Sprchový kút Ravak Blix Slim - skúsenosti

12. kvě 202200

Ahojte,

máte niekto skúsenosti so sprchovým kútom Ravak Blix Slim? Ideálne vo verzii štvorec 90x90 cm. Tento sprchový kút nemajú nikde vystavený
v okolí môjho bydliska, tak neviem posúdiť napr. jeho pevnosť.

Sprchový kút chcem umiestniť priamo na dlažbu. Problém je, že vnútorný rozmer miesta určeného na sprchový kút (vyspádovaná dlažba)
je u mňa 875 x 875 mm. Keby to bolo o centimeter menej, tak tam viem osadiť takmer väčšinu sprchových kútov. A toto je jeden z mála sprchových kútov, ktoré tam viem osadiť. Avšak aj pri tomto sprchovom kúte bude rám dole "vo vzduchu" cca. 3 mm, ale to len pri profile, ktorý sa montuje o stenu. Zvyšok rámu (spodné vodiace profily) by mali byť "vo vzduchu" cca. 1 mm, čo je asi zanedbateľné. Keď som pozeral montážny návod na tento sprchový kút, tak ma prekvapilo, že horné aj spodné vodiace profily sa v mieste spoja nešróbujú dokopy, iba sa spoja pomocou rohovej spojky. Neviem, nakoľko je toto spojenie stabilné.

Mohol by som použiť aj iný sprchový kút - napr. SIKO SAT TEX 90x90 cm, ktorý vyzerá byť pevný (majú ho vystavený v predajni). Lenže pri tomto sprchovom kúte (tak isto aj napr. pri kúte Ravak Blix (nie Slim)) by som musel použiť rozširovacie profily, čo by podľa mňa opticky dosť špatilo - rám pri stene by bol dosť široký.

Hlavná otázka teda znie, či ísť do sprchového kúta Ravak Blix Slim, či je dostatočne pevný?

Ďakujem za každú radu.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat