeminy. Zda to bude vadit ci to bude lepsi (trochu vlhci sklep mit, ci suchy + resit kyblem s vodou???) Tak ted tapu at neudelam nejakou pitomost, kterou pak velmi obtizne predelam. Moc Vam dekuji za info.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?