Zateplení porothermu 140mm polystyrenem, má to cenu?

Zobraz úvodní příspěvek
budeme stavět z porohermu 36,5 a mame v projektu zatepleni polyst.100.přemyšlíme že bychom dali 140mm polyst. mato cenu ?bude to mět nějaký efkt oproti planované 100mm.dík.
Odpovědět
@ratatooy tak to je někde chyba...to bych vzal termokameru a hledal, kde utíká teplo...
Odpovědět
@ratatooy To je skutečně strašně moc na nový dům. My máme bungalov 230 m2, vytápíme cca 180 m2 (dvougaráž a sklad se nevytápí) a protopíme včetně ohřevu vody kolem 15 tis./rok. Jinak teplo od plynu je úplně stejné jako teplo od jiného zdroje - nastavíš např. 22 st., tak je v místnosti 22 st. a hotovo. Nevím, proč byl měl být rozdíl v teplotě místnosti v závislosti na tom, zda topíš uhlím, dřevem, plynem nebo elektřinou.
Odpovědět
Profilova fotka
@aneri53 asi jak sem ted zvyklá na krbovky tak to je uplně jiný teplo no,
Odpovědět
Winerberger má evidentně skvěle zmáknuté promo, když tu všichni píší, jak "jim bylo řečeno" že 44 EKO+ není potřeba zateplovat. (mmch tvrdí to i u 30tky). 1. - je to jedna z nejdražších cihel na trhu, samozřejmě s jednou z nejvyšších marží 2. - tepelné mosty, kterých vzniká na domě několik, není šance jakkoliv odizolovat. 3. - rosný bod, tedy fyzikální zákon, nejde oblafnout Ostatní důležité body jsem tu už psal, nebo je zmínili jiní. Jakákoliv varianta na vnějšku nezateplené stavby je vždy dražší na provoz a také trpí právě tím, že dům je skrz na skrz prolezlý izotermou. Závěrem bych se rád omluvil, ale po přečtení této diskuze to musím napsat: Toto diskuzní fórum beru jako slušný projev dotazů od svépomocných stavitelů, amatérů, laiků.... ale zároveň jako slušný projev odpovědí a rad fundovaných osob. Ale za fundované a už vůbec ne směrodatné rozhodně nelze považovat občany, co si během dvou let po odpoledni postavili dům sami pro sebe a snaží se ostatní přesvědčit, že tak jak to udělali oni, je to správně, protože to, co tu někteří plodí, je do nebe volající. Moderní stavitelství je zcela odlišné od způsobu výstavby našich tatínků, dědečků atd. Dnes, v době "téměř stavebnicových" systémů zdění, je to především o detailech a ty tu evidentně nikdo neřeší, protože detaily se bez dodatečné izolace vyřešit nedají a je třeba si uvědomit, že detaily mají obrovský vliv (když do domu táhlo z 30ti důvodů, tak to bylo jedno, ale když je to dnes z 3-5 důvodů, o to víc se to projeví. Od roku 2021 se mají v ČR stavět už jen pasivní stavby - a pokud by se měl někdo řídit (ne všemi) ale mnohými z rad zde uvedených, bude rád, když obálku postaví v C / B. Ještě jednou se omlouvám za svoji upřímnost a možná unáhlenost. PS: zděte, izolujte a neřeště jen informace z katalogů a obchodních zástupců cihlářského průmyslu :-)
Odpovědět
@aneri53 teplo od plynu je úplně jiné než ze dřeva, uhlí apod., ale nechce se mi rozepisovat proč
Odpovědět
@novacek1612 To je škoda, to by mě zajímalo. Zažila jsem topení koksem - kotelna ve sklepě, radiátory, pak topení plynem - stacion. kotel ve sklepě - radiátory, teď máme závěsný turbo kotel v TM - konvektory, radiátory, žebříky. A vždycky mi to přišlo úplně stejné - jakou teplotu si na termostatu nastavím, taková v místnosti je. :-) A ještě jsem zažila krb na chatě - to je teda fakt rozdíl ;-( - u krbu vedro na padnutí, na druhé straně zima. Když jsme seděli u krbu, tak jsme to střídali - chvíli jsme koukali do ohně a pak se k němu otočili zády, abychom se ohřáli i z druhé strany.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Všichni jenom přemýšlíte o penězích a co je výhodnější, ale co třeba zdravé bydlení. Co myslíte je zdravější bydlet v domě postaveného z cihel a dřevěná okna a nebo v domě který je zateplený polystyrenem a samozřejmně plastová okna? Myslím, že odpověď je jasná :) ;-)
Odpovědět
@moznatak Ono to uplně takto podat nedá. Čast chtějí lidé "zdravé" bydlení z cihel (jedno jakého výrobce) bez nutnosti potřeby zateplení, a pak na zdivo udělají "jádrovou" omítku a na to lepidlo s perlinkou a finální vrstvu omítky. ...a tím ten dům defato také "zavírají". Pokud chtějí lidé dá se říci difuzně otevření zděný dům, tak by museli udělat provětrávanou fasádu. Ale myslím i tak nemohou očekávat žádné zázraky. ...v dneších novostavbách je potřeba prostě správně větrat. Proto si také myslím že časem přijde to že rekuperace a nebo řízené větrání se stane běžným standardem domů. ...stějně tak jako elektroinstalace, topení a rozvody vody a kanalizace. Při stavbě z cihel bez potřeby zatepelní, lidé akorát zbytečně utrácejí peníze za drahé cihly a také to není jenom o zdravíca penězích, ale také o kvalitě stavby. A zde jak píše Milrob , tak u toho systému stavění bez zatepelní, jsou špatně řešené detaily-tepelné mosty ...např.věnec.
Odpovědět
@moznatak Tak nad tymto sa treba zamyslat, ked si budete odbalovat maso a zeleninu z igelitu, otvarat jogurt z plastoveho kelimku alebo mlieko z toho humus tetrapacku.
Odpovědět
Až poznám majitele stavební společnosti co má barák zateplený polystyrenem. Tak možná změním názor :) :-D
Odpovědět
Tak například já :)
Odpovědět
My máme stropy izolovány vatou, takže nám náš dům pěkně dýchá, i když je zateplen polystyrenem. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@1pepino má plíce?
Odpovědět
jj ;-)
Odpovědět
Pro - loex. Dobrý den. Mě bylo hned jasné podle vašich přízpěvků, že jste nějak zainteresován do stavebnictví. Co mě hlavně zajímalo jsem na vašich stránkách nenašel. Zajímá mě jak dlouhou dáváte záruku na zděné domy zateplené polystyrénem? Když tento stavební postup tak vychvalujete a věříte v něj. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Zařizavcí předměty dle záručních listů výrobků. Dále např.střecha dle výrobce.Klasická základní záruka jsou 4 roky ...což je takový běžný průměr. Zde ale prosím neplést se zárukou co údavají výrobci dřevostaveb a to 30 let. ...to je totiž pouze na kostukční systém-skelet.
Odpovědět
@loex - 4 roky záruka? To si snad děláte srandu. Když obalování zděného domu polystyrénem tak věříte a vychvalujete to.Tak to je hodně krátká záruka. Je vidět, že tomu sám moc nevěříte :) To jste mě teda přesvědčil i ostatní lidi o zateplování zděného domu polystyrénem :)
Odpovědět
@moznatak pokud si zprávu přečtete pořádně tak to tam máte napsané.
Odpovědět
@loex Byl jsem z toho v první chvíli v šoku :) Tak jsem nepozorně četl. Omlouvám se ;-)
Odpovědět
@moznatak Mohu jenom vědět proč jste v šoku? Toto je standardní záruka jakéhokoliv dodavatele stavem jakéhokoliv systému. Nebo se spíše i zeptám jinak ...co by se mohlo-mělo pokazit na zděné stavbě zateplené polystyrenem? Možná by jste to mohl poradit nám i jiným další stavbním firmám a jednotlivcům na tisíce domech v republice kteří to podle vás dělají špatně.
Odpovědět
@moznatak Je vidět že se ve stavebnictví zas tolik nevyznáte. Jaké jsou záruční doby a pod. Není možné dát úplně na všechno např.20, 30 nebo 40 let. MYslím že to moc dobře víte a jste jen klasický rýpal. POkud vám jde o kontrukční systém skelet, tak na ten vám dáme klidně záruku 50 let.
Odpovědět
@loex Tak podle Vás, že mám jiný názor než Vy, tak tím pádem jsem rýpal :) Špatně jsem se vyjádřil. Je mi jasné, že mi nedáte dlouhou ani bych ji po vás nechtěl záruku na plovoucí podlahu a nebo kachličky proti odření atd......Ale mě se jedná konkrétně o to zateplení domu polystyrénem. Jestli se mě nebude rosit nábytek a nebo dělat plísně, že to bude tak báječně fungovat třeba za 2,5,10 a nebo 30 let min. ;-)
Odpovědět
@moznatak Zapomněl jsem Vám odpovědět. Byl jsem v šoku z těch 4 let záruky :) A kdo říká , že všichni kdo zateplili barák polystyrénem jsou s tím spokojeni.
Odpovědět
@moznatak NApsal jsem že jste rýpal právě protože jste nenapsal co by vám ve finále mohlo vadit a jen ste kritizoval naší-běžnou technologii a také to že jste podle mě přesně věděl jak jsem myslel tu záruku ...protože jste to teď sám napsal (plovoučka, obklady apod). Pokud budete správně větrat, tak ano. Ale potřeba správně větrat je dneska v každé novostavbě. Jestli myslíte že v době který nebude zateplen a nebudete v něm správně větrat tak že se nebudet mít problém s "vlhkostí"(rosení), tak se pletete. Naopak v domě kde nejsou dobře vyřešené tepelné mosty(což je u zdiva bez zateplení velmi pravděpodobné), tak je větší riziko vzniku plísní v místě těch tepelných mostů.
Odpovědět
@moznatak A nevím proč jste byl v šoku z těch 4 let jako na celek. ...to je opravdu běžná záruka. (+- jeden rok). Napište mi prosím kdo dává nějak výrazně více. A k vašemo dodatku. ...a kdo řiká že z těch co podle vás nejsou spokojeni že zateplovali, že zateplili správně tak jak se má?! ...a nebo že dobře větrají?!. Myslím že jsem to už zde vysvětloval dostatečně a dooprvdy už nemám sílu vás přesvědčovat. Mějte se
Odpovědět
@moznatak Když upustím jablko, kam spadne? Na zem. Na tom se asi shodneme že. To totiž není o názoru, ale o fyzice. Stejně jako vlhkost....teplota, tlak, rosný bod....nastudujte a pak se třeba shodnete ;-) Do té doby jakékoliv argumenty ze strany loexe budou vždy kontraproduktivní.
Odpovědět
@loex Tepelné mosty se přeci řeší třeba extrudovaným polystyrénem. Mám dva nezávislé případy lidí které moc dobře znám a prožíval jsem stavbu zděného domu s nimi. Věděl o jejich problémech při stavbě atd. Ani jeden z nich nechtěl polystyrem zateplovat a moc se jim dobře bydlí a málo protopí. A z toho jeden se živí stavebnictvím :) nechtěl o polystyrénu ani slyšet, ale druhým lidem zateplování polystyrénem dělá :) To je hold tvrdý byznys :) Tak to zhrnem - bijete se do prsou jak je to skvělé zateplování nového zděného domu polystyrénem , ale kloudnou záruku na to nedáte. Všichni nemusí dávat stejné záruky. Vždycky se najde někdo kdo na něco dá více a někdo méně. Podle jak tomu co dělá věří ;-) Na auta také nejsou stejné záruky atd... Tak když tomu tak věříte tak proč se bojíte dát více?
Odpovědět
@moznatak Ale doopravdy to svámi nemá smysl řešit. ...pokud si to přečtete pořáadně tak jsem psál o záruce 30 let. Ale vy fur mícháte jabka s hruškami. A doopravdy tvrzením že vše správí ext.polystyren tvrzení že tím vyřeíte teplné tak je ale doopravdy vidět že buď tomu nerozumíte a nebo se ani nesnažíte to pochopit. Protože už například u víše zmíněného věnce nevím jak by jste pořádně ten tepelný most vyřešil. ...tam extr. polystyren doopravdy nepomůže. A jak zmiňujete toho vašeho známého, tak to přeci nemusí znamenat že ten kdo se pohybuje ve stavbnictví má vždy správné názory. A také to že to že on je bez zatepelní spokojen nemusí znamenat že ten kdo zateplí tak musí být nespokojen. Moho být klidně spokojení oba dva. Problém s rosením ať se jedná o jakýkoliv dům totiž můžou vzniknou za určitých specifických podmínek. Venkovní tepleot-vnitřní tepleota-vnitřní vllhkost. A u toho vašeho známého bych se vás chtěl tedy zeptat jakou udělal na tom domě fasádu.
Odpovědět
@loex Já jsem nepsal, že se vše vyřeší extrudovanym polystyrénem. Kamarád má silikátovou omítku.
Odpovědět
Kde jste psal, že dáváte 30 let záruku ??? Myslíte tuhle větu co jste napsal : Zde ale prosím neplést se zárukou co údavají výrobci dřevostaveb a to 30 let. ...to je totiž pouze na kostukční systém-skelet. To je ono?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?