Ceny pozemku - prosinec 2021, středočeský kraj

Dobrý den, zvažujeme koupi pozemku 30km (25min jízdy) od Prahy v poklidné obci o 400 obyvatelích, kde se nachází hospoda, obecní obchod, sportovní hřiště, autobusová zastávka. V sousední vesnici potom i MŠ a ZŠ/SŠ ve městě 8km vzdáleném s pravidelnými autobusovými spoji. Pozemek poskytuje krásný výhled do lesů a na 200m vzdálený rybník. Nabízená cena od prodávajícího je 5000kč/m2 (včetně sítí). Pozemek má výměru 800m2. Jsme si vědomi aktuálního vývoje na trhu a reality sledujeme, avšak rádi bychom znali i další názory na tuto koupi, případně sdílení vašich zkušeností. Děkujeme
Odpovědět
@hamm podla mna dobra cena na danu lokalitu. Ceny pozemkou levnejsi nebudou, my sme sice stavali v Zlinskom kraji ale po 4 rokoch sa pozemky za nami predavaju za 3 nasobek co predavali nam.
Odpovědět
Já tedy ceny ve Středočeském kraji nesleduji, ale být vámi, moc se nerozmýšlím. Na vesnici v podobné vzdálenosti od Zlína teď chtějí za beproblémové zasíťované pozemky 3000 Kč za metr, mívají spíš 1000 m2 a více, takže pod 3 miliony seženete obtížně. Vesnice je tedy o něco větší s více službami, ale zase není moc poklidná. (A platy ve Zlíně vážně nic moc, takže být u Prahy, takový pozemek bych hned brala).
Odpovědět
Těžké na to mít názor jiný, než že cena je obvyklá, pokud nevíme kde to, jak vypadá okolí apod.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud máte rádi přírodu, tak berte. Pozemek u Prahy, za mě je to na dnešní ceny dobrý kup.
Odpovědět
Profilova fotka
Stavební pozemky dolu nikdy moc nepůjdou, moc bych se nerozmýšlela. Říkám si, jaké jsme měli před těmi necelými 6 lety štěstí na koupi za úplně jiné ceny...
Odpovědět
Nekde jenom o cenu. Pozemku neni nekonečně mnoho a později v této lokalitě uz nemusi žádný byt, nebo ne takovy, který se vam opravdu líbí. Ale zjistěte si, jestli na 800m2 můžete stavět. Casto jsou prave ve vesnicích minimální velikosti pozemku až od 1000m2.
Odpovědět
Otazka je, zda vám vyhovuje vesnice. Já bych si tam život neuměla představit. Plus jestli mate 4mil má pozemek a pak min. 5 na dům.
Odpovědět
@luckavra 5Mil na dům, spis tak 8.
Odpovědět
@azsinanecovzpomenu lze to, nikde jsem se nesetkal s tímto požadavkem. @hamm já osobně bych koupil nezasitovany pozemek, vyjde levneji
Odpovědět
@secuser1 je to v územním plánu. Ne tedy ve všech obcích. Praha to nema, ale Středočeský kraj ano. Nám treba bohate staci 300m2, ale v okolních obcích je to cca od 800-1000m2. A na výjimku se spoléhat při koupi nedá. Takze máme smůlu.
Odpovědět
Profilova fotka
@hamm Musíte si říct, jestli vám nebude vadit to věčné dojíždění, když v té obci není téměř nic. Každý to má jinak, někomu taxikaření nevadí, někomu to leze krkem. Co se týká ceny, tak ta bude zřejmě přiměřená místu a době.
Odpovědět
Cena se mi zdá dost dobrá, nedávno jsme kupovali obdobné (místně i finančně). Ale zvážit si ježdění, okolí, podmínky stavby, vybavenost si musíte už sami. A není to jen o tom ráno odvést/večer přivést - např. zjistit si v kolik školka zavírá (pokud se vás to týká, u nás třeba v 15:30, což mi moc nepomůže), jak spoje jezdí i mimo špičku nebo o svátcích, jaký je provoz ve špičce, nabídka aktivit pro děti i starší (pokud se vás to týká) atd.
Odpovědět
Článek se načítá
Cena je to spíše standardní, pozemky prostě nejsou. Asi bych to brala ( pokud je to ve vašich finančních silách), ceny dolů nepůjdou a je výhoda, že můžete stavět na 800 m2.U nás je minimum 1200 m2. ( Také Praha-východ). Jinak, co se týče bydlení na vesnici ( naše má 600 obyvatel), je to skvělé.Vyrostla jsem v Praze, vystudovala v Bratislavě a Kolíně nad Rýnem, ale vesnici bych už neopustila. Na metro je to 20 min., kroužek fotbalu pro syna je v naší ulici, na taneční hodinu dcery je to 1 minuta autem.( doslova) a cesta do Penny mi trvá 6 min. Zároveň život na vesnici je pro děti ideální, stále jsou s někým venku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?