Poradíte s umístěním myčky?

Prosím, zda byste mi to mohli pomoct rozlousknout. Dospěli jsme k takovémuto rozmístění kuchyně, ale úplně si nejsem jistá, jestli nechat myčku nalevo od dřezu, nebo ji přesunout napravo. Už při návrhu mi tu Verunky zdůrazňovala, aby myčka nebyla v hlavní pracovní ploše. Je fakt, že otevřená tvoří překážku mezi varnou deskou a dřezem při plnění myčky a může zavazet, když budu vařit a někdo půjde do myčky, a taky myčka nebude moct zůstávat pootevřená. Ale na pravé straně zase otevřená myčka úplně zablokuje pravý roh a horní skříňky, což mi bude vadit při vyskládávání nádobí, a v budoucnu plánujeme větší, možná americkou lednici (proto vysoký blok takto odskočený) a otvírání myčky by bylo hodně naknap od lednice (a dřez víc doleva přesouvat nechci, ani vlastně nemůžu kvůli vodě). Děkuji za jakékoli postřehy! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
:-) urcite ji dej vpravo od drezu :-) a odkapavac taky okno bude dvoukridle nebo jedno kridle? mezi rohovou skrinkou a drezem bych udelala max 900mm, aby to zase nebylo tak daleko
Odpovědět
@verunky 😄 No jo, pořád nad tím přemýšlím. Díky. Dřez jsem nechtěla posouvat víc vlevo, abych měla na pracovní ploše pěkné denní světlo. Manžel ale chce ten dřez 100% nalevo a pořád to probíráme 🙂.
Odpovědět
@verunky a okno je 2křídlé, jednu půlku asi neotevřeme, ale s tím počítám, nevadí 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrabodlina kdyz by se dala baterie na stred otevrit by mohlo jit.. ... a manzel chce mycku mezi drezem a varnou deskou? - ma k tomu duvod?
Odpovědět
@verunky Nechce tu myčku tak v rohu, že se právě bude špatně vyskládávat nádobí do horních skříněk a hrozí kolize s širší lednicí. Leda ten posun, no, ale vůbec nevím, jestli to lze, aby dosáhla voda.
Odpovědět
Pokud jste pravák, dala bych myčku napravo.. Pokud je to opačně, je to značně otravné(vlastní zkušenost)
Odpovědět
Já mám kuchyn do U,a v té prostřední části mám vpravo v rohu dřez, od dřezu doleva myčku a dál od myčky doleva v rohu varnou desku. A v pohodě, jsem pravačka. Ano, vadí, když vařím či jsem u dřezu,když někdo leze do myčky,ale netrávím většinu života ani času v kuchyni,takže na strkání věci do myčky je mnoho příležitostí přes den,kdyz zrovna nevařím či nejsem u dřezu. Doporučuji vám udělat to tak,jak to vy cítíte nejlépe; v kuch. studiu mi taky kdysi "vůbec nedoporučovali" varnou desku do rohu a pak mi furt cpali troubu pod desku,já ji určitě chttěla vyvýšenou a to prý opět nikde není možné takto dát. V poslkém kuchy.studiu s rohovou varnou deskou neměli problém a ještě mi pěkně vymysleli,kam umístit vývýšneoou troubu. Mámto tak už 15 let a v pohodě.
Odpovědět
Já bych tedy myčku dal určitě napravo od dřezu. Vidím ve všech ohledech jen pozitiva.
Odpovědět
Profilova fotka
Dala bych jí v téhle kuchyni vpravo, pokud hrozí kolize s lednicí - jak veliké ty americké jsou? My máme průchod před myčkou v bytě 1.1 m a kolem otevřené myčky projdem. Jinak mi přijde menší zlo když myčka "překáží" při úklidu nádobí do skříněk (,5 min max) než při pohybu u vaření.
Odpovědět
@norikakaa Já mám teď myčku nalevo od dřezu, ale správně mimo hlavní pracovní plochu, a nepřijde mi to vůbec jako problém 🙂.
Odpovědět
@tulda27 Hrozí kolize, pokud bude vpravo, větší ledničky mají hloubku kolem 75 cm + aspoň 5 cm volný prostor za lednicí. Musel by se ještě dřez přesunout kolem 10 cm doleva.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrabodlina těch 90 cm, co máte mezi lednicí a případnou myčkou vám ale na otevření bohatě stačí a když bude jen pootevřená, můžete tam v pohodě procházet. Mezi tou lednicí a linkou budou nějaké dveře nebo prostě jen prázdný prostor?
Odpovědět
Článek se načítá
@tulda27 a šířka klasické ameriky je asi 90 cm.
Odpovědět
@ptjj jen prázdný prostor. Teď by to bylo v pohodě, ale pokud bychom později koupili tu americkou lednici (máme relativně novou lednici, se kterou jsem spokojená, proto ji chceme v novém domě nechat ještě nějakou dobu) , zabrala by o 30 cm víc na šířku a 10 cm více do hloubky - a už je problém.
Odpovědět
Profilova fotka
Pozice vlevo mi je obecně také příjemná, i když jsem pravák. Ale tady mi to přijde nešikovné. Nicméně já jsem truhla, když vařím často jí mám otevřenou a sazim nádobí během vaření. Když jí budete poctivě zavírat a vyklízet jen když se nevaří půjde to. Pokud nechcete posouvat dřez. Zase je výhoda, že bude v centru kuchyně a tudíž úložných prostor při vyklizení nádobí. Tak asi to líp nevymyslime...🌼
Odpovědět
@tulda27 😄 My zase většinou nosíme špinavé nádobí do dřezu na opláchnutí a až pak, když je ho více, do myčky. A když chci dát během vaření něco do myčky, je v ní tak na 70 % ještě čisté nádobí, které není čas vyskládat nebo které ještě dosychá, takže tam moc nelezu 😄,
Odpovědět
@norikakaa jako pravák mám myčku nalevo a hrozně mi to vyhovuje, naopak si to nedovedu představit jinak..
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt to je asi individuální, já jsem levák a mám ji nalevo a umím si představit obě varianty
Odpovědět
@ptjj Vlastne mama ji ma v pravo a taky to jde 🙂
Odpovědět
Zatím děkuji všem za rady. Uvažujeme tedy o posunu dřezu 10 cm, víc určitě ne, akorát i tak mi to přijde strašná štreka při vyskládávání nádobí z myčky, protože hlavní skladovací prostor na nádobí je právě v té varné zóně, takže s každým hrncem nebo talíři cca 2,3 m 😬 . To už si musím rozmyslet, co je horší. 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?