Velikonoční výzdoba: DIY fotopostup výroby

  • 04.04.2023

Velikonoce jsou doslova za dveřmi a je nejvyšší čas popřemýšlet nad velikonoční výzdobou. Přestože je v obchodech široký výběr velikonočních dekorací, není nad ty vlastnoručně vyrobené. Tuto krásnou velikonoční dekoraci vyrobíte i z toho, co máte doma. Nebo stačí příjemná jarní vycházka a vše, co potřebujete, si přinesete z přírody. Velikonoční dekorace patří ke svátkům jara, pojďte si jednu s námi vyrobit.

velikonoční dekorace
Foto: iStock

Co budete potřebovat

  • kus suché kůry ze stromu nebo dřevěný řezaný kmen ve tvaru kruhu (koupíte běžně v obchodech se smíšeným domácím zbožím nebo v kreativních potřebách)
  • tavicí pistole
  • živý nebo umělý mech
  • vajíčka nebo umělá vajíčka
  • živé, sušené nebo umělé květiny, kočičky, malé větvičky ze stromů

Tip od Modré střechy!

K výrobě dekorace použijte zásadně suchou kůru stromu. Mokrá kůra by se zlomila nebo by zplesnivěla. Navíc by se z mokrého podkladu odlepovaly nalepené komponenty výzdoby.

Velikonoční dekorace – postup výroby

Krok 1:

Na vajíčkách uděláte ostrým nožem díru a žloutky s bílky vylijete do misky. Prázdné skořápky od vajec opláchněte vodou a osušte. Na kůru ze stromu nebo na dřevěný řezaný kmen tavnou pistolí nalepte živý nebo umělý mech. Lépe se pracuje s mechem, který není úplně čerstvý. Předtím, než s ním budete pracovat, jej můžete nechat pár dní proschnout.

DIY fotopostup
Foto: iStock

Tip od Modré střechy!

Abyste dosáhli co nejpřirozenějšího efektu, pro lepení mechu použijte zelené tyčinky do tavicí pistole. Na vajíčka zase použijte průhledné tyčinky.

Krok 2:

Na mech nalepte skořápky z vajec dle vlastní fantazie. Nemusíte se držet přesné linie. Můžete je nalepit v různých směrech nebo náhodně. Můžete použít také umělá vajíčka. Do těch však nelze vložit květiny nebo další dekorace. Velikonoční dekoraci můžete oživit také peříčky, svíčkami nebo jinými velikonočními dekoracemi.

dekorace mech
Foto: iStock

Krok 3:

Pokud na velikonoční dekoraci použijete živé květiny, do skořápek nalijte vodu. Stonky květin odstřihněte do požadované délky a vložte do skořápek od vajec. Pokud nepoužijete živé květiny a větvičky, není třeba skořápky vodou plnit.

velikonoční dekorace z vajec
Foto: iStock

Skořápky z vajec nezapomínejte průběžně kontrolovat a doplňovat do nich vodu živým květům. Hotová velikonoční dekorace může zdobit váš slavnostní stůl, čelo kuchyňské linky, předsíň, parapet okna či konferenční stolek.

dekorace výroba
Foto: iStock

Autor článku: Dana Račko

Zdroj foto: iStock

Diskuse na téma článku