Router na pude

Dobrý den, manžela napadlo, že by router byl na půdě. Přece jen - anténa bude na střeše a rozvody snadno dolů seshora. Mně ale přijde, že při jakémkoliv problému polezu na půdu, což není praktické. Co myslíte vy a kde máte router?
Odpovědět
Zdravím, taky to tak mám 🙂 Od antény přímo do mašiny a pak chráničkami rozvedeno do jednotlivých pokojů. Mám ho tam dva roky a ještě jsem k tomu nemusel, když to potřebuji někdy restartovat, shodím a nahodím prostě dole jistič na zásuvky na půdě a je vyřešeno.
Odpovědět
@peju Dobry napad s tim jisticem...a v cem.to melo vyhodu oproti umisteni jinde?
Odpovědět
Dělá se to často, ale nevidím to jako ideální řešení, protože v létě je tam i přes 50st C, což může dělat routerům problémy. Vidím v tom také trochu riziko požáru, tudíž bych se minimálně snažil, aby nebylo těsně u hořlavých předmětů.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Budeme mít v technické místnosti v rack rozvaděči, kde povede i přívod optický od společnosti metronet. Po domě budou přístupové body AP kvůli pokrytí signálu wi-fi. Ta půda opravdu není ideální, to vedro tam je šílené sice zařízení s nějakou teplotu umí pracovat ale zkracuje se životnost přístroje.
Odpovědět
My máme centrální rozdělovač v patře u antény a z toho to jde do 2 routeru jeden v patře o místnost vedle a druhý je v přízemí. Normálně v domácnosti
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt jeden mam na mrazaku v technicke mistnost, druhy pod strechou v pracovne (ale je to zateplene az do stitu takze tam je normalni teplota) a 2 zesilovace jsou po baraku v zasuvce puda nezateplena to je brutal na ten router to fakt v lete nemusi dat
Odpovědět
děkuju moc za zkušenosti, asi spíš necháme v TM
Odpovědět
Přesně kvůli horku a životnosti přístroje na půdě také plánuji rack v TM a odtud vše rozvedené v podhledu přízemí.
Odpovědět
Profilova fotka
Na půdě 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?