Kuchyně z Ikey. Máte zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
prosím nemáte někdo zkušenost s kuchyněmi z ikei?? lákají mě cenou ale plno lidí mě odrazuje. taky nevím jak je to pak např. s montáží.jsem ze severni moravy, nemate další typ na dobré a přesto levné kuchyňské studio?? nechali jsme si udělat návrh v krnově ve studiu genap, čekali jsme na něj měsíc, byly dost neochotní, a v závěru drazí. porovnala jsem si cenu s totožnou kuchyní kamarádky z jihlavy a rozdíl byl 30 tis.
Odpovědět
@chrobakv : Sorry, ale placas totalni nesmysly. Ikea pouziva normalni lamino 18mm, nevim, kde si prisel na 15mm, to jsem v zivote na kuchyni nevidel. To, s cim cesky stolar pracuje, je otazka zakaznika, co pozaduje on, vyrobcu lamina je nekolik. Samozrejme Ikea je orientovana na cenu a pri tom odberu si diktuji cenu oni a klidne to pro ne muze vyrabet zminovany Egger. Oni radi pouzivaji i lokalni vyrobce, takze to klidne muze delat i cesky vyrobce. Jinak sam s laminem delam, mam truhlarinu jako konicka, delal jsem jiz nekolik vestavenych skrini pro sebe a zname, polic a pod., ale kuchyn mam z Ikea a neni zadny problem. To ze si nemuzu stoupnout nebo sednout na pracovni desku nebo nemuzu zatizit horni skrinky je opravdu k smichu :-) Asi jsi cetl nejaky navod pro americany aby do toho nezavirali deti :-D
Odpovědět
@jirka_sd Máme krémově bílou a spokojenost, i se 3 dětmi :-)
Odpovědět
Dobrý den,my máme linku bílou bobdyn,a pracovní desku máme na míru od truhláře,který nám ji sozit a zatím jsme spokojení :-)
Odpovědět
Tak jsem se ve středu stavil v Brandýse a potom večer ještě v IKEA na Čerňáku a z prvního rychlého srovnání mě vyšla spíš kuchyně z IKEA. Třeba provedení prosklených dvířek u Decodom (Brandýs) je dost odfláklé. Kvalita laku na dvířkách mi třeba u Bodbyn z IKEA přišla také lepší.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj, prosím o názor....pořídili jsme kuchyň Ikea, ale teď se rozhoduji, jestli boční krycí panely zaříznout ve výšce soklu nebo je nechat až k zemi. Odrazuje mi objíždění vzniklého rohu u soklu při luxování a vytírání...poradíte názory? Příp. prosím foto, jak máte sokl s bočnicemi Ikea vyřešen. Děkuji 😊
Odpovědět
@prothera máte prosím boční panely až na zem nebo jen k soklům? Nějak se nemohu rozhodnout
Odpovědět
@dandenka u kraje kuchyně, která jde vidět z obýváku až na zem. Druhy panel ktery je na druhé straně věže zároveň se soklem
Odpovědět
@adula000 moc děkuji, nechali jsme až na zem, ale teď přemýšlím, jestli se v tom rohu pod soklem nebude špatně vysávat a vytírat🤔
Odpovědět
@dandenka ja s tím problém nemam
Odpovědět
Profilova fotka
@dandenka vysavani i vytirani uplne v pohode a to mame v kuchyni hodne rohu
Odpovědět
@prothera moc děkuji, necháme k zemi. Bude to stabilnější a rohy se u soklů docela vycvakávají. Dcera má také Ikea, ale boky mají k soklům...
Odpovědět
Montujeme nyní IKEA kuchyň, ale mám obavu, že je na mě vysoká. Nejdříve jsem si říkala, že to bude lepší, ale začínám mít obavy, že ti bude až dost. Mám ,164 cm s kuchyně vychází i d deskou 193 cm. Màte někdo zkušenost? Přemýšlím jestli by šli nožky uřezat cca o 3 cm ale co myčka? Jde to u ní také?
Odpovědět
Článek se načítá
@dandenka ja to tak mam, měřim 163 a vyhovuje mi to, kdybys dala nozicky níž, taky bys musela serezat sokl a to nevím, zda by úplně šlo, aby tam pak držel
Odpovědět
@adula000 tedy nemusím mít strach, že z toho budu nějak zničená? Je to asi o zvyku...už jí mám doma, tak se nedá nic dělat
Odpovědět
@adula000 ...třeba s vyššími hrnci nebo zadělávání těsta ve vyšší míse...jsem z toho trochu vynervovaná... 😒
Odpovědět
@dandenka opravuji výska 93 a ne 193
Odpovědět
@prothera můžu se jestě zeptat, jak vám vyhovuje výška? Mám 161 cm a starou kuchyň jsem měla 86 cm, Ikea je 92 cm
Odpovědět
Profilova fotka
@dandenka Ja jsem vysoka 175 cm, takze mi v tomhle ikea vyhovuje. Moje mamca je prcek a driv si na tu vysku stezovovala, kdyz byla u nas na navsteve, ale po par letech uz ne, asi uz si zvykla.
Odpovědět
Děkuji, nadávam si, že jsem to víc nepromyslela
Odpovědět
@dandenka Ja merim 159 cm a ta vyska je na me dobra. Kdyz jsem u nasich u linky s klasickou vyskou, hrbim se, protoze je to pro me nezvyk. Popr. muzete nohy sundat a koupit k nim jen sroubovaci nizke (treba ze serie Eket) a budete ji mit bez soklu. Misto 8 cm tak budete mit jen cca 1 cm.
Odpovědět
Profilova fotka
@dandenka ja bych se toho nebala. Jestli jste se byli nejprve divat na kuchyn primo do Ikey a tam u ni clovek stravi dost casu, jak si ji ruzne prohlizi, a neprisla ti tam ta vyska "jina", tak ted mas v hlave jen ta cisla, ale pocitove to bylo predtim ok ;-)
Odpovědět
@prothera na tom něco bude, ještě to promyslím, děkuji
Odpovědět
@puhelin Máte také tak vysokou? Nejníže jde na 92. Nezdá se to, ale co udělá 6 cm 🤔... Vymysleli jsme sokl na výšku 88, tak ještě popřemýšlím, děkuji
Odpovědět
@dandenka No je to korpus 80 cm, nohy 8 cm a desku mame 3,8 ccm (Karlby). Kdyz nohy vynechate a date jine, nizsi a sokl na miru (muzete na sokl pouzit drevenou listu, ktera se dava k obkladum - sezenete v hobby marketu).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Zdravím potřeboval bych radu. Stavíme dům a řešim právě rozmístění odpadů a nejsem si jist s umístěním odpadu pro myčku. zvažujeme že linka bude právě z ikei ale někde jsem četl že myčka je u nich dost natěsno a je problém s napojením. Kde je tedy nejlepší umístit napojení odpadu a i vody za myčku nebo spíše trochu bokem? Díky.
Odpovědět
@edison101 my máme mít myčku vedle dřezu takže napojeni myčky máme pod drezem. Kuchyň zatím nemáme. Ale ikea ma i plánky jak to nachystat
Odpovědět
Profilova fotka
Myčku připojit v sousední skříňce (běžně se vejde se za zásuvku/polici). https://www.ikea.com/cz/cs/files/pdf/...
Odpovědět
Máme kuchyň z Ikei. Cca pět let. Vyhodou je že můžeš kdykoliv vyměnit všechny dvířka za nové a tím renovovat případné neduhy po letech. Máme bílou a dvě děti a pořád je suprova. Řešily jsme rohovou skříňku a s truhlářem jsme si poradili. Ikeu teď do nového domu ale už nechceme protože variabilita skříněk je opravdu malá ale kvalitativně jsme byli spokojení.
Odpovědět
předesílám, že následující řádky se dají shrnout do jedné věty: nikdy v životě neudělejte tu chybu, že byste si koupili ikea kuchyni, pokud chcete normálně žít a bydlet dříve, než tak za půl roku od té doby, co překročí váš práh. protože jsem všude viděla poměrně pozitivní zkušenosti s ikea kuchyněmi, objednala jsem si ji také, především proto, že to měly být snadno a rychle, nekomplikovaně instalovaná kuchyně. moji kuchyni přijeli instalovat na začátku června 2021. aktuálně je 27.8., a stále není dokončená. protože nemám finální pracovní desku, nemůžu si dodělat obklady, nemám vypínače, el. zásuvky, nemám řádně osazený dřez. vařit v takové kuchyni je peklo, a už tak žiju více než 2 a půl měsíce, přičemž očekávám, že to ještě tak měsíc bude trvat. v té kuchyni vaří i moje velmi nemocná mamka, které je mi opravdu líto, protože to měla být pohodlná kuchyně hlavně pro ni. přes skutečnost, že jsem kuchyni měla řádně zaměřenou, včetně kontrolního zaměření před nákupem, mi až při montáži sdělili, že vlastně standardní pracovní deska na ni nebude sedět, chybí 4 cm, a potřebuji desku na míru. opravdu nechápu, jak je něco takového možné, a jaká nemehla tedy pracují na všech úrovních ikea, od lidí, kteří kuchyně plánují, až po zaměřovače. (ten mi tvrdil výslovně, že tam ta deska dobře padne). kromě desky mi taky přišel poškozený boční panel, takže nemohli osadit lednici, kterou mám stále na chodbě, protože do kuchyně nevejde, a musíme všichni stále běhat na chodbu. nepřišly některé šuplíky, a přestože na obrázku je kuchyně navržená určitým způsobem, montéři ji namontovali jinak. následně jsem se tedy pár týdnů handrkovala s reklamací, trvalo, než se mi někdo vůbec ozval. výroba pracovní desky na míru trvá údajně tři týdny. objednala jsem si ji někdy v polovině července. 9.8. to už bylo více než tři týdny, proto jsem kontaktovala reklamační oddělení. deska prý bude 20.8. (!). jak vidíte, 20.8. už bylo, už bylo dokonce i 27.8., a deska stále není. jak jsem napsala hned v úvodu, kuchyním ikea se vyhněte velkým obloukem. a to ještě můžu přihodit, že zatímco v médiích se ikea hraje na eco friendly společnost, tak po jejich montážním týmy zbyly kromě kartonu dva obří natlačené pytle netříděného bordelu, který jsem si musela doma roztřídit sama (přičemž by je nepochybně nezabilo, kdyby jeden pytel použili na plasty a druhý na papír). o legendárně nepříjemném líném personálu jejich výdejních ikea pointů, který se klidně dívá, jak si sama ženská tahá do auta třicetikilové umyvadlo, nemluvě. pro mě je ikea absolutním zklamáním. celá rodina mě od ikea zrazovala, já jsem jim chtěla ukázat, že se mýlí. mýlila jsem se já, je to jen navoněná bída.
Odpovědět
@ikeajedes kdybyste si sehnala lepší informace tak víte, že ikea nemá standardní hloubku 60 cm ale 64 cm. Proto se musí většinou koupit deska 90 cm a ta seříznout na požadovanou hloubku. Lepští v tomto případě je montáž této desky svěřit nějakému místnímu truhláři, který ji vám i osadí a udělá pěkné spoje. Já mám kuchyn z ikei ale desku a dřez mám z Killi. Je tam i dost větší výběr než v ikei. A truhlář mi to namontoval za půl dne za 2 tis. Kč. Jinak s kvalitou kuchyně jsem spokojenej, i ten truhlář se divil jak to má ikea kvalitní, že dávaj to nejlepší kování.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?