7 věcí, které nesmí chybět v loftu. Takto si vytvoříte industriální bydlení

  • 23.09.2023

Industriální nebo loftový styl bydlení zažívá znovuzrození a v dnešní době je mimořádně oblíbený. Máme pro vás 7 tipů, díky kterým si i vy vytvoříte dokonalé industriální bydlení.

industriálna spálňa
Zdroj: iStock

Černá jako základ pro industriální bydlení

Matná černá barva je hlavním prvkem loftového interiéru. Při nákupu nábytku volte kousky s černým finišem. Například křeslo s černými nožičkami, konferenční stolek, židle, lampy, vázy a různé doplňky. Industriální styl je převážně tvořen neutrálními a zemitými barvami, takovými, jaké byste našli například ve staré továrně – černá, hnědá, šedá, cihlová. Nebojte se je kombinovat. Černou barvu můžete použít také na zeď a vytvořit tím dominantní prvek v interiéru.

Doporučujeme:

Krásné interiérové ​​inspirace od reálných uživatelů (Střecháčů)
industriálna kúpeľňa
Zdroj: iStock
industriálna obývačka
Zdroj: iStock

Nefalšované surové materiály

Klasickým materiálem používaným v industriálním stylu je obyčejná pálená cihla. Čím „neohrabanější“ vypadá, tím lépe. Tento styl manifestuje hrubou stavbu a materiály k ní použité. Snaží se odstranit klasickou omítku a odkrýt pod ní skrytou krásu. Ideálním je také beton a betonová stěrka. Je to levnější varianta než cihla a v interiéru působí jednotně a zajímavě. Připravte se však na dotazy od laiků, proč nemáte vystěrkované. Pošlete jim link na tento článek. 🙂

obývačka v industriálnom štýle
Zdroj: iStock

Kvalitní dřevo v interiéru

Industriální bydlení není známo pouze surovým betonem a cihlami, ale také kvalitním dřevem. Žádná laminátová podlaha nebo imitace dřeva. Kvalitní a poctivé dřevěné podlahy. Totéž platí i pro nábytek. Čím robustnější a mohutnější, tím lépe.

Nebojte se do interiéru zakomponovat i starší kousky nábytku, jako například židle, skříně a komody. Vzhled doplní také pěkné dřevěné dveře a kvalitní jídelní stůl. Vyvarujte se světlých tónů dřeva, jako jsou bukové nebo borové.

tehlová stena v obývačke
Zdroj: iStock

Kov, kov, kov

Kovové a metalické doplňky patří k neodmyslitelné části industriálního bydlení. Prostor ozvláštní, ale zároveň jsou nenápadné a jednoduché. Můžete zvolit kovové rámy obrazů, vázy, květináče nebo ramínka. Vděčným komponentem do interiéru je obyčejný kovový regál. Stojí pár eur a interiéru dodá pravý industriální vzhled. Uložte si do něj časopisy, knihy, rádio, staré plotny nebo oblíbené láhve vína.

kovové schody v interiéri
Zdroj: iStock
kovový konferenčný stolík v industriálnom štýle
Zdroj: iStock

Kožená křesla

Industriální bydlení bez koženého křesla nelze ani považovat za loftový interiér. Kožené gauče, křesla, židle nebo čela postelí jsou nejlepší volbou do industriálního interiéru. Úžasně se vyjímají u cihlové zdi a při správné údržbě vám vydrží léta. Co se barevnosti týče, držte se přírodních tónů, jakými jsou hnědá, béžová a černá.

Lampa jako hlavní doplněk pro industriální bydlení

Industriální styl miluje lampy a osvětlení. Nejtradičnějšími jsou visící s přiznaným kabelovým vedením. Na trhu jich najdete spoustu, což je jen výhodou. V závislosti na prostoru volte menší nebo větší lampy, hlavně ať jsou černé, matné nebo metalické.

Loftový interiér potěší také handmade výrobky, například lampy vytvořené ze skleněných lahví. Avšak co se dominance týká, nejzajímavějším prvkem jsou velké stojací lampy podobné reflektorům. Vysoké, ohnuté, nebo na třech nožkách, všechny se budou skvěle vyjímat ve vašem interiéru.

obývačka v loftovom štýle
Zdroj: iStock
pracovňa v industriálnom štýle
Zdroj: iStock

Obrazy

Někteří z nás preferují jednoduché holé stěny, jiným tam něco chybí. Industriální styl umí pracovat s oběma variantami. Holými stěnami nic nezkazíte, ale pokud se vám tam něco ptá, sáhněte po obrazech. Volte je velmi precizně. Zaměřte se spíše na černobílé fotky s nádechem historie.

Pohrajte si s kompozicí na zdi. Namísto jednoho velkého obrazu zavěste 6 nebo 8 obrazů různých velikostí. Nelámejte si hlavu nad hledáním stejným rámečků. Čím více odlišných, tím lépe. Zajímavým prvkem je i ponechání některých obrázků prázdných.

Autorka článku: Nina Macáková

Zdroj foto: iStock

Diskuse na téma článku