Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
a prosadila jsem 20!!!!! prá běžná standard je 10 ;-) .... no zálohu na bagr...asi teda potřebují i nějakej materiál...... a má zedníky na živnosták.. tak uvidíme, smlouvu mi poslal mailem k prostudování, ještě teda dodělá dodatek na tu lepenku... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha krytinu mám od nich naceněnu, ale zjistila jsem že máme v rodině příbuzného , který má firmu na střechy, moc fajn kluk, tak nám to ted nacenuje...,néé na klíč ne, kdy bydlet si netroufám odhadnout, manžel je tu jen na víkendy :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn nebuď smutná,,, my také stavíme víkendově :) a pomalinku pomalinku to popochází :),,, jakou střešní krytinu dáváte? snad né ten plast :) :) a jojo, dává se 10%, na kolik dnů? :) nebo do převzetí roubenkáři? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jakej " ten plast"?? :-. nacenuje nám KM betu,no vidíš 10... a já 20!!!!!jsem šikulka :-D :-D :-D a do převzetí roubenkáři, ale ve smlouvě je záruka na 2 roky
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn záruka je záruka a zádržné zádržné :)))), když převezme roubenkář zákl.desku, že je ok, tak doplatíte ne? :),,, no plastové stř.tašky. Jmenují se EUREKO a na první pohled vypadají překrásně, ale když jswem si pomyslela, že jsou z pneumatik a nemají tu tradici pálených tady,,, a jsou dost drahé a vůbec :))),,, jo betonová taška - zkus si příbuzným nechat nacenit pálenou, třeba ne glazuru je moc lesklá, ale engobu, je matná,,, ono totiž betonová taška vždy nakonec poroste mechem, jsou tam pory a nejde tomu zabránit ani jejich slibovanými pětinásobnými nátěry... pálená je dražší, ano, ale když je to příbuzný, tak si nenechá tu dost velkou marží, co tondach dává objednatelům zhotovitelům... vím o čem mluvím :), těžké jsou obě podobně, tam už není co řešit...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha mluvili jsme o tom... povídal, že větší slevu má na ty bety.. že ten mech s etam objevit může a nemusí.. nebo po mnoha letech, až jsme se smáli, že to už nám vadit nebude :-D , ale že to jde i v tom případě dobře smýt... no a máme ji i v projektu, tak jsme řekli at ji nacení...... my už jsme vůbec některé věci z projektu změnili... vadí to??? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha a nenapadlo by mě cpát na roubenku plastovou střechu..... to snad nikoho....nebo jo?? ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no smýt mech nejde,,, to se přijdu podívat :) nejen kvůli mechu, samozřejmě,,, viděla jsem mech na 2 roky staré střeše, samozřejmě je velmi důležitá poloha domu a voda a vzduch a sluníčko,,, ,,, ,,, :) co se týče změn v projektu - jen zásadní věci - změna oken, nebo otočení domu nebo co já vím,,, se musí před kolaudací doložit papírovou změnou skutečného provedení domu, jinak snad vnitřní uspořádání? ja to také na domluvě s úředníkem :) jojo, koukni na Eureko, vypadají hezky, lidé si to dávají, mám takové dojmy, že to tady někdo bude mít, možná Jana? už se nám holka dlouho neozvala :(
Odpovědět
@kasha Ahoj vespolek, jnom krátce zareaguju na Karin - máme Tondach engobu na střeše a nepřijde mi až tak matná - viz naše fota... A s tím mechem na betonu to je pravda - z důvodu šetření jsme na přístřešek dali betonku a už na severní straně začínají po 3 letech první spárky zelenat... Jinak pro novou soudružku - ne všechny srubové nebo roubenkové domy jsou hnedle neobyvatelné protože by při pořádném fajráku udělali hop z klády - ale páč zde jsou většinou srubařové, věřme jim... tož pevné nervy ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk ahojky PFko :) ráda Tě vidím :) a protože máme také engobu, tak si myslím, že je veliký rozdíl mezi engobou a glazurou, neb glazura je faktlesklá jak psí kulky :)) ale nevím které psí kulky jsou lesklé, neb našeho psíka se nelesknou :-D,,, a možná si při čtvrtku sedím na vedení, já nerozuměla temu slovnímu obratu - hop z klády,,, cože to je? :))) krááásny den kk
Odpovědět
@kasha jojo, taky tě rád vidím ..... No glazura je fakt extrém - nám se tedy až nelíbila, je to takové příliš hajtech na dřevěný dům .... dle našeho názoru. Ale engoba přeci jen trochu taky blejskne, ne....? No a hop z klády mělo být ono otevírání se při nevyschlém ale už zatopeném zevnitř ... prostě fuka (z německého die Fuge - mezera, spára, od toho profukovat, foukat...). Tady zase plno Slunce - jak u vás? čus PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk no, nevím jak to dělají s jinou barvou než je ta naše černá, ta je skutečně matná,,, kdysi jsem zjišťovala rozdíly v engobě a glazuře (mám úplně stejný názor na tu nablejskanost jako Ty), a ono to prý závisí na množství křemíku a délce a výšce stupňů při vypalování, tedy je možné, že různé šarže se od sebe liší, protože doporučují mít nějakou zásobičku doma pro případ nějaké výměny :) -jo hop z klády je fuga,,, aha, tak to mně tedy fakt nenapadlo a děkuji za info :) na letošním veletrhu jsem se dozvěděla pro mne novinku a myslím, že se hodí všem, že je samozřejmě pro srub vhodné nějaký rok počkat, např.po montáži skeletu se doporučuje delší technologická pauza, ALE velmi rozhodující pro ty "hopy" :) je vlastně první topná sezona a je jedno zda letos nebo za dva roky :), prostě musí být pozvolné vytápění :)) papa kk
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@sonafa Ahojky,jojo my jsme také měli polystyren,tak jak to tady dnes čtu,všichni jste se činili :-) ,my jsme také trošku pokročili a Soni vše co píšeš pravda je i když my jsme byli nuceni se stěhovat brzy,klády jsou v poho,jen 3klády nejblíže krbovkám praskly,ale není to nic hrozného,vlastně to k tomu i patří ;-) Jinak makáme a doufám,že už to máte na nastěhování x-) :-N ....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk O těch spárách jsem samozřejmě mluvila hlavně u srubů. Vy roubenkáři máte spáry jinak, a to dřevo je myslím už také trochu vysušené. Tam se dá asi topit hned.
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 No, my na nastěhování ještě asi dlouho ne :-( , Ale letos v létě už by jsme chtěli částěčně srubeček obývat. Příští týden vyléváme v přízemí beton a pak se na to vrhnou truhláři-mají vše připravené-okna, dveře, palubky, konstrukce, izolace... Prý to už půjde rychle :-) :-) . Ale ještě musím zvládnout drobnosti, jako dovymyslet kuchyň a koupelny.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Hele PFko, nedávno jsem se zamyslela :))) a nevím jak se těsní roubenky :) je asi více způsobů a ten původní, kdy byly mezery vycpávány, tak to asi nemáte, že, to by bylo vidět :))) jak je to u Vás? když každé dřevo sesychá?? díík vlastně dotaz pro všechny roubenkáře :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem na fotoblog přihodila 4 nové fotky. Zrovna jsem u sebe v PC dělala pořádek a tak na mne vyskočily.
Odpovědět
@kasha nechce, knížka stojí 323 Kč i s poštovným, brňáci a kolem projíždějící si ji u nich můžou vyzvednout dokonce za 240 Kč.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk NO vidíš, tak to je jiný kafe, hned se mi to nezdálo :)))) @petrfrenk Sluníčko je tady také, zapomněla jsem zahlásit počasí,,, teplo a slunečno, že až, jen ještě nemáme solary :(
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk tak to jsme se asi nechali pěkně doběhnout ]-( @tomarada při tom zjišťování, jestli ti na tvém pozemku dovolí postavit srub, se kromě hlavního architekta (nebo urbanisty nebo kdo je v takové funkci u vás na úřadě) nezapomeň dotázat i na životním prostředí evtl CHKO, máte-li nějakou v dosahu do 25 km ;-)
Odpovědět
@kasha roubení je několik druhů, klasické - jak v Rožnově ve skanzenu, mezi kládami jsou cca 4 cm mezery, které se vycpávají dnes většinou vlnou, konopím, ev. minerální vatou a zaklopují trojúhelníkovými lištami event. se zamazávají tmely), roubení perodrážka - do hranolů je vyfrézovaná drážka a mezi hranoly se vkládá cca 3x3cm hranolek - pero - uprostřed mezi pery je zase izolace. To, co ma Petr a budeme mít i my, je systém, kde se do jedné hrany vyfrézují 2 drážky a do protilehlé hrany sousedního hranolu 2 pera, dělá se to na CNC fréze, takže s přesností na milimetry, do jedné drážky se vkládá paměťová izolační páska, tak jako u srubů, ale tady už žádná další izolace není. @ sonafa většinou se roubenky staví stejně jako sruby z nevysušeného dřeva. Dál bych se ještě zkušenějších chtěl zeptat na komíny - před časem jsem si odsud uložil odkaz na levnekominy.cz - firma CJ Blok, jestli má někdo zkušenosti, na základě kterých by mi je nedoporučil ;-) protože např. proti Schiedelu stojí téměř polovinu...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk velmi děkuji za roubenkovou exkurzi :),,, my máme levnekominy a totální spokojenost,,, přivezli zadara, jeden kousek se nám rozbil, poslali poštou jeden kousek, ten můj šikula postavil zcela sám až pod střechu, cca 10metrů (až ze sklepa), no a vybráni byli tito, neboť se jevili i na poslech príma... Myslím i Jana si je objednala :)
Odpovědět
Profilova fotka
My brali BLK a manžel to stavěl s jedním kamarádem zedníkem a taky nebyly výhrady. A že my máme teda dlouhý dvojkomín...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jak dlouhý :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jede až od suterénu a byl kolem 11m a to nám, prosím, ještě jedna tvárnice chybí. Jako na funci (rostlináře :-D ) ne, myslím samozřejmě tahu, to vliv nemá. Má to vliv na naše estetické cítění (teda já si věřím), prostě ten komín na střeše mohl být o tu jednu tvárnici vyšší. My to máme celé takové jak z lesu a hájů, hříbečkov ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Aojky, néé takové změny projektu ne, jen třeba jiný komín, jiné obložení základů... a tak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :) já jsem také psala že máme 11 metrů, nebot máme také sklepík :)) a uvidíme jak to budeme cítit my :) @jptn tak to je úplně v pohodičce!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
jo a k těm roubenkám. my budeme mít tu variantu pero-drážka, ovčí vlna, jak to tu krásně Pavel vysvětlil....
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Dáky,bylo nám řečeno že to není v této lokalitě žádná problém,tak snad pan ouředník ví co mluví,jinak mu asi budu muset jít zakroutit krčkem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nevíte někdo, jak je to když by jsme chtěli na střechu kanadskou šindel?Zda je vhodná?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?