Zateplení porothermu 140mm polystyrenem, má to cenu?

Zobraz úvodní příspěvek
budeme stavět z porohermu 36,5 a mame v projektu zatepleni polyst.100.přemyšlíme že bychom dali 140mm polyst. mato cenu ?bude to mět nějaký efkt oproti planované 100mm.dík.
Odpovědět
@moznatak No mylsím že z vašeho příspěvku to tak vyznělo. Opět jste mi neodpověděl na muj konkrétní dotaz ohledně řešení tepelného mostu věnce. Takže váš kamarád má silikátovou omítko pod kterou má perlinku s lepidlem. ...a to si myslíte že je nějaký difusně otevřený zázrak??? ...podívejte se na dif.odpor těch materiálů a zjistíte že to tak není. Ale tím neřikám že je to difuzně horší než celý fas.systém s polysterenem, ale říkám tí že oproti tomu to není o moc lepší. A ani zdaleka se to nemuže rovnat provětrávané fasádě. A ani neřikám že je to vyloženě špatně. Ale řešení u takto udělané konstrukce je prostě špatné na tepelné mosty. P.S.: ...k jednomu vašemu předchozímu příspěvku. ... myslíte že pro mě a pro lidi zde, je názor vašeho známého, podnikatele který dělá lidem něco čemu sám nevěří a myslí si že je to špatně, tak tento názor že má mít pro mě nějakou váhu? Dobrou noc
Odpovědět
@loex Jsem Vám odpověděl- extrudovaným polystyrénem. Vy jste mi neodpoveděl jak je to s tou zárukou. Ano samozrřejmně má pod tím perlinku a lepidlo. Ale žádný polystyrén v tom je ten vtip. Myslím, že vy jste je tady taky moc nepřesvědčil ošíváním ohledně té záruky také na důvěře moc nepřidalo. Nikdy se lidé neshodnou všichni na jednu věc. To je život. Jste jedinný člověk co znám a slyšel o něm, že podniká ve stavebnictví a má zateplený dům polystyrenem. Ale to je dobře. Aspoň to vypadá, že tomu věříte. Přeji Vám hodně spokojených zákazníků. Krásnou, klidnou dobrou noc...
Odpovědět
@moznatak Vaše argumenty tedy jsou jaké? Že "váš známý", "že neznáte nikoho kdo...", že "dřevěná okna atd".... Nebo jsem ještě nějaké přehlédl....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Také se zeptám.Máme postaveno z Heluz 44.Topení bude kondenzačním plynovým kotlem.Dole podlahovka v patře radiátory.Okna trojskla.Zastavěná plocha cca 130 m2.Jaké doporučujete zateplení?Já jsem si říkal, že by mohlo stačit 10cm.Stavební dozor říkal, že by doporučil minimálně 15cm.Budu rád za každou odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
@kocinho Možná se zeptám blbě, ale proč budete zateplovat? Resp. proč jste zvolili takovou tloušťku zdiva, když chcete zateplovat? Nebo už bydlíte a nejste spokojení? My taky stavíme z Heluz 44, právě proto, že zateplovat nechceme... Otázkou je, jestli to, co je na papíře, bude pravda i v reále. Proto to asi tak jednu zimu necháme a pak budeme případně řešit zateplení (což doufáme, že snad ne... protože v opačném případě jsme mohli za zdivo značně ušetřit).
Odpovědět
Na vlastní oči jsem viděl hobru s polystyrenem, oloupané z fasády, která se dělala před r. 1989, tedy stáří minimálně 25 let. A světe div se, tomu polystyrenu vůbec nic nebylo. :-) Co vím, tak jediné, co polystyrenu škodí, jsou některé chemikálie a sluneční světlo (UV záření).
Odpovědět
@loex A ještě lepší je 30+20, které dáváme, pokud se podaří klienta přesvědčit a vězte, že to není snadné.
Odpovědět
A zdá se mi taky nesmysl stavět ze 44 a zateplovat. Protože 44 cihla je sice dostačující, ale díky její tloušťce máte mocnější základy a vychází vám i podstatně dražší hrubá stavba. Raději bych opravdu šla do tenčí obvodové zdi a mocnější tepelné izolace.
Odpovědět
@petraxname Třeba právě těch vámi požadovaných 25 stupňů hodně ovlivní výpočet, protože běžně se uvádí normová teplota v obýváku 20°. A navíc se do auditu započítává opravdu všechno - osvětlení, typ, spotřebiče, ohřevy vody, prostě všechno, co spotřebovává energie. A při přetápění místnosti o 1° narůstá spotřeba topného média o celých 6%, pokud si dobře pamatuji.
Odpovědět
@novacek1612 Taky nechápu, jak by mohlo být jiné, protože pokud mám kotel, tak de facto vytápím teplou vodou a to medium ji pouze ohřívá, ne? Jistě je rozdíl, pokud topím přímotopem nebo krbovkama anebo radiátory, pak ano, je to pocitově jiné. Ale teplá voda v radiátoru vydává pořád stejné teplo, at ji ohřejete čímkoliv.
Odpovědět
Vidím, že někteří lidé se opravdu ve stavebnictví "vyznají". A když není argument, stačí urážky. takže několikrát jsem seděla v komisích na výběrové řízení na dodávku staveb, a samozřejmou součástí byly záruky. A u zděných staveb ( se dřevostavbou jsem se nikdy nesešla) bylo maximum 60 měsíců. Běžná záruka krom zařizovacích předmětů, byla 36 měsíců. A dodatek - bydleli ve starém barokním domě, byl zateplený a nábytek se nám nerosil. ted jsme koupili domek tipuji ho na rok 1910, chystáme se zateplit a plísní se skutečně nebojím. Pokud dostatečně větráte a máte dobře uděláno, není důvod. Domy plesniví proto, že je někde tepelný most, nemají izolaci proti vodě a jsou vlhké, dáte plastová okna bez mikroventilace a hlavně nevětráte. A ještě dodatek - uvědomte si vy všichni, kteří vycházíte z podkladů výrobce, že oni své výrobky, potažmo jejich tepelněizolační vlastnosti, posuzují v laboratorních podmínkách a těch vy nikdy v reálu nedosáhnete. není to v lidských možnostech. proto raději tenčí cihlu a zateplit.
Odpovědět
A co mi přijde ještě legrační, všichni tu hledají co nejlevnější zdroj tepla. Ale víte, co je nejlevnější? nejlevnější je ta Watta, kterou vůbec nespálíte. Takže zateplovat a zateplovat a pak můžete topit klidně i přímotopy.
Odpovědět
Článek se načítá
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?