Odvětrání kanalizace a geberitu (průměr trubky)

Zdravím, Prosím, jaký průměr trubky máte na odvětrání kanalizace a geberitu u rodinného domu. Trubky chci vyvést přes střechu. Nechci nic podcenit... Moc děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
Mám KG DN 110. Určitě by stačilo o měnší (DN 50), ale střešní taška - odvětrávací pěkně pasuje na DN110 a větší...
Odpovědět
@mikiliki 110? To je masakr .. já slyšel 50. Ale dal bych teda rovnou vice aspoň 70. Pořád ještě nevím....
Odpovědět
Mám 50 a až pod střechou přechod na 110 kde je vsazený větrák za 250kč a potom ven. Běží to tak už mnoho let, spínáno pohybovým čidlem cena do 100kč. Odvětrání taškou asi nejčastěji 110.
Odpovědět
@wpavel Je to jen pro WC.
Odpovědět
Profilova fotka
Tuším, že 70 je minimum dle normy.
Odpovědět
@wpavel A jestli to chápu správně, musí být odvětrání kanalizace zvlášť, odvětrání wc (geberitu) zvlášť. Je to tak? V patře mě napadlo svést do jedné trubky, (odvětrání geberitu) i odvětrání sprchy a vany. Poté to vyvést nad kleštiny, a poté přes střechu. Prosim, nemáte fotku? Nikde jsem nenašel, jak se to nejlépe řeší. Chtěl bych tu trubku i případně kvalitně zaizolovat, ať nevzniknou nějaké kondenzace. Děkuju moc!!!
Odpovědět
A nevíte, jestli v tom nedělám zmatek? Není náhodou odvětrání kanalizace myšleno (i ten geberit?) Nebo musí být zvlášť trubka pro odvětrání kanalizace a geberitu zvlášť?
Odpovědět
@kopretina397 Podle mně by to nemuselo být zvlášť. Bude záležet jaký použijete větrák protože komínek nad střechou bude vytvářet pro vzduch z WC určitý odpor ale sifon ve vaně nebo sprše to asi nepřefoukne. K té izolaci, tu tam dejte ale asi to bude stále trochu kondenzovat, důležitější je aby potrubí bylo vždy ve spádu a zkondenzovaná voda by tak mohla stéci do WC a nebo dalších sifonů. Berte to jen jako radu baráčníka kterého tyto věci zajímají a ohledně norem neporadím.
Odpovědět
@kopretina397 Nemusí to být zvlášť. Odpad jako odpad. Mám to taky 110 trubkou vyvedenou na střechu. V bungalovu 2 geberity a oba odvětrané.
Odpovědět
Profilova fotka
@kopretina397 @wpavel Tak moment - větrák? na co? Odvětrání kanalizace slouží k tomu, aby se jednak v rozvodu nehromadily škodlivé plyny a jednak aby nedocházelo k podtlaku při spláchnutí WC (wc = geberit) V RD stačí jedno odvětrání celého rozvodu kanalizace, většinou se dělá právě u WC, protože při spláchnutí WC může vzniknout největší podtlak v rozvodu. Větrák se dává na odvětrání WC místnosti po vykonání potřeby - většinou se spíná se světlem + doběh, nebo separé tlačítko... nebo mi uniká ještě něco? 🙂
Odpovědět
@mikiliki Ano uniklo, jde o přímé odsáváni zápachu z mísy, které je podstatně účinnější.
Odpovědět
@wpavel Prosím, je to někde popsáno a jasně vysvětleno? Moc děkuju za radu...
Odpovědět
Článek se načítá
@kopretina397 Jestli je dům ve výstavbě tak se ptejte projektanta. Jak jsem psal, normy nejsou můj koníček a tak nedokážu odpovědět.
Odpovědět
110 KG/HT to je už jedno co za typ.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?