Zateplení porothermu 140mm polystyrenem, má to cenu?

Zobraz úvodní příspěvek
budeme stavět z porohermu 36,5 a mame v projektu zatepleni polyst.100.přemyšlíme že bychom dali 140mm polyst. mato cenu ?bude to mět nějaký efkt oproti planované 100mm.dík.
Odpovědět
tak se nam to trošku zvrhlo,tak že zed 36,5 + 14 zateplení dobrá volba,rozumím tomu správně?
Odpovědět
Ještě lešpí varianta za stejnou cenu je zdivo 30 cm (porotherm/Heluz broušené klasické) a zateplení 18 cm.
Odpovědět
@jahudka76 Ještě lešpí varianta za stejnou cenu je zdivo 30 cm (porotherm/Heluz broušené klasické) a zateplení 18 cm
Odpovědět
@velman Proč se vyhýbáš odpovědi na otázku? Já si rád počkám na ten důkaz návratnosti investice do zateplení 44tky cihly. Ty místo toho, abys své tvrzení doložil, tak to otočíš a začneš diskutovat o výhodnosti TČ. (kolik jsi jich viděl v provozu?)On plyn také nepůjde s cenou v dlouhodobém horizontu dolů. a elektřina také. A ano, je možné, že to klestí budu sbírat, ale to mne netrápí ani trochu, pořád se jedná o levné a ekologické vytápění. A to, že bych musel přiložit ruku k dílu, to mne trápí ze všeho nejméně.
Odpovědět
Profilova fotka
Také nám bylo řečeno, že při 44 porothermu nemusíme zateplovat. Původně jsme měli mít 36 +14 cm zateplení, ale jelikož jsme na hraně pozemku a u sousedů by potom bylo méně místa, než požadují (až na jejich pozemku), tak by jsme tam museli mít zateplení jen 8 cm. V rámci úspor jsme to propočítali - zateplení s fasádou vs. 44 porotherm a vychází to na rekonstrukci o cca 90 tis méně bez zateplení. Tak volíme variantu bez zateplení. ;-)
Odpovědět
Pánové, finančně nejvýhodnější bude otužovat se a netopit vůbec. :-)
Odpovědět
@ratatooy cihla 440 + 200 TI - zbytečně vyhozené peníze...
Odpovědět
Počítáno na standardní dům 600m3 objem, 140m2 podlahové plochy. otopné období 220 dnů, teplota 22C v mírném klimatickém pásu. PLastová okna, dveře. zateplení podlahy 5cm, zateplení krovů 16cm vata. Obyvklý tepelný zisk od spotřebičů a osob 380W. Tepelná ztráta bez zateplení cca 138kWh m2 se zateplením 96kWh m2 Jde o hrubý odhad, záleží na obracení obytných místností domu směrem k jih, typ oken dveří, zateplení střechy, půdy apod. Cenu fasády má každý stavebník jinou, někdo si ji udělá sám za 250,--, někdo platí 1000,-- m2 Dosadit to lze ljiž poměrně lehce k hrubé představě K TČ Pomáhal jsem osadit 2 TČ země /voda a viděl jsem v provozu několik vzduch / voda. Cena plynu, štěpek, dřeva, uhlí je daleko méně závislá na "politickém faktoru" než cena elektřiny. Cena silové elektřiny, kterou vyrobí ČEZ, či severní energetická je pouze zlomkem celkové prodejní ceny a vstupuje zde do hry daleko více faktorů (dph, zelený příspevěk, cena za jistič, elektroměr, rezervace výkonu) U plynu je to cca 15% (distribuční poplatek společnosti) U štěpky, uhlí dřeva pouze náklad na dopravu, popř manipulační (pokud si budeš kalkulovat svoji práci) Proto to také zmiňuji. Nikomu jsem TČ nikdy nehaněl, pouze člověk při výběru druhu topení musí myslet na desítky let dopředu. O té ekologii z elektřiny, to je myslím trošku přeháňka ne? Cca 51% vyrobené elektřiny je z hnědouhelých elektráren, dalších 46% z jaderných (ČEZ rok 2010) zbytek cca 2,9% z ekologických zdrojů To má k ekologickému vytápění hodně daleko. Pouze to není tak vidět. Myslím, že by dále následovalo pouze slovíčkaření, proto se dál vyjadřovat nebudu, abych nezaplevelil téma dalšími příspěvky. @flakac to všem jistě vysvětlí (troška rýpnutí na konec:))
Odpovědět
@velman zcela jsi se vyhnul tématu, o něž vedeme spor.
Odpovědět
Profilova fotka
Já nevím, asi jsem divná... ale zimi jsou čím dál tím mírnější a tady se řeší zateplení jak na Sibiř:-) Máme 30tku cihlu a 10 zateplení a úplně v pohodě. Třetí rok po sobě nám vrací za plyn:-)
Odpovědět
@godi1 Ci vraci alebo nevraci za plyn nie je otazkou lacneho/draheho sposobu vykurovania, ale vysky zaloh :)
Odpovědět
Profilova fotka
sice vám vrací za plyn ale já za cenu plynu pojedu radši na dovolenou
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@aurinko no už je to v projektu
Odpovědět
@ratatooy To se dá pořád ještě změnit. Horší, kdybyste to už zaplatili a postavili...
Odpovědět
Profilova fotka
@ratatooy to já taky, protože plynem netopíme:-) jen jsem chtěla říct, že si myslím, že volit takhle silné zateplené je zbytecné
Odpovědět
Profilova fotka
@godi1 já ti nevím proč to máme asi prostě to projektant stanovil (omlouvám se za překlep mi máme zed 30) co řikal manžel tak dneska už je prej 12cm nedostatečný, v roce 2005 stačilo 5cm,pak se pořád přidávalo,měnily se technologicky postupy a zvedají se normy na pasivnost domu mi třeba ani s 30tkou zdí a 20polyšem se nevejdeme ani do B máme první polovinu C a horší už být nesmí,to už nepovolí stavbu
Odpovědět
Profilova fotka
@godi1 samozřejmě jinak to bude u bungalovu a jinak u podkrovního nebo patrového domu každý potřebuje neco jineho
Odpovědět
Profilova fotka
@aurinko tak to si nejak nedovedu představit jak bych menila plány v polovině stavby
Odpovědět
@ratatooy Měla jsem na mysli, že je zbytečná tak silná stěna. Pak jste to opravila na 300, no dejme tomu. Moje chyba, že jsem se podívala do vašeho alba tak pozdě, ale psala jste, že už je to V PROJEKTU. Ale energetická třída domu přece není jen o skladbě stěny.
Odpovědět
Profilova fotka
@ratatooy je fakt, ze kdyz jsme staveli my, tak se zadna energeticka trida domu neresila....
Odpovědět
Profilova fotka
@godi1 je to všechno čím dál složitější,mi jsme ani nevedely že svépomoí mužem stavet do 150m zastaveny plochy
Odpovědět
Profilova fotka
@aurinko jo to není záleží taky na stropech,izolaci střechy atd ale zed je asi nejduležitější je tam nejvíc tepelných mostů hlavně ve věnci,oknech,překladech
Odpovědět
@ratatooy Energetická třída domu nemá moc společného se zateplením, taky jsem se divila, že náš bungalov spadá do C. My máme 24 cm cihlu, 20 cm polystyren, úměrně tomu zaizolovaný strop a podlahu, fakt dobrá okna. Pro představu, od začátku září doteď jsme projeli na plynu za vytápění, ohřev vody 140 kubíků plynu a 3 kubíky dřeva, topíme na 25 stupňů v obýváku.
Odpovědět
jj, energetickou třídu hodně ovlivňuje způsob vytápění, příp. rekuperace, ale tohle je vše jen o tabulkách a výpočtech, realita se skutečnou spotřebou energií bude někde úplně jinde, podle toho, jak budete větrat, na kolik budete topit, kolik tam bude lidí, jestli celý den, jak bude krutá zima atd. My vycházíme do A, s tepelným čerpadlem a původně navrženou skladbou zdí 30+15 zateplení. Ale zateplujeme 20 a TČ dávat zatím nebudeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraxname ale i zateplení se do toho počítá jinak 140kubiku plynu nemám představu kolik to je a jaká je cena mi plyn nemáme ale třeba brácha topí jen plynem ročne ho to stojí 40tis a to teplo z plynu nic moc,mě je u nich zima
Odpovědět
@ratatooy do energetické třídy se zateplení počítá, ale jak píšu, máme 20 cm polystyren na zdi a stejně jsme v třídě C. Kubík stojí asi 17 korun +-, tj. nějakých 2.500 Kč za půl roku za ohřev teplé vody a topení. Plyn se nám za tuto zimu moc nespouštěl. Měli jsme nastavené, že se začne topit, když teplota poklesne pod 21 stupňů.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraxname tak to potom nechápu kde brácha protopí 40tisíc :-o :-D no jasny mi jsme taky v C a to máme 30+20,ale kdyby jsme daly třeba místo 2O polystyrenu jen 10 tak už by jsme se nevešly ani do C
Odpovědět
@ratatooy jestli bydlí tvůj brácha ve starším nezatepleném domku, tak ta spotřeba odpovídá. Moji rodiče mají prvorepublikový dům a plynoměr se fakt nezastaví.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraxname bydlí dva roky v novostavbě
Odpovědět
Profilova fotka
@petraxname oni teda i vaří na plynu,ohřívají vodu,topení
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?