Barva roku Coffee Quartz: Lahodný odstín hnědé

  • 09.10.2022

Americký institut barev Pantone každoročně uvede barvy, které budou dominovat danému roku. Tentokrát si poctu vysloužila hnědá. Možná si říkáte, že hnědá je obyčejná barva, která nemůže ničím překvapit. Lahodný odstín Coffee Quartz dokáže v těch správných kombinacích opravdu okouzlit a my naprosto chápeme, proč experti pro rok 2022 vybrali právě tuto barvu.

barva roku Coffee Quartz
Zdroj: Canva
barva roku pantone Coffee Quartz
Zdroj: iStock

Hnědá barva lidí rozděluje na dvě skupiny – buď ji považují za fádní a příliš obyčejnou, nebo je pro ně sázkou na jistotu. Letos bude vaše domácnost právě díky odstínu Coffee Quartz stylovou a velice moderní. Hnědá je harmonická a neutrální barva vyzařující klid (můžeme si to přirovnat k oblíbenému nápoji stejné barvy – kávě). Navíc, je výborně kombinovatelná.

Doporučujeme:

Reálné fotografie interiérů od našich Střecháčů, které vás jistě inspirují

Přestože jde o barvu tmavou a poměrně výraznou, díky své intenzitě dává prostor vyniknout i jiným, jemnějším barvám. Coffee Quartz může být skvělou volbou, pokud toužíte po barevné stěně, ale nemáte chuť experimentovat s výraznými barevnými variacemi. Případně, pokud se do vaší domácnosti hodí spíše neutrální odstíny.

U hnědé stěny můžete zvolit světlý nábytek a doplňky – ať už v bílé, smetanové nebo jemné krémové barvě, které budou s hnědou stěnou skvěle kontrastovat a navzájem se doplňovat (opět se hodí přirovnání ke kávě – tentokrát s jemnou pěnou).

hnědá barva v obýváku
Zdroj: iStock

Přírodní materiály v dokonalé souhře s kávovým odstínem

Na stěnu v takovém odstínu se skvěle hodí stylové, tzv. macrame doplňky – v bílé, krémové, světle hnědé či pastelových tónech růžové a zelené. Interiér doplňte o pokojové rostliny a stylové doplňky dekorativního charakteru, které intenzivnost hnědé zjemní.

Elegantní vázou či lustrem nic nezkazíte. Pokud toužíte po doplňcích v tomto trendovém odstínu, určitě můžete směle sáhnout po skleněných materiálech. Konferenční stolek, křeslo nebo obrazy v odstínu Coffee Quartz vaši domácnost dokonale ozvláštní.

hnědá stěna v obýváku
Zdroj: iStock
světlé přírodní interiérové dekorace
Zdroj: iStock

Hrajte si s texturami

Lesklé materiály polštářů či křesla budou působit luxusně a koberec s vysokým vlasem nebo háčkovaná přikrývka v tomto odstínu skvěle vyniknou. Sáhněte i po jemných růžových tónech. Starorůžová s hnědou vytváří stylovou souhru odstínů, díky které bude váš interiér útulný a velice trendy.

K hnědé můžete připojit také mentolovou/pastelovou zelenou, například v podobě dekoračních polštářů, závěsů, přikrývek či jiných textilií. Ty dodají hnědé domácnosti ten správný šmrnc.

Autor článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: Canva, iStock

Diskuse na téma článku