Zateplení stropu bungalovu

Zdarec lidi, mám dotaz. Stavím bungalov s valbovou střechou. V projektu mám zateplení vatou :150mm mezi KVH profily - rošt + mezi dolní pás vazníků: 150 mm + mezi KVH dřevěné profily 60/80mm: 80 mm. Než začnu otravovat projektanta, tak jestli to správně chápu, tak zateplit 150 mm mezi krokve, 150mm nad strop + těch 80mm kam? A ještě další otázka: Je možné vykašlat se na zateplení mezi krokve a rovnou narvat třeba 2x 200 mm nad strop? A poslední otázka: budeme mít půdní výlez na nepochozí půdu, kde budou jen lyže atd. Jak se to řeší se zateplením toho půdního výlezu? Byla by super nějaká fotka jak to kdo máte. Předem díky za odpovědi 🙂
Odpovědět
@dzanek771 jak to chápu já a jak bych to udělal . Prvních 150mm do roštu nad tím bych to vypletl a dal dalších 150mm mezi spodní vazníky. Znovu výplet a 80mm mezi hranoly. Nevím ale jakou máte skutečnou skladbu stropu. Nevím jaký máte typ vaty ale některé se pod svou váhou mačkají když dáte 400mm rovnou na sebe ani typy co výrobce píše že se udrží, časem stejně trochu sednou proto dělat ať neleží na sobě pokud to není přímo ta tvrdá.
Odpovědět
@dzanek771 Ahoj, já měl v projektu taky tři vrstvy skladané vaty. Když jsem si ale představil tu šilenou práci , tak jsem nakonec dal foukanou vatu. Hotovo za dopoledne a ještě to bylo levnější. Nepochozí půda je nesmysl. To budeš chodit a věci davat na vazníky? Pochozí urcitě udělej,S tačí jedna vrstva 25mm OSB. Zateplení pudniho vylezu jsem si udělal sám, z polyše,
Odpovědět
Půdní schody se prodávají i zateplené. zadejte do vyhledávače 🙂
Odpovědět
Pokud se jedná o lehký strop s vatou, nelze ho zaklopit OSB deskami, které fungují jako parobrzda.
Odpovědět
@travas OSB se na bungalovu s vazbovou střechou zaklopí jen část půdy a samo se vzduchovou mezerou mezi izolací a OSB..
Odpovědět
díky moc za odpovědi, pomohlo mně to 🙂
Odpovědět
@xkarlos pochozí půdu udělám. A od koho máš prosimtě udělanou tu foukanou vatu a na kolik to cca vyšlo a kolik m2? Já jsem měl právě pocit, že to je celkem raketa
Odpovědět
@dzanek771 taky jsem si myslel, že ta foukaná bude dražší... a nakonec i s prací vyšla o něco levněji, než jen nakup vaty,,. dělal mě to pan Došek z Polné.. teď mají cenu 990Kč za 1m3... mladej chlap, ale všechno proběhlo absolutně profesionálně..
Odpovědět
@dzanek771 a jedna technická😖.. jestli budeš davat na podlahu pudy OSB, tak si je na pudu nezapomeň vytahnout před tim, než uděláš rošt na sadrokartonovej strop😖... samo už i nařezaný...
Odpovědět
@xkarlos Jak to mohlo vyjít levněji? mám několik nabídek na foukanou a furt to vychází jednou tolik co vata
Odpovědět
@jirkajn Vyšlo, vatu jsem měl spočítanou na cca 70tis, za foukanou jsem dal 68tis .. a i kdyby to bylo dražší, tak bych do toho šel ... hlavně vatu nikdy tak perfektně k sobě nenaskládáš, jako když ji zafoukáš ... a tu práci si třeba v rozích baráku, kde je cca 40cm místa na výšku, ani nedovedu představit ... ta úspora času a naší práce (v jednom bys to dělat nemohl) by ten rozdíl "zaplatila"... P.S. jestli teď stojí 1m3 990Kč, tak to pro barák 150m2 při výšce 40cm je cca 60tis.. pokud barák dnes vyjde svépomocí min na 4mil, tak je to "pakatel" ....
Odpovědět
Profilova fotka
@xkarlos Nás třeba vyšla izolace mineral dekwool g035 r 2x200 mm na nějakých 40 tisíc. Kupovaná minulý rok v létě. Práce je to teda šílená když dostal na díky na doukanou cca 80 tisíc tak jsem si řek že koupím klasiku a sám si ji položím u té fouká ne se to prodraží ještě o zaklop stropu. Takže celkem si myslím dobrých 100 tisíc. Jasný u mineralu nepočítám práci jelikož jsem si ji sám položil jako ale kdyz člověk takhle přemýšlí u každé etapy na domě tak těch peněz ušetří dost jedem komplet svépomocí dům Ytong yq550 a jsme na ceně 2.5 mil. Samozřejmě ještě není hotovo ale hodně materiálu už máme nakoupeno. A to jsme začali v březnu 2021.😉
Odpovědět
Článek se načítá
@jarin1 viděl jsem ve tvé fotogalerii, jak jsi to dělal .. a hned jsem se orosil 🙂 .. dostavěl jsem nedávno (ted to byl rok, co bydlíme) a taky jsem si dělal spoustu věcí svépomocí (od přípojek přes desku, hrubou, věnec, podlahy (izolace + polyš), zateplení soklu a ostění oken/dveří, podbití, montáž sanity, pochozí půdu..), ale některý odborný práce jsem si nechal udělat (elektrika, voda, podlahy, omítky, obklady, izolaci stropu, dlažby, střechu, sádroše, plechovej komín, fasádu) ... nedělal jsem, co bych mohl "sprasit" a hlavně by mě zabralo spoustu času .. i tak to bylo 2,5 roku ráno do práce a odpoledne na stavbu ... at se daří ...
Odpovědět
@jarin1 ještě k té foukané izolaci .. žádnej záklop se na ni nedělá ... já měl dávat ISOVER UNIROL PROFI 200 .. ted stojí cca 1500 Kč/m3 ... což je o 50% víc, než foukaná vata ...
Odpovědět
Profilova fotka
@xkarlos no věř že jsme toho měli také plné brýle, kouše to jak sviňa 😄 ale je to hotový. Tak my máme zas výhodu že mám otce zedníka který ty domy stavěl takže nějaká ta zkušenost se zdědila 😊jediný co jsem nechal zatím dělat tak okna ať kvůli rychlosti tak kvůli záruce, pak samozřejmě podlahy ty půjdou strojově hlazené betonové od firmy, omítky ty teď zvažují svépomocí sádrové. Voda sám, pex al pex, podlahové topení taky, elektrika sám s revizakem, jinak zbytek sami. Vesměs všechny důležité věci probírám buď s dozorem nebo s technikem třeba ten strop ty rastry, komunikoval jsem přímo s člověkem od rigips. Ale s tím zaklopem tam by přeci měla být nějaká pevná podlož aby to ne tlačilo na parotes.? Všude jsem viděl že dělají buď zaklop OSN nebo na rastr shora slabou vrstvu polystyrenu.
Odpovědět
@jarin1 izolace je nafoukaná přímo na parotěsku, co je nad sádrošem .. a to je všechno ... P.S. já zase mám výhodu, že tchán dělá do koupelen, kámoše na střechu, dalšího na okna ... takže za ušetřený prachy jsem si zaplatil práce, který ani nemá cenu dělat si sám ... betonový podlahy (160m2) hotový za 1,5 dne ... omítky cca 400m2 za tři dny ... sadroše klučina udělal sám za cca 14dní ... čas jsou peníze 🙂, obzvlášt dnes, kdy se ceny mění pomalu každej týden 😕
Odpovědět
Profilova fotka
@xkarlos jasný podrží sádroš jenže my máme instalační mezeru abych kvůli rozvodum elektro a hudby v obýváku. Takže já bych musel dělat zaklop alespoň polyšem. I když zase záleží kterou foukanou mají rozdílné hmotnosti. Je to masakr dnes ty ceny ale říkám dost materiálu mám na koupený z minulého roku takže teď jen musím makat. Jediný co budeme dokupovat jsou omítky vnitřní sádrové Knauf mp 75 L a půlku vnější tepelněizolační od ytongu, pak betonový podlahy to bude firma nejspíš HŠ beton, obložky dveře, krytiny, obklady, a kuchyň jinak vše mame nakoupené. Ale máš pravdu že známí se hodí. Ty omítky si dělal jaké? A kamarádi? Nebo sám
Odpovědět
@jarin1 omítky klasicky, firma a strojově ... byla to darda, ale za tři dny hotovo 🙂 P.S. jinak k tem cenám, když jsem v 6/2018 začínal stavět, tak jsem nechápal, že se v 21. stolení materiál nenakupuje, ale objednává min. tři týdny dopředu ... celý dva roky jsem pak "nadával", jak je všechno drahý (ve 2014 třeba cihly od Porothermu byly o 1/3 levnější a ještě dávali za paletu druhou zdarma!) .. ale co se děje od loňska, to je šílený, takže teď jsem rád, že už "jen dodělávám" úpravy kolem baráku ... loni jsem začal (ploty, gabiony, svody rýn) a letos mě čekají dlažby .. na poslední chvíli jsem dlažbu sehnal v prosinci (i když jsem musel připlatit 12tis za dopravu z druhého konce republiky), protože měl BEST zdražovat o 20% .. nakonec zdražil o 45%! .. takže se těch 12tis navíc sakra vyplatilo .. dneska bych už nestavěl ..
Odpovědět
Profilova fotka
@xkarlos právě že je to darda od firmy sice je to za pár dní jak píšeš ale rozpočet není nafukovací 😏 no když už jsem se vrhnul no celého domu tak ty omítky mě nerozhodí a udělám je sám. No my koncem roku 2018 akorát prodávali zahradu a rozhodovali se že jdeme stavět, v průběhu roku 2019 jsem řešily koupi pozemku a koncem jsme rozjížděli projekt a stavět jsme začali v srpnu 2020 a v tu dobu už jsme objednavali materiál a ty ceny už se začali zvedat ale nebyl to takový extrém až pak v průběhu roku 2021 se to vše začlo zdražovat vlivem asi pandemie i když někteří se jen vezli.... Teď jdou stavet nový sousedé vedle nás a jako fakt jim nezavidim. Mě přijde že toho každý chtěl využít tím že se hypo více uvolnilo pro větší sortu lidí a tak se každý chtěl napakovat. To se ti ani nedivím že jsi rád že máš hotovo. Nás to taky čeká ty venkovní úpravy ale tak hlavní je ze už budeme v novém tento rok a postupně si můžeme dodělala zbytek.
Odpovědět
@jarin1 důležitý je bydlet, zbytek doděláš potom .. ale chtít se ti moc nebude 🙂 .. ať se daří ...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?