Souhlas se stavbou

2. čvn 202130

Zdravím,

mám dotaz ohledně výstavby parkoviště. Máme domek, který chceme rekonstruovat a sousedící pozemky jsou obce. Vedle našeho plotu, chtějí postavit malé parkoviště, musí se nás obec ptát na souhlas? Parkoviště tam nechceme...byli bychom obklopeni silnicí z jedné strany, z druhé Sokolovna a parkoviště, z této další by mělo být to nové parkoviště....upřímně nám stačí hlavní silnice, která vede obcí. Díky za info...pokud tu teda ještě někdo je...

 • @vladimira_l  Jestli jste vlastniky sousedniho pozemku, jste ucastniky rizeni. Bud vam prijde zahajeni rizeni postou domu, nebo pro jistotu denne sledujte uredni desku. Pri vetsim poctu ucastniku se jednotlivci neobesilaji. Kdyz nesouhlasite, mate obvykle 15 dni od zahajeni rizeni na podani namitky. Tu doporucuju zformulovat s nekym z oboru, at mate jistotu, ze ji tzv. nesmetou ze stolu.

  V uzemnim planu je ta plocha oznacena jak?

 • @puhelin  
  Děkuju moc za informace. Sousední pozemek je náš (zahrada, dům) a ten, kde chtějí parkoviště je obce...je to vedeno jako manipulační/ostatní plocha. Jedná se o menší pozemek kde jsou tůje, jalovce...před bývalou hasičárnou. Tam chtějí udělat pár míst, přitom udělat je hned u školky, by bylo lepší i z hlediska bezpečnosti. Upřímně mi/nám stačí hlavní silnice obcí...další zdroj hluku a smradu nepotřebujeme...lidi totiž často trčí v nastartovaných autech dlouhé minuty jen tak.

 • @vladimira_l  Kdyz je sousedni pozemek vas, meli byste ucastniky byt. Jen pro jistotu hlidejte tu uredni desku.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat