Koupě bytu 2+kk, bude to stačit pro rodinu se dvěma dětmi?

Zdravím, uvažujeme, že koupíme byt 2+kk, plánek viz fotka. Myslíte si, že to bude stačit pro rodinu 2 dospělí a 2 děti? Je tu někdo kdo bydlí v takovémto bytě s dětma? Díky za rady, B.
Odpovědět
Pokud to mate jen na prespavani a nepotrebujete ulozny prostor, pak proc ne. My jsme take v podkrovnim byte, pudorys mam v albu a pro 3 lidi (4. na ceste) je to tak akorat. Sikminy jeste prostor zmensuji.
Odpovědět
@puhelin Věci bychom měli ve sklepě, který je k tomu, má 18 m2. Je to celé novostavba na perfektním místě. A právě je to podkrovní byt. Tak váháme a nevíme.
Odpovědět
@bejkamul podkrovni a strop vysoký nebo se sikmynami? Vejdete se. Určitě by se 20 m2 hodilo, ten obývák s kuchyni jsou malé, ale pokud je to v Praze, tak chápu potřebu se vejít do rozpočtu.
Odpovědět
Žít se dá všude, ale jde především o to, aby měl každý svůj kout a tady opravdu chybí úložné prostory. Chodba úzká, tam nedáte žádné skříně, sotva se tam vejde botník a věšák na bundy. Kde jsou sezónní věci?úklidové věci? V dnešní době se nedá do sklepa dát nic co má nějakou hodnotu, ty se vykrádaji především u novostaveb.
Odpovědět
Kde bude treba satni skrin v loznici? Vystaci jeji hloubka, nez narazite na stresni okno? Kam byste umistili kuchynsky kout? A jak velky? Ten my pod sikminou mame a musela jsem to udelat tak, ze jsem nejprve udelala navrh nabytku a pote umistovala steny a stresni okna. Tak to probihalo v celem byte. To same vana se sprchovou hlavici, zachodovou misu k pohodlnemu postaveni se, pracku aby se k ni nemuselo klekat atd... My mame v obou stitech okna, tak muzeme vetrat v desti nebo chumelenici. To si u vas neumim predstavit...
Odpovědět
Jo aha, já teprve teď pochopila, ze tam jsou všude sikminy a jen střešní okna. To já osobně bych nechtěla ani náhodou.
Odpovědět
@luckavra Můžu se zeptat proč? :)
Odpovědět
Profilova fotka
Kdyby tam nebyly šikminy tak prostorově to není špatný byt, ale ty šikminy strašně uberou místo, a hlavně pokud jste třeba vyšší a šikminy hodně spuštěné dolů tak s tím budete mět problém.
Odpovědět
No já mám 168 cm a přítel 175 cm, takže zas tak vysocí nejsme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
2+kk je byt pro bezdětné páry, max jedno malé dítě. Později už to stačit nebude.
Odpovědět
@bejkamul protože sikminy seberou až 30% prostoru, tedy i veškerý nábytek tomu musíte podřídit. Druhá věc, ze střešní okna vám nezajistí kontakt s okolím- nejsem zvědavá ženská, ale jen jednou v životě jsem bydlela v podkroví a chybělo mi se podívat z okna. Více tepelných problému, proste osobně už bych to nikdy nechtěla
Odpovědět
Profilova fotka
záleží, co od toho očekáváte. dobrých ludí sa vejde vela :-) @bejkamul
Odpovědět
Článek se načítá
Kdyby to nebylo pod strechou, tak by to podle mne slo. Ale ty sikminy to hodne zmensuji, do toho bych nesla. Jinak v 2kk (54 m2) jsme to dotahli az na tri deti, ale dlouhodobe nevim, jestli bych to zvladla. Tady je fajn, ze i kdyz je to 2kk, tak je hezky oddeleny prostor na loznici.
Odpovědět
Já si to umím představit maximálně jako velmi přechodné bydlení, třeba po dobu stavby baráku. Natrvalo to není. Navíc jak je to pod střechou, tak tam bude v létě na chcípnutí - bytovky nemívají střechy moc dobře zaizolované.
Odpovědět
Já osobně bych pro 4lidi, na dlouhou dobu do tak malého nešla, teď jsme na chvili v pronájmu, než postavíme, je to 2+kk a děsný, my teda máme mezonet, dole kuchyň a mini obývák s jídelnou, nahoře jedna větší místnost, ale nikdo tu nemá soukromí. Jo a jenom střešní okna už vůbec ne, sice od nich jde krásné světlo, ale když nachumelí, zůstane to tam, když mrzne, nejde nám otevřít okno
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslím, že rozlohou by se to ještě dalo, pokud jste skromní a uklízíte podle Marie Kondo. :-) Ale mít jen střešní okna, to bych nechtěla. My je máme na bytě jen v kuchyni a dlouho trvalo, než jsem si zvykla na chybějící výhled. V dešti se nedá větrat, v létě je tady strašné vedro a když nasněží, je v místnosti tma.
Odpovědět
Co se týká rozlohy, je to hodně natěsno a jak píšou ostatní, šikmé stěny možnost uspořádání nábytku hodně omezují, na druhou stranu myslím, že pokud máte sklep, tak se nějak vejít dá, ono to totiž není 2kk ale 3kk dle půdorysu... s čím bych ale já měla problém, jsou střešní okna ve všech místnostech, sice hodně záleží, jak jsou vysoko, tj. jak a co z nich bude vidět.... nemám z nich dobrý pocit, když jsou někde v hotelu a chybí tam normální okno a nedavno jsem se dočetla, že to není jenom pocit, ale že pokud lidi dlouhodobě žijí v prostorech, kde nemají z oken kontakt s terénem (tj vidí jenom mraky či koruny stromů, a nemají možnost se podívat dolů), působí to špatně na jejich psychiku.... můžou mít větší sklony k depresím atd... a v tomhle bytě jsou všechna okna do nebe... samozřejmě to tak nebude platit u všech, ale za sebe bych do toho nešla...
Odpovědět
Profilova fotka
2kk pro rodinu? Jak to vidíš ze zkušeností @verunky ?
Odpovědět
my bydleli do loňského léta dva dospeli + 1 dite (5r) v podobném byte a byl nám malý. žádné soukromí, a to jsme myslím dost nenároční a jsme spolu rádi. za mě to není dlouhodobé řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
@dita_a_ivan no dobrý je ze by byla loznice s dvermi ale nemam zkusenosti s dvouma detma ... za me 2kk pokoj pro dite kdyz je maly ok ale pak uz ne - my mame ted koupelnu spojenou s Wc a kdyz se malej koupe tak tam nikdo nesmi ... uz se tesim do noveho :D
Odpovědět
Profilova fotka
Mx jsme 4 a dokud byli kluci malí měli jsme 60 m2 na pohodu (máme tedy úplně jinou dispozici 4+1 a není to podkroví, pokojiky fakt "pro panenky", kupovali jsme s tím, že děti budou mít přeci každý svůj pokoj až to bude třeba). Mít ten sklad a nebýt to pod střechou tak to je v pohodě. Já kdykoliv jsme někde ubytovaní v podkroví trpím. Zkuste si někam třeba na hory odjet na víkend do podkroví, určitě seženete něco podobného a zkuste si to. Ono to člověku nepřijde, ale opravdu pořád podvědomě hledáte okno a jak psali výše prostor na obrázku ok, ale šikminy to strašně zmenší. Už to stojí? Ona se ta část na spaní rodičů zdá ok, ale nejspíš se tam postavíte jen u té stěny... Pro dva dobrý, pro tři - nějak to přežijeme, pro 4 nebrat...
Odpovědět
My jsme žili ještě jako studenti asi rok a půl v mezonetovem podkrovním bytě se samými střesními okny. Prostoru pro 2 v té době bylo dost, ale taky ho bylo spouštu nevyuziteho, ale já si pořád připadal jako v kobce, i když nám tam svítilo slunce. Ten vyhled ven opravdu chyběl. Po téhle zkušenosti jsem si řekl a myslím si to stale, že raději bydlet v rozlohove menším bytě ale s normálními rovnými zdmi a okny. Kamarádi mají 3kk podobný jako váš plánek a mají aspoň nějaká normální okna díky vikyrum, ale i tak tam chybí třeba na chodbě prostor na velikou skříň a v o třetinu menším paneláku je víc místa než u nich.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?