Uspořádání kuchyně, jídelny a obýváku

Profilova fotka
Milí střecháčči, momentálně se dokončuje hrubá stavba našeho domečku a musím dát dohromady uspořádání kuchyň, obývák a jídelní stůl. A už mi z toho jde hlava kolem. V příloze jsou moje návrhy, nebráním se jiným nebo jakýmkoliv připomínkám. Jsme 4. Dvě děti, dva dospělí. Děti velmi hyper. V kuchyni bych ocenila co možná nejvíce pracovní plochy, ale rozumně využitelné. Některé návrhy mají rohy a tam nevím, zda jsou ty rohy využitelné. Líbilo by se mi být při vaření bokem do místnosti, ale netrvám na tom. Co bych ale velmi chtěla je pořádný poctivý masivní stůl, kde se nebudeme tísnit. Co se Vám pozdává nejlépe??? Místnost má 8,5 x 4,4 (kuchyň) 4,7 obývák.Moc děkuji!
Odpovědět
Jednoznačně poslední varianta.
Odpovědět
Me to se vic nez posledni libil ten navrh v pravo nahore, pouze s tim, ze sedacku bych dala rohovou misto kresel.. na ostruvek se vetsinou dava varna deska aby se videlo fo prostoru, kdyz se vari.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud by šel zvětšit ostrůvek na 3m, tak bych na něj dal jak varné, tak mycí centrum. Stůl vyjde ale dost malý a navíc přiražený k ostrůvku. Pokud by šel zrušit krb, tak bych otočil i sedačku, aby měla výhled přes okno. No bude to o dost kompromisech, protože chybí na délku tak 2m.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 Ostruvek asi na 3 m zvětšit nepujde. Leda by byl přiražený ke zdi. Ta zeď, co je na rovno s ostruvkem má 440 cm, kdyby yl ostruvek 3 m uprostřed, tak na obou stranách zvude 70 cm průchod. To je málo. Minimum je metr, ideálně, 120 cm. Stůl 150x100 vám přijde malý? Jsme 4, byl by rozkládací na 2 m, pro případ návštěvy. 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@fyii Já na ostrůvku nechci desku a tím pádem ani dřez . Kamarádka si tam dala desku a nadává jak špaček, že jí prská olej všude kolem i po zemi. Desku se dřezem bych chtěla mít v jedné rovině kvůli přenášení hrnců, aby to bylo blízko sebe a vedle sebe a nebudu si kapat na podlahu. A navíc já hodně peču a když tedy vařím, tak nejvíc času mi zabere příprava - loupání, krájení atd. U těch hrnců zas moc času nestrávím. Ale jinak by se mi z těch návrhů zase nejvíc líbílo stát bokem do místnosti, kde můžu koutkem oka hlídat děti. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ka_yae5 Mám oba průchody 80cm a zdají se mi OK. Stůl se mi malý zdá, protože i ten náš 220x110 bych si dokázal představit větší 😉 S těma návštěvami je to např. u nás složité - přijdou nečekaně někdy i vícekrát za den jenom na pokec nebo děti a že bych chtěl pokaždé rozkládat stůl 😞 tak proto rozkládací u nás neeeee.
Odpovědět
Profilova fotka
@renatka_k Koukám ostrůvky jsou velký trend. 🙂 Nevím, jestli mi u toho tak nebude moc překážet ten stůl, tak v prostoru. 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 Jo tááák. 🙂 Tak vy to máte hodně vytížené. Teda to musí být parádní rozměr stolu. My jsme oba s manželem poněkud "prostorově výraznější" a obě děti jsou hyper, jakože velmi, menší má i léky na zklidnění. Je to takové malé harakiri, takže se trochu bojím, aby nebyly zbytečně úrazy. Můžu jen ze zvědavosti vědět jak máte velký obývák s kuchyní? Mně to přišlo na papíře i teď v hrubé stavbě veliké (obýkák+kuchyň máme asi 41 m2), ale teď koukám, že je trochu problém se tam nacpat. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ka_yae5 dohromady asi 62m2. Je to T a v té noze je kuchyň 4,6x2,8. Velké to rozhodně není.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 no tak to závidím a přeju zároveň ! Tam se to vymýšlí asi lépe. Téčko asi asi údržba představím, ale nikdy jsem neviděla. Známí mají kuchyň, jídelna obývák do L a super.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 Už ten Váš domek vidím. To je bomba. A ten stůl je super!!! Mně by se také líbil bungalov, ale ač máme pozemek skoro 2000 m2, tak máme jen 20% zastavitelnost a pro jistotu jsme RD směrovali k jedné straně, aby si kdyžtak i druhé dítě mohlo postavit. Že se to dá rozdělit. Takže ve finále je patrový, komplet podsklepený. Takže je to 100 m2 PP (není úplně utopený, jsou tam okna)+120 m2 přízemí+120 m2 vršek (20m2 z toho je terasa). Ale bungalov je moje srdcovka. Nesnáším výšky. 🙂
Odpovědět
@ka_yae5 Za mne jednoznačně poslední obrázek. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?