Jak "zlegalizovat" komín - neplatná revize?

Zdravím, máme novostavbu (rok starou) a nechávali jsme si dělat i při stavbě komín. Samozřejmě jsme dostali revize a vše potřebné k zkolaudování. Letos jsme si zavolali kominíka (je seznamu revizních techniků spalinových cest) a ten nám řekl, že komín nesplňuje podmínky pro používání. Jedná se především o uchycení komínu hliníkovými lištami (či jiný železný materiál) a pak mezerou mezi vložkou a trámy střechy které jsou menší než 5cm viz foto. Co jde udělat pro to, aby revize prošla a nemuseli nám bourat střechu apod. Samozřejmě že to budeme u stavební firmy reklamovat.
Odpovědět
Dobrý den, tak, jak píšete, jste od stavební firmy dostali revizi komína, to budiž, oni to dali reviznímu technikovi beztak, jejich známému, který to jistě ani neviděl a vymyslel to. Ovšem Vy potřebujete výchozí revizi, je to tak? Tož to nevím, s vazbou se těžko dá hýbat, s komínem ještě hůř. Jisté je, že mezera mezi tělesem komína a jinými materiály má být alespoň 50mm, to uchycení moc poznat není, ale vypadá na nevyhovující už z toho obrázku. Reklamujte, ale počítejte raději s tím, že oni se budou kroutit, že je to v pořádku, že za to můžete Vy atd. (také jsem jednoho exota přes komíny na stavbě měl, pomohlo až donucení ho s pomocí advokáta a pohrození žalobou, soud by ztěžka mohl vyrát, ačkoliv to byl můj známý), to jako když byste hada bila. Jisté je, že nevím, tam to máte tak natěsno, že netuším. Ale firma, co to stavěla, snad by měla mít alespoň všeobecný přehled o tom, jak se stavět má. Uplatněte reklamaci na vady stavby (pochopitelně že písemně), oni jsou povinni se k tomu vyjádřit, když Vám budou mlžit, že.... jako že s největší pravděpodobností budou - jim se to nebude chtít za svoje předělávat - pak projekt, advokát, možná soud... kdo ví. A bude to na dlouho, s tím počítejte. Třeba stavební firma přizná své pochybení, opraví to, ale nenapadá mě moc jak, no spíš s tím nepočítejte. Tomu nevěřím.
Odpovědět
Zdravím¨ U klasických komínových těles jistě platí 50 mm jako minimální vzdálenost od hořlavých konstrukcí ALE setkal jsem se u některých komínových stavebnic i s tím, že daný komín vzhledem k tomu že je "dvouplášťový" tuto podmínku splnit nemusí, vzdálenost může být menší ba někde uváděli dokonce vzdálenost takřka nulovou (vzhledem ke konstrukčnímu řešení komína) jednalo se o "zděné stavebnice" podobné jako je tato, asi se mi nyní nepodaří dohledat přesně ty stránky na nichž jsem to četl, nicméně doporučil bych zjistit jak je to v případě vaší stavebnice jaká vzdálenost je uvedena výrobcem tohoto konkrétního systému, zda-li trvají na 50 mm anebo může být méně. Z toho že jste revizi nebo "zkolaudování" dostal poprvé by bylo možno usuzovat na to že by mohlo jít o druhou možnost tzn. vzhledem k dvojplášťové konstrukci vložka /vata/ tvarovka by nebyla tato vzdálenost požadována.
Odpovědět
P.S. Kontaktujte firmu jež vám to stavěla a nechávala zároveň "zrevidovat", nechť vám pošle revizáka co vám to dělal poprvé.. Za prvé nejde o jednoplášťový komín, za druhé je otázka co uvádí výrobce za ochranné vzdálenosti, za třetí zrevidoval-li vám to poprvé je pravděpodobné že to půjde i teď, za čtvrté protože jde o dvouplášťový systém prakticky by s tím neměl být problém, alespoň že zachovali vzdálenosti kde se dá kontrolovat stav komína např . po letech.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?