Spotřeba elektřiny v novostavbě

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, možná narazím na někoho, kdo by mohl třeba malinko poradit - my trošku tápeme. Aktuálně nám přišel opravdu šílený nedoplatek za elektřinu. Novostavba RD Ytong 450 mm, podlahová plocha cca 100m2 (patrový dům). Podlahové topení v celém domě - vodovodní. Elektrokotel, bojler, indukce, pračka, sušička, myčka.... řekla bych že normální domácnost. Aktuálně nám za rok přišlo vyúčtování na cca 17 tis kW/h - rok Část zimy jsme topili krbem, takže kotel byl vypnutý a zhruba od dubna je také vypnutý, to už se netopí vůbec. Nemyslíte si, že je spotřeba elektřiny neúměrná? Děkuji za vyjádření - případně detaily doplním.
Odpovědět
1
4
5
K tomu ještě třeba připočítat marzi prodejce, dph, distribuci a další poplatky.
Odpovědět
@chik_chikitka Hlavně doplňte informaci, jaké máte TZ domu. Bez toho je to zbytečná debata
Odpovědět
@zubr487 řešila to před 3 roky, tak myslím, že už má vyřešeno.
Odpovědět
@kekita tak už nám cena včera překročila hranici 24kc/kWh a plyn ma skoro 8kc/kWh. Příští týden cena pravděpodobně vyleze až ke 30kc/kWh no jak se příští rok ty ceny nám začnou promítat do účtu to bude zajímavé. Osobně jsem zvědav jaka je hranice co lidi vydrží. Osobně jsem udělal asi velkou chybu.
Odpovědět
Profilova fotka
Ale to jsou spotovky. Reálně ty ceny nikdo platit nebude a to ani za rok a to buď díky zastropování cen nebo příspěvky od vlády.
Odpovědět
@edison101 hm, tak asi nemáš na mě - my jsme si doma nechali po dpi spotovku 😬 Musím říct, že se omlouvám, a opravdu jsem tomu nevěřila - teď jsem zvědavá, co s tím udělá EU.
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?