Jak na hypotéku se záznamem v registru?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Mátě někdo zkušenosti? Prošli jste někde i přes tento "škraloupek"? Poraďte! Děkujeme... :-)
Odpovědět
Pročítám tu, co by se muselo stát, abych nedostal hypo a říkám si, že aspoň s registrem nebude problém, ale asi omyl. Asi 2 roky zpět jsem prodal známému auto, on mi dal peníze, já mu klíčky a formality vyřešíme, až bude čas. Já vůl jsem si nechal pojistku zatím na sebe s příslibem, že ji uhradí on. Poslal jsem mu iniciály a dál se nestaral. A samozřejmě přišla upomínka a můj známý se na to vykašlal. Takže jsem do kooperativy hned volal, kde mi bylo potvrzeno, že platba nedorazila a že to mohou řešit i exekučně. Samozřejmě jsem ještě ten den vše uhradil, ale ....... Teď čtu, že není jen jeden registr, že je vše v Praze, tak teď netuším, jestli čekat, co na to banky, jestli se jít zeptat přímo do kooperativy, ale tam asi nic vědět nebudou nebo na jaký registr se vlastně zaměřit. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@gloomik My jsme se šli prolustrovat do GE...projela nám všechny registry a věděli jsme kde co bylo 5 let dozadu :/
Odpovědět
Skvělé děkuji, hned zítra tam skočím. Třeba z toho nic nebude, ale po tom, co tady píšete, tomu přestávám věřit. :)
Odpovědět
Neviem ako v CR ale v SR sa zaznamy z bankoveho registra mazu az 5 rokov po uplynuti zmluvy na dany financny produkt, co znamena, ze ak máte uver na 20 rokov, a nahodou nezaplatite jednu splatku, tak v registry budete az kym neuplynie 25 rokov od poskytnutia hypoteky. viac tu http://mojebyvanie.eu/ako-funguje-ban...
Odpovědět
Profilova fotka
prosím prosím, mám otázku, manželovi hypotéku schválili (před měsícem, to jsme ještě nebyli manželé), já jsem měla kontokorent, ten jsem v pondělí zaplatila, takže bych měla být bez dluhu, jinou splátku platím poctivě, i pojištění a paušál, myslíte, že by neměl být žádný problém? já budu ta vedlejší osoba.díky.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak to myslíte, že manželovi ještě před vstupem do manželství schválili hypotéku a vy že budete vedlejší osoba? Hypotéka tedy bude na vás oba a nebo už je schválena na vás oba, nebo jak to myslíte?
Odpovědět
Profilova fotka
@vladimirsvorba manžel, než jsme se vzali byl prověřovaný, jestli by mu hypotéku dali, tak ano, jenže domek jsme si vyhlídli a chceme kupovat teď.Hypotéka by byla na oba.Ptám se ale, jestli by nebyl problém s tím, že jsem měla kontokorent, i když jsem ho tento týden zaplatila a zrušila.
Odpovědět
Profilova fotka
Takže manžel nemá žádnou schválenou hypotéku. Měl jí maximálně příslibenou, protože všechny parametry byly OK :-) Takže pak je to tak, že zrušený kontokorent ničemu nevadí, on by nevadil ani čerpaný kontokorent, za předpokladu, že máte dostatečnou bonitu, že máte dostatečné příjmy. Jediný problém by mohl být ten, kdyby jste v minulosti měla nějaký negativní záznam v bankovních nebo nebankovních registrech, ale to asi mít nebudete, takže by to mělo být OK :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
No s tímto "škraloupkem" projdete max. tak u nebankovních institucí, kde si samozřejmě připlatíte na úrocích, ale to je věc každého, pokud vám to nevadí, zkuste třeba https://www.bezvamoney.cz/pujcky-bez-...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Diskuse pokračuje po 1 roce
Určitou šanci za získání hypotéky i se záznamem v registrech byste měli u Americké hypotéky, viz https://www.jirkovapujcka.cz/magazin/...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?