Výběr komínového systému

Prosím o radu ohledně výběru komínového systému, jedná se o komín pro novostavbu RD (bungalov), komín je pro krbovou vložku s výměníkem.. Zajímalo by mě jaký průměr by měl komín mít, jaký úhel zaústění kouřovodu, jakou doporučíte značku, atd. Předem děkuji za radu.
Odpovědět
Já měl nabídku na komín od Schiedelu za 60 000 Kč, tak jsem udělal Letovice za 15 000 Kč.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Když jsem uvažoval nad značkou komína (pro krbová kamna), tak jsem zavolal místnímu kominíkovi, který dělá i revize a prostě jsem se ho zeptal. Řekl mi jaké značky jo a jaké asi spíš ne. Vzal jsem nakonec rohr-kamin, asi za 25.000 Kč. Co se týče průměru a zaústění, to vše mi zodpověděl, ona to ale řešila také projektová dokumentace. Pokud si ale dobře pamatuji, tak v projektové dokumentaci byl průměr 200 a ten kominík říkal, že je to zbytečně moc, ať dám 160. Takže i takový postup (zavolat kominíkovi) nemusí být mimo.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlas s @radim83 ohledně kontaktu kominíka. V projektu jsme měli Schiedel, nakonec jsme dali Skorsten o stejným průměru a podle kominíka by bylo lepší mít menší průměr. Navíc nám řekl, že by k nám volil komín z nerezu, že i ten zděnej je pro nás zbytečnej a cena je cca stejná
Odpovědět
Pro krbovou vložku s výměníkem jednoznačně větší pruměr . Protože takzvaně tepovodní vložky se minimálně regulují aby to nedehtovalo(rychlý ohen) a potřebujete velký výkon do akunádrže . U vložek se dělá výstup 45° a to z duvodu většího tahu (velké dveře) a zároven máte bungalov.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?