RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

17. zář 202149138
  • @m2s  To jste trefil do černého. Ano, RDR je něco jako Česká pošta 🙂 Takže prů..er na entou...

• @adaste  No, mám v okolí pár zfušovaných klasických staveb a to taky nechceš. Jasně, u dřevostavby ty důsledky mohou být fatální a navíc skryté. Každopádně je to o lidech. Ale jak jsem psal dřív, zdá se, že RD o dobré lidi přišlo nebo má tolik zakázek, že narazit na dobrou partu je těžší a těžší.

• @adaste  bohužel z vlastní zkušenosti vím, že ne všichni zaměstnanci pošty patří k tomu"prů.eru na entou". Lidé by se divili, kolik pár těch srdcařů a za jakých podmínek se tam najde. Ale to nepatří do této diskuse.

• Sponzor fóra
  • Dobry den, ti co maji vodnika, nevite jak se da nastavit aby voda protekala nonstop a ne aby se vypinala po 150 litrech. Pri predani nam to ukazovali ale jsou to 3 roky a vubec si to nepamatujeme.

• @machyky  A chtete to nastavit na nepřetrzitý průtok jen dočasně (např. na napouštění bazénu) nebo napořád?

• @machyky   Pokud chcete jen dočasně, tak v servis.evodnik.cz
    nastavte režim VYŠŠÍ SPOTŘEBA. Funguje jen na omezenou dobu a následně se vrátí do automatickéhk režimu (musíte rovněž napsat důvod zapnutí režimu - cokoliv si vymyslíte).
    Pokud to chcete omezit na trvalo tak režim TRVALE OTEVŘÍT VODU. Viz screen ...

• Moc vam dekuji, zachranils jste me 🙏🙏🙏 je to na napusteni bazenu prave. Moc moc dekuji 🙂🙂

• Opět se po delší době zeptám, zda tu již někdo měnil či plánuje přejít z el. kotle na plyn. Nyní co mám zafixované ceny bych měl platit krásných 29.000,-. Poté co vyprší zafixování to bude minimálně 43.000,- což je masakr. A bude stále hůř :/

• @silenoz  U plynu je to zdražování obdobné, tak by sis nepomohl. Já měl fixaci cen z roku 2018, taky to vycházelo na 31. Kdybych fixaci nechal automaticky prodloužit, bylo by to za 41. Tak přecházím k Innogy kde to bude za 35 (tarif garance 36).

Pokud chceš ušetřit, promysli tepelné čerpadlo nebo soláry. Když jsem to ale naposledy počítal, tak ta návratnost byla tak dlouhá, že bych v té době musel přemýšlet nad novým čerpadlem.

• Ahoj, tak už se nám stavba blíží, můžete někdo prosím doporučit stavební dozor ze Zlínského kraje? Děkuji.

• @silenoz  teď to řešíme, tříletý fix nám končí k 31/12, takže výpověď musíme dát do 30/9. ČEZ nabízí k naší spotřebě navýšení z cca 30 na 42 tisíc. 🤮 Z nabídky nějakých rozumnějších mi vychází lépe skautská energie (cca 35), ale ti mají fixovanou cenu jen do 31/12/2022, tak nevím, jestli bychom si pomohli... 🤦🏻‍♀️

• @zmrz_lina  Právě to Innogy je nejlevnější v 3 leté fixaci. Do kratších jsem nešel. Změna proběhla po telefonu a online za pár minut, nikam jsem nemusel.

• @mariacek  zavoláme, díky. Já jsem včera večer už googlila jen v rychlosti a ten tarif se mi ukázal jako pro plyn. Mrknu se lépe.

• Dělali jste někdo dodatečně "mřížku" do stěny na schodiště aby se Vám dostal teplý vzduch od krbu do patra? Přemýšlím jak to realizovat tak, aby to šlo uzavřít v případě potřeby + se tím moc nedostával hluk do patra...

• @username  Od realizace mne zatím odrazuje právě to šíření zvuku přes mřížku. Když už zavřu dveře v obýváku a nechci ať jde hluk nahoru, tak zvuk půjde mřízkou .. ale vyzkoušej a dej vědět jak moc to změnilo akustiku.
    Potřebuješ jen dvě stejné mřížky (ideálně uzavíratelné) a vyměřit to tak, ať netrefíš trámek ve zdi (jsou myslim 60cm od sebe?).

• Sponzor fóra
  • Dotaz pro všechny - jak máte trvanlivý vchodový práh? Nám pouští barvu 🙈 sedává mi přede dveřmi fena a má celou stříbrnou prdel... 🤦🏻‍♀️

Jo a dělali jsme vestavku do zádveří. Rozdíl šířky u země a u stropu cca půl centimetru, ta zeď někde letí nebo nevím... Fakt doufám, že nám barák nespadne na hlavu jednou 😔

• @zmrz_lina  5mm na výšku je ještě dobré... Já mám mnohem větší nepřesnosti 😃 tohle je RDR norma 😃

• @username  vzhledem k tomu, jak jsou stěny papundleklové (co si budeme nalhávat) tak dvojitá mřížka (uzavřena) Vám o moc větší hluk nepustí

• @angus88  ne na výšku, na šířku místnosti v různých výškách 🤦🏻‍♀️

• @zmrz_lina  jj, tak jsem to myslel, jen špatně napsal. Hele, je to fakt dobrý... když mě stavěli dům tak (nekecám) mi letěla jedna stěna na 3m o 8cm 😃 špatně přečetli plánek a stěnu přikotvili do jiné stěny o 8cm špatně. Přišlo se na to až v momentě, kdy se udělala dlažba a u té letící stěny nebyla dlažba obdélníková... největší prdel byla, že chlapi to tak chtěli nechat. Nakonec se dlažba vytloukla, celá stěna se kladivem přemlátila o těch 8cm zpět a znova přišroubovala k jiné příčce. Dodnes mám stěnu křivou... takže hodně štěstí všem stavebníkům s RDR, budou ho potřebovat 😃

• @angus88  jooo, to si pamatuju. A ještě byli nasrany, že to musí řešit a předělat.🙈

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat