Jak jste řešili spotřebiči v bytě, kde je pouze jednofázová elektřina?

Ahoj, jak jste řešili spotřebiče v bytě, kde je pouze jednofázová elektřina?? Určitě chceme dát silnější jistič, ale dost lidí nám říká, že indukční desku ani silnější jistič neutáhne... V domě bohužel 3fáze není navedená :( Zvládáte s jednofází myčku, indukci, pračku, mikrovlnku, troubu atp.?? (samozřejmě ne vše najednou :)). Za doporučení konkrétních spotřebičů budu ráda:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nyní to řešíme taky a nezbyde nám nic jiného než žádat o zvýšení hodnoty jističe z 1fáze na 3fázi. Radši to uděláme teď, když rekonstruujeme než abych po nastěhování zjistila, že v sobotu dopoledne, když většinou zároveň vařím, peču, peru a mám puštěnou telku, tak mi to vyhazuje :-)
Odpovědět
A vy máte 3 fáze navedené v domě??? My právě máme starou bytovku, kde je jenom jednofázová elektřina :( :(
Odpovědět
Profilova fotka
@anysekkk Tak to doopravdy netuším :-D Máme taky byt ve zděné bytovce a sousedů jsem se ptát nechodila, jestli někdo z nich má 3fázi nebo co je v baráku navedený :-) Prostě jsme si pozvali elektrikáře, aby na to mrkl, zda to jde a kolik by to tak stálo a on nám řekl, že si musíme zažádat na ČEZu o navýšení hodnoty jističe, počkat na vyjádření, zaplatit poplatek a pak až on to může jít změnit. Ale zatím taky máme 1fázi a nikdo nic neříkal, takže z toho soudím, že když si to zaplatíte, tak to změnit jde všude :-D Rozhodně bych zkusila se zeptat na ČEZu nebo si pozvat na čumendu nějakýho elektrikáře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@anysekkk Měli jsme jednofázovou elektřinu a k tomu plyn, tzn. varná deska byla plynová (v době rekonstrukce těch jednofázových indukcí nebylo moc), dali jsme jistič 1x20A a bez problému utáhnul běžící pračku, sušičku, myčku i troubu + k tomu třeba telku (vše současně).
Odpovědět
@anysekkk Nepřijde mi pravděpodobné, že by v bytovce nebyly 3 fáze... takže bych se obrátil na dodavatele el. s žádostí o změnu a uvidíte co Vám řeknou. V každém případě to ale něco bude něco stát.
Odpovědět
@requied tak s tím počítáme :) Chceme stejně předělávat elektřinu... Moc díky za rady...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@ba2te Ahoj, neřešili jste problém že se do hlavního rozvaděče na chodbě nevejde 3fázový jistič? popřípadě jak jste to vyřešili? My jsme si zažádali ČEZ přijel a řekl nám že se to tam nevejde takže pravděpodobně budeme muset udělat ještě jeden vedle na chodbě pro náš byt. Díky za info,. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@baruska603 Ahoj, neřešili... Vlezl se :-)
Odpovědět
@ba2te tyjo, tak to se máte teda :) foto asi nemáš že?:)
Odpovědět
@anysekkk Pokud je to bytovka na 99% v domě bude zavedená 3f. To kolik fází vám vede kolem bytu nebo do bytu nebo kde se dá na tu 3f napojit je druhá věc. Ať se vám na to podívá nějaký elektrikář jak by bylo složité do bytu přitáhnout 3f. Bohužel možná bude potřeba sekat přes půl bytovky. Protože pokud opravdu nastala ta situace, že by do bytovky šla pouze 1f tak by vám ani nemuseli na energetice povolit navýšení jističe. Dříve se do bytů tahala jen jedna fáze, protože na nějakou tu lampičku, radio, tv to dostačovalo. Jednotlivé byty jsou rozfázované na různé fáze pro "rovnoměrné" zatížené vodičů.
Odpovědět
Já dokonce uvažovala, že přejdu na jednu fázi. A to kvůli té nové chystané změně, kde se měla elektřina platit především podle síly jističe. Nyní je to odloženo do roku 2019, tak uvidím. Dřív byly tři fáze všude, před tím tedy zřejmě jedna fáze, ale ty tři fáze dávali všude třeba po roce 1980 a nikomu to nevadilo. Sporák tři fáze potřebuje, ale dnešní spotřebiče kolikrát utáhne i jedna fáze. Nejhorší je doba, kdy se přijde domů a každý chce vařit, pustí pc, tv, pračku, myčku, prostě normální život a pak ta jedna fáze padá. Dá se to podle spotřebičů přesně spočítat, je na to jednoduchý vzoreček. Já bych klidně mohla tu jedná fázi mít, a to mám indukci. Ale nevím co by se stalo, kdybych měla tv, pračku a ještě třeba vařila. Jinak právě zavedení zpětně na tři fáze mohou být velký problém, stojí to hodně tisíc ale hlavně pak není kapacita a to vážně netuším, jak se dá řešit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?