RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 se 2 panty jsou standard vostinove, se 3 panty jsou DTD pac jsou tezsi (nekde jsem to cetla) Dtd jsou ale priplatkove
Odpovědět
@silenoz zavírat dveře bouchnutím? To je vtip? To radil RDR nebo KASARD? Očekávám, že hlavní funkcí dveří je zavírání na kliku, pokud to nejde tak reklamuji. Jak si vůbec mohou dovolit tohle říct?
Odpovědět
Vidím to naprosto stejně. To si určitě dělali (_!_) Jěště možná u vchodových, s automatickým zamykáním, bych to pochopil, ale vnitřní?
Odpovědět
@farka Také máte problémy s Kasard dveřmi, chápu to správně? Když nejdou zavírat, proč netrvate na výměně či opravě? Dveře mají fungovat ne si ''sedat''
Odpovědět
@angus88 Máme kompletně všechny dveře od Kasardu na 3 panty (stavba v roce 2010). Fungují bez problémů, žádné bouchání, ale je pravda, že jsme je nechávali jednou doštelovávat ještě během stavby a pak ještě jednou. Asi možná i záleží, jak jsou chlapi zruční při osazování a štelování. Ale už je to u nás nějakou dobu a mohlo se to změnit.
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak čím dál víc mě lámete na to, že si ty dveře fakt dodáme radši sami s výjimkou dvou pouzder, které tam máme na dvoje posuvné dveře. Myslela jsem, že kvůli ušetření mých nervů vezmu Kasard s příplatkem za lepší výplň (voštinu nechci v žádném případě, pes by mi takovýma dveřma proběhl), ale když to tak čtu, tak fakt asi vezmu raději námi osvědčené Prüm.
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 @margot_ka tak jsem zvedl zadek ze židle :-D obešel dům a všechny dveře jsou tří pantové. Za 4 roky byly štělovány jen jedny, jinak bez problémů, narozdíl od vchodových, ty jsou za ty peníze tragické ]-(
Odpovědět
@petrsv1000 a jsou to ty standardní voštinové ?
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 jo to právě nevím, ale co vím, že jsme za ně nepřipláceli ;-) teď jsem je zkoušel nadzvednout v pantech a jsou docela těžké, fakt ale nevím z čeho jsou, problém s nimy ale nemám ;-)
Odpovědět
@zmrz_lina prum jsou předražené dveře za ně mám dvoje rámové verte.
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 ano mame standardne dva úpanty. To az pri reklamci nam technik rekl, ze za pripaltek par korun je mozny treti pant. Toto me nikdo nenabidnul a ani me nenapadlo, ze dvere budou na dvou pantech :/ @mmissy 1 cm na 2 metrech to je silena fuserina. Vubec se mi ty limity od RD nelibi. Jak muzou tak krive dvere vypustit z linky me hlava nebere. Natoz, kdyz stoji cca 8000,- ci snad jeste vice a ke vsemu je to ten papundekl (zmackany karton :) na nazev si ted nevzpomenu.
Odpovědět
Profilova fotka
@kubis631 když myslíš. My je měli v bytě za cenu nižší než Sapeli a byli jsme opravdu hodně spokojeni ;-) Mám naceněné dveře do celého Kubisu 74 - žádnou voštinu, navíc ne plné, ale se sklem (různé druhy) a cena byla 91 tisíc s dopravou, montáží i daní ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kubis631 navíc Porta Doors jsou poláci, ty zas nechceme my ;-)
Odpovědět
@pavelcent a ty jako myslíš, že Sapeli nemá voštinu? Za ty prachy co jsi vyhodil jsem na polovině s vyšší kvalitou i lepším designem 8-), ale pravda je rok 2016 a ty ceny jsou nyní jinde, stejně tak design. Nicméně Sapeli = předražené dveře se slabým designem a průměrnou kvalitou. Řek bych, že od Kasard a podobných českých výrobců se moc neliší.
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 Venkovni zateplene garazove dvere od predani dole nedolehali. Prsten jsem je primackl k ramu skoro o jeden cm a v zime fucelo. Asi 3x reklamace, 3x jiny borec, az posledni sestelovani nejlepsi, ale stale tesneni nedoleha a v zime to kranse poznam az potahne dovnitr, takze si zavolam borce po ctvrte a bud at je opravi nebo cele vymeni. A ano vsichni borci: To jsou jine zamky nez kdysi, tyhle do sebe musi zapadnout, takze musite bouchat. Triskal se dverma ze jsem myslel ze spadne dum. Takhle mam jako zavirat v noci, rano apod., kdyz maji dvere kliku? Argumentoval tim, ze lide co nemaji z venku kliku musi triskat stejne a ze jsou na to dvere delane. Na vnitrni dvere tu byli opet asi tri party, posledni nejlepsi (kazda parta je serizovala jinak - jedna pilovala zamky ve futrech, druha ze se nesmi!! pilovat, ale serizovat panty apod :) Posledni parta byla dva mladici, asi primo z Kasardu a sestelovali je dobre. A dali tip - nezavirat dvere pres kliku (nici se mechanismus, zamek apod) a kdyz na ne zatlacim (mirne zabouchnu) vydrzi daleko dele. Jak to mam udelat v noci, rano abych nevzbudil dum nebo na co maji kliku jsem neprisel :D Takze ze dveri venkovnich a vnitrnich uz zacinam silet... silena kvalita. Vedet to, tak do nich nikdy nejdu, nebo alespon kdyby ta cena odpovidala.
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 vymena nelze, tusim ze je tolerance 4 mm na metr. Takze na cele delce dveri je tolerance 8 mm !!!! Coz je totalne krive, ze dvere pri otevreni vystreluji jak je zobacek nacpany v zamku.
Odpovědět
@zmrz_lina takhle může uvažovat jen malý český člověk. Porta Doors je světová značka mnohem větší než prum. Poláci ve dveřích jsou světoví a jsou jinde v designu i kvalitě než češi. Co je polské nerovná se špatné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mate taky na Nove 101 takovy "bordel" na pude? :) Myslim ty pasky pres pasky, provesenou tkaninu apod? http://foto-tykvart.rajce.idnes.cz/No...
Odpovědět
@zmrz_lina za 5-6 tisíc/ks s montáží prosklené rámové to je jinde ne? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kubis631 ne, takhle uvažuje člověk, který konkr. Porta Doors mel v práci a ta kvalita proste nebyla dobrá a nevim, jestli by mi to nizsi cena vyvazila. Mozna smůla na zakázku, ale riskovat to domu se mi nechce. Jako třeba se zlepsili, ale 5 let zpátky to byla bida, musela bych je vidět znovu.
Odpovědět
Dle RDR lze za příplatek 110kč na jedny dveře přidat třetí závěs - to by mohlo problémy s dveři řešit. Na KS nám to nikdo neřekl, nicméně ještě máme snad čas si to nechat přidat. Snad to problémy s prohnutím alespon trochu vyřeší
Odpovědět
@kubis631 Jasně, že Sapeli má taky voštinové dveře. Ale nemám je já. Nepamatuju si přesně jakou máme výplň, ale ty dveře jsou těžké jako prase a mám problém s nima manipulovat, když je to třeba. A to nejsem žádný drobek ;-) . Jaké prachy jsem vyhodil? O cca 4.000 víc než je standard RDR? V té ceně mám i prosklení a jedny posuvné dveře do pouzdra ve zdi. Za cenu plných papundeklů od Kasardu. To mi nepřijde špatné. Netvrdí, že není levnější alternativa, ale já šel do osvěčené značky s kvalitním záručním a pozáručním servisem. Ten jsme potřebovali jednou, když se začal šoupat lak na některých klikách - výměna bez řečí. Design je individuální záležitost - my chtěli čistě hladké dveře. Garážové dveře mám z Polska - jsou to vchodové,zateplené, bezpečnostní dveře. No, jako vchodové bych si je na barák nedal, ale z garáže na zahradu super. Měl jsem je rozebrané a ty zámky a mechanismus .... no hezky řečeno nic moc. Ale fungují dobře a to se s nima denodenně tříská až hrůza. @silenoz Takovej bordel na půdě nemáme. Střešní fólie je inteligentně a účelně prolepená jen kolem anténí tyče, kde se musela proříznout. Jinak krásně sedí, je napnutá, neprověšená. Při větru mírně vibruje v hřebenu. @silenoz Z mého pohledu, by dveře měly sedět po celém obvodu. Žádné prohnutí a netěsnosti by neměli být. Tolerance 4 mm ? Možná při výrobě kapesním nožíkem. Ale neznám normy. Dveře se musí dát zavřít neslyšně klikou, to je bez debat. To, že při otevření odskakují, znamená, že pruží. To by taky neměly. Možná by to chtělo vyměnit celé těsnění za slabší, ale zase jestli jsou tam ty nerovnosti ...... no těžko radit :-.
Odpovědět
@silenoz Tak to nechápu. Toleranci si můžou napsat jakou chtějí, ale pokud dveře nejdou zavřít na kliku? Pak prostě nefungují jak mají bez ohledu na mm. S kým řešít, KASARD nebo přímo RDR?
Odpovědět
Profilova fotka
@helisek85 4. kvartál
Odpovědět
@silenoz prosím, ten tmel mezi vanou a obezdívkou je práce RDR? To je opravdu katastrofa :(
Odpovědět
Profilova fotka
@angus88 A koho jiného by to byla práce? 8-) To záleží, jak je šikovný obkladač;-) Pokud se ti to nelíbí, tak hned reklamuj...
Odpovědět
@pavelcent jo souhlas, v měřítku kasard/ sapeli jsem to nemyslel, v tomto jsou to dobře investované peníze, kvalita Sapeli však díky konkurenci šla nyní do průměru a převálcovali ji právě polští výrobci.
Odpovědět
@zmrz_lina Porta doors dělá dveře od cca 1000-10000 Kč. Záleží, které to byly v konkrétně v komerčním prostoru. Ne všechny jsou vhodné.
Odpovědět
@silenoz Kdy vám dům stavěli? My máme z roku 2013 vnitřní dveře na třech pantech jako standard. Máme ale dýhu, je možné, že u std. lamina je to jinak. Nicméně problém s prohnutím se nám objevil také, ale až časem. Předpokládám, že vznikl díky rozdílným teplotám na obou stranách dveří, protože jsme jednu místnost dlouho používali jen jako skladiště věcí a netopili v ní. Problém jsne bohužel objevili až po záruční době, takže to časem budeme nějak řešit sami.
Odpovědět
@angus88 rok 2014 a mame dva panty
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?