RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
@petunnka Držím palce, ať se vše vyřeší co nejdřív. Nějaké řešení se vždycky najde, tak ať to máte co nejdřív za sebou :-) Já se převzetí také bojím - jak říkám, měli jsme špatné projekty, podle nichž stavěli 8-( To prostě nepochopim :-S A fakt mě nenapadlo porovnávat projekt desky od Rýmařova a od našeho projektanta. Mimochodem celé to vzniklo tak, že my jsme našemu projektantovi dali výkresy od RDR a on si pak do Rýmařova zavolal, aby mu je poslali i elektronicky. A z RDR poslali něco jiného, ačkoliv na tom bylo naše jméno, termín atd. Ale výkres byl prostě jinak :-)
Odpovědět
@romina15 ahojky Romčo, díky moc ! Taky si říkám, že se najde řešení - hlavně, abychom na to měli čas a stihlo se to. Zatím jsme narazili jen na vstřícnost ze strany RDR a i v tomto případě si věříme, že pochodíme, jen to musíme napravit... to je další starost, na kterou už jsme nechtěli pomýšlet a plýtvat časem, ale nedá se svítit ... To s tím projektem, to je síla. Máte opravdu štěstí, že to přítel zkouknul... protože předělávat to celé, zalité a zatvrdlé... no ... raději ani nemyslet. Budu na vás myslet, aby přejímka proběhla mnohem lépe jak u nás !!!
Odpovědět
Profilova fotka
@petunnka ahojky, budeme na vás myslet, at se vše dořeší a vy můžete být v klidu!! :-| Jak to tady čtu, tak nikdo nemá nic jen tak, vždycky je nějakej problém, to je fakt hrůza ]-( A u nás, počasí je na prd a to není předpověd nic moc. Ted jenom doufáme, že se nám ty výkopy nesesunou. Nestihli jsme betonovat :-( držíme palečky, snad to bude ok.
Odpovědět
Ahoj ,dnes bych měla potvrdit Siko, prosím o radu jestli dát do spodní koupelny box? chci se držet co nejblíže standardu a ten je v akční nabídce- ale nebude pak ta koupelna tmavá a malá? Díky za názory
Odpovědět
@hruskajda Pokud myslíš ten box co máš na dnešní fotce tak ten je s prominutím úplně děsnej. Navíc úplně zbytečnej. Podle mýho názoru do tak malé koupelny jen co nejjednodušší sprch. kout nic hamatného a mohutného. Navíc ty různý sprchovací udělátka a rádoby masážní funkce jsou zbytečné. Ale možná se pletu. Brácha něco takovýho má a říká ... na prd. :-) Jinak horní koupelna naprosto super, móóóc hezká.
Odpovědět
Ahoj díky za názor, naprosto souhlasím taky myslím že trysky nevyužijeme a hlavně by vzrostla spotřeba vody- díky :-)
Odpovědět
@hruskajda Nemáš zač, cizí se kritizuje dobře. :-D :-D :-D Spodní koupelnu máme víceméně stejnou a ta stěna za záchodem prej nemusí být až do stropu po celé šířce odsazená. Dá se to upravit i na stavbě ale na 100% si tím jistej nejsem. Buď to půjde nebo ne. Taky se nám to moc nelíbí tak to zkusíme. Měnit projekt se nám už kvůli tomu nechtělo.
Odpovědět
@pavelcent jo, to je dobrej nápad vyřešit to římsou, taky nám radili že je lepší 90 a půlkruh sprchov. kout kvůli uklidu
Odpovědět
@hruskajda 90 určitě ale půlkruh jsme měli taky, ale změnili jsme na čtverec. Sprcháč mi připadá vevnitř prostornější ;-) A pravda vyžle nejsem :-D a lepší to asi nebude :-D :-D :-D
Odpovědět
@pavelcent Ta stěna za záchodem skutečně nemusí být až do stropu. Když si to pohlídáte, chlapi vám ji určitě sníží a vznikne pěkná polička na různé věci. Máme to takto řešenov obou koupelnách. Divím se, že jste to neupřesňovali při specifikaci. Nám to specifikátor nabídl a hned jsme to upravili a jsem ráda. V horní koupelně vznikla taková polička ze dvou stran vany a dá se na ni odložit spousta věcí. Ale se stavbaři je dohoda a určitě to nebude problém. Hlavně to stavbyvedoucímu řekněte včas, čím dříve tím lépe. Držím palce, ať vše dopadne dobře, my tohle prožívali před rokem
Odpovědět
@hruskajda ten box bych tam určitě nedávala, ta koupelna je mrňavá.
Odpovědět
@jitule23 už jsem taky rozhodlá pro obyč sprcháč- v Siku ze mě budou mít radost : )
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hruskajda taky jsem pro normální sprcháč, box nevypadá dobře. Ten 90 půlkruh v téhle koupelničce je moc pěkný. Jinak koupelny máte vymyšlené moc hezky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jestli můžu poradit, tak lepší je 90 čtverec. půlkruhem se připravíš o prostor na sprchování a toho není nikdy dost :-)
Odpovědět
Děkuji všem, po realizaci dám foto : ) co jsme společně vymysleli x-)
Odpovědět
@gabka32 Pokud by si měla chvilku,prosím pošli,budu jedině rád,hotovo není ani zdaleka....
Odpovědět
Lidi, co mají v koupelně box s tryskami či vanu s tryskami, často nebývají spokojeni, protože máme známé a většinou jsou nespokojeni, že se to zanáší, zarůstá vodním kamenem a tak. Takže bych to nechtěla ani zadarmo.
Odpovědět
Včera mi byla předána základová deska se sklepem od firmy. Kdo bude chtít znát jméno, sdělím jej do SZ. Doplatit nechtěli nic, ale kvalita práce od nich - hrůza. Neustále se museli kontrolovat, v základových pásech u sklepa nedali kari sítě a roxory neprovrtali se základovým pásem. Naštěstí jsem to zjistil včas, ještě když beton nebyl zatuhlý, jinak by tvrdili, že je tam všechno a až by mi jednou z kopce dům odjel, divil bych se, ale museli dělat novou vrstvu a o to se mi snížil sklep.Odpady ze sklepa udělali do trativodu místo do DČOV, ačkoliv věděli, že tam bude WC a sprcha. Museli se neustále kontrolovat. Dělají to ale "šikovně". Desku RDR převzalo, jejich práci pochválilo, ale co je ve střevech stavby, to často lidem uninke, pokud nekontrolují. Na druhou stranu poté, co jsem chyby z počátku zjistil je pravdou, že už si dávali větší pozor, nicméně stavba se prodražila o stavební dozor a prodlení se stavbou bylo měsíc a půl. Takže teď už se čeká jen na postavení domečku, a schválení hypotéky.... Přeji všem stavebníkům pevné nervy, protože lítat ohledně věcí kolem stavby, je katastrofa a zařekl jsem se, že stavím poprvé a naposledy.
Odpovědět
ahoj, vy co už jste se zabydleli , můžete poskytnout inspiraci předsíně - vestavná skřín :-) díky
Odpovědět
@hruskajda my máme vestavěnou skříň v chodbě u 101 a to tím, že jsme zúžili kuchyni o cca 60 cm nebo tak nějak. Bude nám ji dělat lamont, stejně jako kuchyni. Nikde jinde místo na chodbě pro věstavěnou skříň není.
Odpovědět
Profilova fotka
@boratko mozna nemysli v chodbe ,ale v zadveri .....
Odpovědět
ahoj, jak tak čtu o problémech se základovou deskou...chci se zeptat, to byly i firmy, které dohazoval RDR? My máme Novu 77, tudiž základovka bude v ceně a máme se domluvit s nimi...Předpokládám, že nám v RDR dají kontakty na nějaké firmy a my si vybereme..? nebo jak jste to řešili? moc díky.
Odpovědět
@l1006 mám namysli tu malilinkou předsínku, foto jsem našla jen u veverky ale ta má snad jinak rozměry než u klasické novy 101
Odpovědět
@boratko tam se nám vestavná skřín už nevejde- my jsme zmenšili kuchyn a zvětšili pracovnu
Odpovědět
@hruskajda Nejsem si jist jestli tam nějaká vestavěná skříň půjde. My to chceme řešit až to bude hotové a podle toho jak to bude vypadat ale s šířkou 101 cm se moc kouzlit nedá. Leda dát na konec na celou šířku toho metru skříň hlubokou jen 40 nebo 45 cm a na dveře zrcadla aby se prostor opticky zvětšil. Ale myslím že bude lepší to řešit až v reálu aby se tam dala v zimě alespoň navlíct bunda :-D :-D :-D
Odpovědět
@hruskajda máme vestavěnou skřín na úkor kuchyně, ale stále je kuchyň dostatečně velká http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/w...
Odpovědět
@pavelcent ted jsem našla ješte foto u jitule 23, sice nezařízená ale pro představu místa, asi vestavná skřín až nahoru- jen nevim kam s botama nás je pět, kočár se tam už taky nevejde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zyzy55 to přesně by mne také zajímalo...já myslela,že nám to udělá firma,která to přímo dělá pro rdr...?dooufala jsem že tyto starosti nám tudíž odpadnou...
Odpovědět
@hruskajda to zádveří je skutečně malé, ale jak píše pavelcent, dala by se tam dát skříň od země až nahoru hluboká 45 - 50 cm s šoupacími dveřmi, no a boty tam mít je sezonní a ostatní jinde. My to řešíme také tak. My máme v zádveří jen věšák na kabáty a malý botník, ještě dodám foto, a měníme podle sezony. Většinu věcí pracovních ale i bot máme v garáži, protože přes ní chodíme ven, máme ji totiž propojenou s domem a tamtudy chodíme nejvíce. Ta je velká dost a boty se tam vejdou. No a gumáky jsou v kotelně.
Odpovědět
@jitule23 díky, a kdyby byla ta fotečka....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?