Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
My už se také pomalu zase rozjíždíme. Dnes jsem změnila na poslední chvíli rozhodnutí, a odmítla jsem komín, který už byl vyskladněn a měl se zítra přivézt a stavět. Ale mě se to pocitově pořád nezdálo, tak jsem dnes ještě zaběhla za krbařem. A světe div se, oba jsme zjistili, že jsme vlastně oba chtěli jiného výrobce, jen jsme si nějak ani jeden "nedupli" :-N. Takže rychlá změna, malinká prodleva, ale v pondělí se staví komín :-) :-) :-) , z kterého je mi "dobře po těle".
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky ženy dřevomilné! :) @morana128 úúúžasné počiny :) je skvělé za sebou něco takového vidět! Paráda!! No a skalka u mně musí počkat, zatím nemám ještě ani ty kameny, ale vím odkud je přivezu :) @esmeralda2 NO :) myslím, že by jsi měla také začít zapisovat do sešitu a jednou vydat bestseller :) já osobně se na to chystám, nebot ne všechno jsem zde mohla zveřejnit, ještě nebydlíme :-D, ale myslím, že by se to ujalo i v pořadu Czekšmaid,,, co? ovšem také po kolaudaci, samozřejmě, nejhorší je, nazlobit si svého milovaného úředníčka! :-D, musíme s ním, jako ve vatě, jako ve vattě... :) @jptn úúúžasné, jak to krásně někde umí klapat!!!! úúžasné!! a svého úředníčka si tedy pěkně hýčkejte!! :) možná bychom mohli mít nástěnku pro úředníky :),,, já nevím jakto, ale ceduli Stavba Povolena jsem nikdy u nás neviděla :), ale povoleno je! :) nebojte... :)))) už ano :))) @berger2 Krokusky - dřevomilky nám tady vylézají, to je príma :) zdravím!!! @sonafa Soni, to bych nebyla já, abych se nezeptala který jste změnili za který a proč, ono to může pomoci i jiným a mně to moc zajímá :) krásný víkend všem!!! :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ahoj Soni, přidávám se ke Karin- specifikuj prosím co a za co a proč ;-) ...dííík
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 Díky moc..... už brzy.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dala jsem do alba návrhy krbů... tak jukněte a poradte....díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Čauky, koukám, že nikdo nikdo , no jasně, všichni budují nebo užívají :-D Mám dotaz na ty , co již mají okna, necháváme si je nacenit.... a.. setkali jsme se s názorem, že-je možno okna objednat dle rozměrů v projektu, že zaměření otvoru provádí pouze u zděných staveb kde zedník" ,může ujet", což u dřeva ne-firma již několik masivních dřevostaveb dělala..... x projektant toto považuje za velmi odvážné =-) .. no my teda docela taky... tak jsem chtěla znát vaše názory a zkušenosti.díky moc a hezký zbytek dne, J
Odpovědět
Ahoj Petře, tak to je krásné :-) :-) , zasílám dodatečně obrovskou gratulaci a Martínkovi přeji hlavně hodně štěstí, zdraví, lásky a samé dobré lidičky kolem sebe :-) :-) Jituš, nám výrobci oken řekli, že si všechny díry přijdou přeměřit, že jistota je jistota a opravdu, když tu pán byl dohodnout jaká okna chceme, tak poctivě veškeré díry přeměřil.
Odpovědět
zdravím všechny roubáky a srubáky @jptn Jituš opravdu dnes přihodím nějaké foto, ale vnitřiky nafotím pořádně až to bude zařízené , aby to bylo komplet. A ty fota , co u nás nafotili,- to fotili jen kuchyň- to bylo jen pro nějaký katalog kuchyní. Okna a dveře nám přijeli zaměřit a dělali se na míru. Dokonce to přeměření 2x zopakovali, aby se ujistili , že to je dobře. Jinak super, že vám to všechno klape jak po máslíčku :-) @morana128 ty jsi ale činná, a ty dřevěné domečky v Rakousku, to já taky vždycky okukuju a obdivuju, a hlavně ty silnice krásný bez děr a ten pořádek...vždycky když přejedu hranice zpět do Čech, tak je mi divně a štve mě - proč je u nás takový bordel všude :-( @boza29 tak jsme na tom stějně, mi už také skoro bydlíme... :-) Už jsem dokonce pověsila do pár oken záclony, ale už mě to přejíždění z baráku do srubu nebaví, i když je to jen 5 km, tak už se těším až tam budem natrvalo. Tak zatim Pa Iva
Odpovědět
@sonafa Soni, jak jste dořešili ten krb, bude to teplovodní vložka ? Asi jsi to tu už psala, občas mi něco uteče :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@boza29 @kanavi holky díky za názory no také si to myslíme,tak to také podám, a uvidíme.....jinak na fotky se moc těším a Boženko hod také něco, ano?? ;-)
Odpovědět
@jptn tak alespoň dvě fotečky jsem přidala, ale zjistila jsem, že nemám vůbec žádné aktuální, takže další, až ta aktuální fota pořídím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@boza29 už jsem je omrkla.., bezva... závidíííím:-)) ale v dobrém
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn Jitu, to jsou ale indiáni odvážní, když řeknou, že okna podle projektu, u nás měřili 2x!! a ještě jsme něco museli dodělávat,,, :) bez zaměření si to kvalitní firma nelajzme :) jinak jsem proběhla fotečky, parádička :)))) my zase brousili a zateplovali a tvořili třetí patro :)))) dnes dokonce pomáhala dcerenka :)
Odpovědět
Profilova fotka
Hezkou neděli, tak jsme včera a dneska dopol řešili ta okna, kdybych firmu osobně neznala, tak se tím absolutně nezabývám,, ale jelikož od nich okna mám,.tak od nich, oni je samozřejmě nevyrábí, jedná se o okna TWW, což jsou jedny z nejkvalitnějších ....a mohu to potvrdit z vlastní zkušenosti a porovnání s jinými v okolí,. a nejen já, tak vím o čem je řeč, no ještě jsme se spojila s těmi známými co maj roubenku a srub s okny od nich, a vážně jim tam sedí jak" p.... na hrnec :-D" v té roubence jsem v létě byla, ale o tomhle jsme tenkrát nemluvili,jen že maj tato okna, . no a ted už dali i obložky,,, no každopádně jsme jim zavolala, vše s nimi probrala, a pořešili jsme to.... tak snad vše bude v poho..... ;-)tak přeji všem krásný den ;-)Jitka
Odpovědět
@kasha ahojky, jaképak 3. patro, to jste nějak vysoko ne? :-) Tak nám zítra začnou zahradníci dělat zahradu a jezírko, tak doufám, že vydrží počasí, aby jim to šlo od ruky... :-) :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no Iví, vám a zahradníci??? to je snad nošení dříví do lesa ne??? :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
@jptn no já bych to zvládla ,ale za hodně dlouho, je to přece jen o hodně větší zahrada než teď máme. Takže takhle to bude rychlejší a já si to budu jen dolaďovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi tak na to se taky moc těším.... až budeš dávat fotky.... ;-) něco tam obšlehnu :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Jituš, copak jsi nám svým povídáním napsala, jako že TWW udělají okna podle projektu a nepřijedou si to proměřit? Jako škoda času? Hmm, držím moc palečky,,, nechala bych si tedy podepsat, že to dělají na vlastní nebezpečí a nebudou popotahovat firmu, která to třeba přesně neudělala :)) tak bych to dělala ja :) @kanavi Zlatíčko :) jojo, ve dvou místnostech dáváme další stropík, nebude utíkat teplo a dobře se zatepluje a další vychytávky,,, dokonce dcerenka tam bude mít zašitou second postel, kdyby se chtěla zašít :),,, No a coto s tím zahradníkem, no toto, kam spěcháš :) pomalinku pomalinku, nebo už nee? :),,, :) jojo zahradníka Ti fakt bezostyšně závidím, toho mi nikdo neschválí, dokonce mi nechtějí povolit sadit už ted větší stromy, které kolem domečku nutně potřebuji :))) no uvidíme... :) (mimochodem, kolik m2 řešíš? jestli to není tajné :) dííky
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha domluvila jsem si s nimi, že až po zaměřeni
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :) :) myslím, že jsi neprohloupila :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak to já si dupnout umím, to zase ano,,,, :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn SUPER SUPER!!! :) tak to i já :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No, ozývám se sice později, celé dva dny jsme byla do večera na stavbě. Ale okna bez zaměření, to jsem ještě neslyšela. U nás je po vyřezání také ještě přeměřovali dvakrát. Nevím jak je to u roubenky, jak hodně sedá apod. Ale my jsme třeba nakonec museli okna vyřezat výškově někde úplne jinak než je v projektu, i jjinak vysoká. Protože je nemůžeš třeba říznout na kraji klády, a to dopředu nevíš jak vyjde. Také bych chtěla vidět toho výrobce sruboviny, který si vezme na triko, že je dokáže vyříznout přesně podle projektu. @kanavi Jo,jo, teplovodní vložka nám dala pěkně zabrat. Nebylo to vůbec snadné rozhodování. Nakonec jsme vzali papír, napsali dva sloupce: vše pro a proti pro teplovodní a normální vložku a museli jsme teplovodní zavrhnout. Nám se sešlo spousta detailů, které jiní nemusí řešit-nemáme stálý přívod elektřiny, nemáme vodu z řádu, nemáme soláry, pro které by se to více vyplatilo atd. A hlavně to vyhrála jednoduchost. Chceme přijít, rozfajrovat krb, užít si teplíčko, a ne pořád hlídat, jestli se nám nepřehřeje voda. Tož tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Vy ještě také nemáte komín? Původně Schiedel Absolut, pak Heluz, nakonec Schiedel UNI plus. Máme dvouprůduchový (krb, kamna kuchyň) s větrací šachtou-na odtah od kamen-nahradí digestor, ale bude to přirozený odtah bez motoru (snažím se zařídit bez el. :-) , stále není ]-( ). Ani jsme nevěděla že jde páry z vaření odvést komínem, pořád jsme řešila kam digestoř. A pak mi takhle skvěle poradil kominík! :-) Proti Heluz: o 20 cm šírší, větrací šachta na boku-nehodila se, pracnější skládání, cihla se hůře obkládá kamenem... Proti Schiedel: dražší, pro: kvalitnější. Už jsme ve výšce 3,3m, má být asi 8m. Jen jsme se trošku trefili do krokve (na tesaře už jsme si ztěžovala dříve :-( ), tak ji musíme malinko přeložit a pak pokračujeme. Dám foto.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa JEJE, Soničko, máme komín už dlouho... V projektu je sice Schiedel, ale zvolili jsme jiný, takový, abychom si ho postavili sami :) Jediné co mu chybí je to, že není nad střechu, to jsme nechali na letos :) a digestoř tam bude také napojená. Původně to měl být také dvojkomín, ale záložní a temperační plynový kotel bude mít odtah jinak a ted jsem zapomněla jak :-D. Jinak nám komín vybíhá už ze sklepa, tak ho máme myslím 11 metrový :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak to jsi nás trumfla s tou výškou, já myslela že ten náš je až až. :-D A to jsi to tu dříve prohodila, že máš digestoř přímo do komína, když jsme to probírali? Nezaznamenala jsem to :-| A ty budeš mít pohon nad digestoří?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Schiedla si ale právě také snadno postavíš sama, vždyť je to stavebnice. Já bych jen sama nezvedla ty tvárnice :-D :-D , a moji chlapi mají dost jiné práce..., takže stavěla firma, ale to ty asi tušíš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni, nevím, zda jsem tady říkala něco o digestoři, když ji stále nemáme domyšlenou... ona digestoř nad kamnama bude asi také chuťovka, nějaký atyp-(zda bude s pohonem či nikoliv, zatím nevíme, ale mám pocit, že by pohon nemusel být)...... :) a když je to také skládačka, tak u nás rozhodla cena. Jiří vystavěl těsně pod folii a brzy probouráme ven. A pravdu díš, tvárnice jsou těžké jako byk :) pozjišťuji a napíšu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni, díky moc za názory, jak ohledně kamen, tak oken, ta jsou doufám, již dořešena..-okna- no jedu tam tento týden, asi bude ještě zimní sleva.. tak si o tom ještě pohovoříme.... hodně zdaru, už jste zase dost pokročili ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?