Student a živnostník. Máme šanci na hypotéku / úvěr?

Profilova fotka
Chci se zeptat, s přítelem si chceme vzít hypotéku nebo úvěr ze stavebka, ale problém je v tom, že já jsem ještě student a přítel k tomu živnostník, tak teda nevim, zda máme nějakou šanci? Taky plánujeme svatbu, tak jestli je po svatbě hypotéka nějak výhodnější?
Odpovědět
Montonik - záleží kolik vyděláváte, kolik si chcete vzít, v jaké oboru děláte,jak dlouho, vzdělání, věk, zdravotní stav....na to vše berou banky ohled. A pokud vím, tak po svatbě není hypotéka levnější. Určitě si ale zajděte poptat do bank před svatbou, my bychom třeba po svatbě hypo nedostali, protože když si půjde žádat svobodný, tak budou "zkoumat" jen ho, pokud půjde žádat ženatý /vdaná, budou zohledňovat už oba dva (manžela holt nezatajíš, přítele ano :)))) My chtěli žádat před svatbou oba, ale bylo nám řečeno, že si má přítel požádat sám, že dohromady tolik nedostaneme. Protože jako živnostníka mě budou posuzovat mnohem přísněji a také živnostníci mají díky růným odpisům atd. většinou mnohem nižší oficiální příjem, než je skutečný. Já si třeba mohla vykazovat 50% výdajů z toho, co jsem vydělala, ale výdaje byly nulové, ale proč to nevyužít, že? Takže díky různým těmto fintám jsem 3 roky vůbec neplatila daně, ale zároveň jsem oficiálně měla hrozně malý příjem a šanci na jakoukoliv půjčku na nnule :-( A moc se nenechte zmást těmi hypokalulačkami na webech bank, nám to házelo úplně jiná data než nám pak řekli v bance ;-) tak hodně štěstí.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja jsem si taky tenkrat jeste s pritelem brali hyposku pul roku pred svatbou!!!!A on nebyl jako zadatel,ale jen jako spoluzadatel,ale prijmy nam davali dohromady....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Je možnost získat úvěr ze stavebního spoření, když ještě studuji? Bonitu budu mít asi dobrou, už se tam spoří hodně dlouho..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?