Jaká je cena elektroinstalace v rodinném domě?

Zobraz úvodní příspěvek
Můžete mi prosím poradit kolik tak máme počítat za rozvody elektriky po domě 200m2 bez jističů a vypínačů?
Odpovědět
Profilova fotka
@maaarc Za tu cenu 153 tis.Dělám komplet elektřinu i s materialem.Samozdřejmě zásuvky Swing.S tangem tak o 10-15 tis více.Hledejte jinou firmu.Vysoké ceny jsou dané nedostatkem elektrikářů.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja budu mit v dome 110m2 elektrinu cca za 80tis. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jirkonson Záleží hodně na vybavení rozvaděče.Hodně firem dává třeba jen jednen až dva proudové chrániče a za ně jen jističe.Já dávám na každý okruh jističochránič.Dále jaká tam je přepětová ochrana.Vůbec už nemluvím když se dají obloukové ochrany.Už se připravuje norma.Já mám v mém patrovém domě je kolem 40 chráničů.Musel by být položkový rozpočet.Až budou obloukové ochrany(cena 3tis Kč za jeden obvod) Tak cena 80 tisíc nebude stačit ani na rozvaděč.Doporučuji udělat slepý rozpis materiálu a pak poptávat.
Odpovědět
Profilova fotka
@dreambox má oblouková ochrana v rodinném domě nějaký smysl? Já myslel, že se používají pouze v objektech s velkým počtem osob nebo v objektech z vyšší pravděpodobností požáru.
Odpovědět
@subsomi Pokud máte elektrikare s praxí, tak si nechte udělat projekt nebo si vemte jednoho, co poradí a natahat kably a zapojit zasuvky zvládne každý chlap, natož tak elektrikář.. a ten "odborník" ať zapojí rozvadec a do 50 se musíte vlézt, kably + rozvaděč(pokud nebudete nějak extra vymýšlet).
Odpovědět
Profilova fotka
@jakuda Požár hrozí všude.Stačí skřípnutý kabel třeba od tv,lednice apd. https://www.afdd.cz/files/MI02-2017-C... Jinak v Česku je každý zedník elektrikář a tak to někdy vypadá .
Odpovědět
@dreambox málem jsem omdlela, něco mu k tomu řekla a on už se neozval. Poptala jsem další dva. Tak uvidím, co z nich vypadne. Škoda, že bydlíte daleko.
Odpovědět
@jaroslav1987 díky za reakci, ale můj dotaz, je cca 4 roky starý; už 3 roky bydlíme a máme vše vyřešeno
Odpovědět
@subsomi omlouvám se, to jsem si nevšiml, ale třeba bude řešit podobný případ někdo jiný:-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Dobrý den. Chtěla bych zaktualizovat téma. Jak se prosím nyní pohybuje cena elektroinstalace? Bungalov, zastavěná 150 M2. Užitná 117 M2. Děkuji za reakci.
Odpovědět
@veronikaka Na klic kolem 300.000 a to hodne “oklestene” o automaticke snimace a chytrou domacnost. Proste obycejny dostatek zasuvek a svetel a zakladni okruhy… Je to ted silene drahe a zneuziva se trh. A cena samozrejme bez dph…
Odpovědět
Článek se načítá
Letos v dubnu, obytná plocha 110 m2 bungalov - 220 tis. bez dph, nic složitého, jeden pohybový snímač u vchodu, Legrand vypínače, el. rohož v koupelně, jeden kabel vytažený na půdu a jeden kabel přes zahradu k přístřešku.
Odpovědět
Tak to je palba, my teď na chatě 80m2, kabely za 9t , zásuvky, vypínače a krabičky 7t , rozvaděč 5t , drážky jsem za den udělal sám, elektrikář 3 dny za 15t, ale nebylo tam tedy nic složitého.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to ty ceny jsou masakr. My teda asi 2 a půl roku zpět dali 75 000 Kč. A teda s přípravou na na zabezpečovačku, kamery, několik kabelů na půdu, zásuvky venku, abb levit zásuvky a vypínače. Noční světla do chodby, 2 snímače. Zásuvek máme docela dost, kvalitní práce a hezky udělaný rozvaděč a dům zastavěná asi 130 m2 a obytná cca 104 m2. Se lidi asi pomátli s těma cenama…🙈ikdyž chápu, že materiál šel nahoru.
Odpovědět
Ještě jsem tedy zapomněla, že tam byl hromosvod včetně revize a oprava bylo to 200 tis., ale i tak je to hodně 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikaka Nás vyšla svépomocí v materiálu na zhruba 90 tisíc kč a to jsem dost věcí kupoval přes bazar a přes známého, jsou v tom komplet kabely silové, datové, vypínače a zásuvky schneider asfora, jističe hager, rozvodnice, rack skříně, chráničky, krabičky. Revize a zapojení rozvadeče ještě přijde, to už bude mimo tuto částku ale to počítám něco kolem 5 tisíc kč. Ceny rok 2021 až po současnost. Celkem metrů kabelů je cca 2,5km, data v každém pokoji, příprava pro alarm a kamery, venkovní rozvod elektro, brána, branka, cov, studna, bazén, dílna, osvětlení domu, terasy. Dneska by se taky dalo dost věcí koupit přes bazar myslím tím kabeláž ale stojí to čas a cestu pokud je to blízko ale zase se ušetří dost aspoň my jsme ušetřili, narazil jsem na člověka co rušili obchod takže ceny směšné. a podotýkám že vše nové! nic použitého.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikaka Osvětlení jak venkovní na dům tak vnitřní led panely na strop, nějaký lustr, videozvonek za půlku ceny cca 18 tisíc, jen se aktuálně dokoupí lustry dětem a nástěnné lampičky a nám do ložnice také nástěnné lampičky, jinak vše máme. Tohle už je cena nových věcí kupovaných na eshopů.
Odpovědět
Opět se tu srovnává nesrovnatelné cena může být od 100 tisíc po půl mega. Elektro materiál šel dost nahoru. Záleží na značce jističů navíc se už tlačí na to aby každý obvod měl svůj chránič což dost prodraží instalaci. Dále tu jsou zásuvky a vypínače může koupit jednu za 60kc nebo i za 500 . To samé světla. Navíc pokud chcete i chytrou domácnost tak to bude ještě více. Pokud chcete vědět cenu spočítejte počty a podle cen na netu si to spočítáte
Odpovědět
Profilova fotka
@edison101 Jo jo je to tak jinak samozřejmě chrániče 4 ks plus Přepěťová ochrana saltek za 10 tisíc Kč je použita takže ano je to různé ty ceny.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?