Hypotéka 2018 - jaký úrok vám banky nabídli?

Zobraz úvodní příspěvek
Obsah příspěvku se sám nabízí .... Jaké podmínky a jaký úrok vám banky nabídly? Díky za odpovědi.
Odpovědět
Ja jsem složitý případ a chtěla jsem hypo bez podmínek typu účet, pojištění. V srpnu nabízeli 1.99..teď mám za 2.39...vedení úvěrového účtu zdarma . Fixace 5 let. Ručení další nemovitosti kvůli ltv
Odpovědět
Profilova fotka
@majak78 jj, je to přes poradce, plus tam mám známou.........celková výše 4 mio.........historii tam nemáme, popravdě, vůbec netuším, jak se na to naše fin. poradkyně dostala......momentálně se to schvaluje, tak snad to klapne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@majak78 taky máme nabídku od UCB na 2,19% na 10 let ale s pojištění 88 tisíc splatným jednorázově, které platí 5 let. Bez toho pojištění by byla sazba 2,59%
Odpovědět
@lucka_dc cca 17 tisíc ročně? to je dost teda.. nebo se to tak pohybuje? Jinak sazba super..
Odpovědět
Profilova fotka
@majak78 no právě, je to dost... když si to člověk sjedná samostatně je to lepší (víc krytí za míň peněz). Banky si to umějí spočítat a ta sleva na úrokové sazbě není zadarmo ;-)
Odpovědět
Jasně no.. my máme 2,59 a to už je zvýhodnění za jejich pojištění.. ale pouze na rok, pak si můžeš najít svoje..
Odpovědět
@lucka_dc tak hlavně takové pojištění je většinou pro jednoho člověka ne pro oba žadatele, 2 za pět let ho budete platit znova, nebo vám US znova stoupne. Většinou si lidi navýší o vámi udanou částku Hypotéku, takže platí ještě z dané částky úroky. Nedívejte se jen na úrokovou sazbu- spočítejte si komplet přeplacení včetně všech nákladů. V případě UCB si spočítejte taky o kolik více přeplatíte oproti "vyšší" úrokové sazbě u jiné banky. Takové pojištění u nich se uzavírá každých pět let. nebude vás postupem času sice stát už tolik ale pořád to bude velká částka. Zjednodušeně řečeno- vaše hypotéka se bude každých pět let navyšovat o pojištění- a bude si ji prodlužovat.Pokud tuto nabídku máte od poradce zvážil bych výměnu.
Odpovědět
@spaly Taky máme UCB, taky pojištění....počítali jsme mnoho variant a všechny vyšly +- velmi podobně-někdy pojištění, někdy vyšší úroky.... UBCnakonec vyhrála, protože u ní máme účet a bylo to nejjednodušší. Ale vím, že dost lidí má pak díky jejich stylu vyplácení finanční problémy při nečekaných výdajích (a že je takových lidí dost).
Odpovědět
Profilova fotka
@spaly Tak my právě tuhle nabídku nechceme z důbovu toho šíleného pojištění. Záměrně jsme všechny nabídky chtěli bez pojištění od banky. Psala jsem to pro srovnání, že ta nabídka 2,19% sice zní hezky, ale je to podmíněno právě tím pojištěním, takže to zas taková super nabídka není :-)
Odpovědět
@bamak jen by me zajimalo jake ty vypocty byly, jeslti jste opravdu zvazili i naklady spojene s pojistenim, pocatecni navyseni hypoteky o castku za nej, a taky zda jste si porovnali zbylou cast k doplaceni za 5 10 let uveru u UCB a zbytkem trhu.... kazda nabidka ma to svoje a je to pro vetsinu lidi zavazek po zbytek zivota
Odpovědět
@spaly Počítal to přítel s fin. poradcem....můžu se ti zeptat přesně. Každopádně jsme si hypo o tu částku nezvyšovali, ale zaplatili ze svého a počítalo se i s ročním umořováním a větším umořením při fixaci....bylo to celkem chaotické :-) .
Odpovědět
Přátelé máte zkušenosti jak je to u hypo cca.2mil., ručení pozemkem( již v mém vlastnictví), následnou stavbou a splacení celé půjčené částky po prodeji bytu v OV? Dostanu se taky na podobné procenta jako u dlouhodobé fixace nebo tam bude procentuální znevýhodnění z důvodu, že nejsem pro banky zajímavý klient? Děkuji pokud máte někdo podobnou zkušenost.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@milanor Záleží, jakou fixaci zvolíte. Fixace 3 roky by mohla být v pohodě.
Odpovědět
@vladimirsvorba Děkuji za odpověď, fixaci chci max. na dva roky, víc radši ne. Vím, že to není pro banky zajímavé a budu na tom asi hůře, KB zatím vychází nejlépe, tuším 2,99.
Odpovědět
Profilova fotka
@milanor Záleží, jak rychle to prodáte... A to nikdy nevíte, pokud už tedy nemáte kupce
Odpovědět
@milanor řešil jsem s klientem, úplně to samé a taky jsme skončili v KB, když jsem mu řekl ať si dá na vše raději tři roky odmítl. Nyní je to 2 roky a 2 měsíce- nestihl a to byla kompletní rekonstrukce.A ještě mu to nějaký měsíc potrvá.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@lenka5731 Dovolím si obnovit diskuzi na původní téma. Jaké podmínky vám aktuálně banky nabízejí? Mám nabídku od KB 2,39 s pojištěním (220 Kč měsíčně) nebo 2,49 bez pojištění, 80% LTV fix na 5 let.
Odpovědět
@sarkatr proč fix na pět let? Nyní určitě řešte fix minimálně na 8-10 let. Úroky už budou jenom stoupat. Za posledních 20 let je průměrný úrok 4,5%. Co ted vím, tak v Hypotecce se da získat 2,59 na 10 let.
Odpovědět
Profilova fotka
@petr13 to přeci nikdo nemůže vědět co to udělá za pět let s úroky... přijde krize a půjde to zase dolů... takže bych to netvrdit tak jednoznačně... jinak 2,59 nic moc.... :-|
Odpovědět
@petrsv1000 Ja si teda určitě fixuji co nejdele to jde.. Nebudu se modlit aby mi splatka za pet let nestoupla třeba o 3000...takhle mam jistotu stejné splátky s tim, ze platy budou pravděpodobně jenom růst, tk se da i neco případně splatit předčasně.
Odpovědět
Profilova fotka
ČS mi teď nabídla 2,69% s pojištěním anebo 2,89% bez něj. Jde o konec fixace, takže předpokládám, že při oznámení, že se mi to nelíbí a odcházím, se to podaří trochu srazit. Jinak bych na déle než 5 let nefixovala, tohle už tu bylo mockrát, že "to už dolů jít nemůže". A šlo, mám hypotéku už přes 13let a vln už bylo několik.
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici přesně, za 2,5 bych si to na 10let nedal... je to jak na houpačce... @petr13 taky jsem si to dal na 8let, ale za cca 1,6% tam už nebyl moc předpoklad, že to půjde dolů... naopak alespoň platy nahoru moc tedy nejdou...
Odpovědět
Profilova fotka
my vzali dlouhý fix 10 let u 2,1%, ale to je jednoduchá matematika, jestli se to vyplatí nebo ne. My máme hypo vysokou, když stoupne úrok víc než o 1 procento ušetříme i desítky tisíc na úrocích ročně, když klesne o půl procenta přeplatíme o pár desítek tisíc celkem víc a to při naší splátce nic není :))))). Je pravda, že u 2,5% už je to na hraně a asi bych také šla jen do 5 letého fixu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Máte někdo prosím čerstvou zkušenost říjen/listopad? Díky za info.
Odpovědět
@radimnizb Akorat cekame na nabidku. Jen nevim proc jim to tak dlouho trva. Uz to maji vic jak tyden.
Odpovědět
My v září u hypoteční banky, úrok 2,59 % s fixací na 10 let.
Odpovědět
@wendy_ U jaké banky? Zkuste je zaurgovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@radimnizb Máme 2,89 s fixací na 7 let...zrovna nám to přiklepli.
Odpovědět
@martulad A kde prosím? :)
Odpovědět
Nové hypotéky tento týden 2,79%a 2,89% .
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?