Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jj rybičky máme taky.. a tak vymazlený, že přes zimu bydlí s námi v obýváku :-D :-D ted o velikonocích šly teprve ven, aby jim nebyla zima :-D
Odpovědět
@kasha Karin, na to se nedá nic slušného odpovědět.... Sáčko phledáčko!!! :-D :-p |-| :-N =-) 8-( :-. :-x 8-) ]-( :-( ;-) PF
Odpovědět
@petrfrenk a nejlepší pozdrav byl Čágo belo šílenci... :-D všem díky za gratulace :-) :-) :-) @berger2 samé dobré zprávy, ale na babičku tedy nevypadáš :-) a stím jezírkem: záleží jestli tam máš filtr, který čistí vodu, pak by neměl být problém, když ho pravidelně čistíš. I přesto je dobré asi 1x ročně do jezírka přidávat živé bakterie, které dokáží udržet vodu čistou. Dají se koupit, určitě někde v zahradnictví je budou mít. Ale pokud se ti voda netočí přes filtr,tak se musí minimálně 1x ročně vypustit a vyčistit a dát čistou vodu. Ale jestli tam máš rostlinky, které potřebují zem (např. lekníny, tak to je problém,protože ta zem vždycky vodu znečistí, musí se vybírat ty tostlinky, kterým stačí kamínky a ty pak dokážou i vodu čistit. Je to docela složitý...udržet vodu čisťounkou :-) @sonafa musíš mít stavební dozor, který to dozoruje a ten ti to má potvrdit. Ale my jsme měli stavební dozor také jen na hrubou stavbu srubu, ale napsal nám zprávu, jako že dozoroval celou stavbu. To je právě, když se tam střídá více firem, tak se prý za to někdo musí zaručit, že je to postaveno podle plánů. @pavelk byla to pouze ohláška
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já také gratuluji!!! Jsem si vybavila naší kolaudaci. :-) Protože jsem taková "kancelářská myš" tak u mne nemít v pořádku papíry nehrozilo ;-) . Takže nám fakt nechyběl jediný papír, jediné razítko, jediné potvrzení. A s tím si právě vybavuji, že jsme museli mít také doklad, jak jsme likvidovali stavební odpad. No a my co bylo třeba jsme vozili do sběrného dvoru techn.služeb a oni tam nějaké potvrzení nedávají, i na požádání vás pošlou někam. Takže jsem si udělala papír s kolonkama a tam jsem vždy napsala datum a čas příjezdu do dvora. Oni tam na vrátnici zapísují zase do své evidence SPZ aut, co tam jedou. Takže pak jsem z papíru s kolonkama udělala čestné prohlášení, že v těch dnech proběhla likvidace odpadu a že záznam mají na vrátnici :-) A pak jsme také odvezli železo do sběru a to jsem přiložila účtenku :-) Kolaudace proběhla raz dva a taky se paní těšila, ty sruby přece jenom nejsou časté. Jo a stavební deník jsem si psala sama, ze začátku poctivě- i pár razítek tam bylo- třeba od statika, pak už tam bylo jen datum a že jsme dělali obklady, sádroš...Za srubovou hrubou část jsem přiložila papíry od firmy, co to dělala. Ale já stavěla už téměř v pravěku, před novým zákonem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Díky:)milé:)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Díky za info,je fajn mít Vás,za každou radu jsem vděčná,díky:)díky:)
Odpovědět
@morana128 , tak to asi má málokdo takhle v pořádku jako ty.To jsi šikulka :-) Nám chyběli 4 potvrzení, ale už je máme, tak hned v pondělí to pani odvezu ,ať to máme z krku. Deník máme taky poctivě vedený, tedy až na konec, to už jsem nějak zanedbala, ale ten po nás nechtěli. Všem hezký víkend a nepřežeňte to s alkoholem :-p při hlídání májky. Iva
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky všem :) my májku neměli, ale pálila jsem s kamaradkama čarodejnici :) zítra možná hodím foto, ale zápasím s novýma vindousama :( a přetaženýma složkama cizí osobou :(,,, tak jak jsme vloni dlouze brousili a natírali, tak ted izolujeme, izolujeme :) ale jde to :) krásný MAJ přeji!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha taky izolujeme a izolujeme. Parkrát jsem si do té vaty pro něco šáhla rukama, a docela to kouše. A v krku taky nic moc. Venku je to ale zase samá řepka olejka a všude žlutavo, tak to vyjde nastejno :-p Ještě ten stavební dozor pro kolaudaci-to musí být nějaký odborník s razítkem, nebo si to může dozorovat investor sám? Stejně si neumím představit cizí stavební dozor, který by tam vše kontrolovat alespoň z poloviny tak často jako já. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no super,,, tak ted děláme stejné věci, tak daleko od sebe :) hihi,,, no a stavební dozor - hmm, to je docela otázka, u čov-ky nám úřednice napsala, že chce dozor s razítkem, do ohlášky domu máme jen dozor a protože mám na to vzdělání, tak si to budu dělat sama, tedy sežeň někoho, kdo má dlouhodobou praxi a nebo razítko :) Jinak je mnoho staveb, kde si lidé netechničtí platí stavební dozory :) jojo, je to tak a někdy jim to pomůže, někdy ne :), krásný večer :)
Odpovědět
Profilova fotka
Po dlouhé době se zase hlásím:) Tak topení je už hotové,nakonec je to kombinované podlahové a podlahové konvektory..už se nám dělají podlahy, objednávala jsem obklady do koupelny a přští týden se začne..na to že se za měsíc máme stěhovat to nevypadá,ale snad to zvládneme.. Teď aktuálně řešíme krb..bude nám ho dělat zedník,tak jsme přemýšleli i o variantě kámen na obložení místo kachlí..máte stím zkušenosti? jaký to musí být kámen a jaký je vhodný? Jinak u nás pěkně sněží, to je děs:(
Odpovědět
@kasha my v ohlášce nemáme o stavebním dozoru ani ň, ale jak jsem podrobným studiem 8-( stavebního zákona zjistil, je pro stavby pro bydlení (ikdyž jsou to stavby na ohlášku) potřeba mít stavbyvedoucího (tj. autorizovaného - s razítkem) a ne pouze stavební dozor (tj. např. jakýkoliv VŠ stavař, nebo SŠ stavař se 3 lety praxe). Stavby na ohlášku (+event. ty které ohlášku a ni stavební povolení nevyžadují) - § 103 a 104, je možné stavět svépomocí (§ 160 odst.3) - pokud má člověk toho stavbyvedoucího (§ 160 odst 4), pokud stavbu staví stavební firma (stavební podnikatel) - zabezpečuje stavbyvedoucího ta firma. Osobně si ale myslím, že pokud pro člověka staví stavbu více firem - je to pořád stavba pomocí stavebního podnikatele a stavbyvedoucího (byť jich je několik po sobě) zabezpečuje firma. Jiná věc je, pokud si člověk ještě něco dělá sám - ale zase ne všechno je nutné stavebnímu úřadu na sebe prásknout, že 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pavelk :)))) to je krásné, musím si to někde poznačit, protože my si děláme všechno sami :) díky @janullii jste tedy rychlíci!!!! držím palečky
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk tys to krásně nastudoval. Jak je ale definována stavba na bydlení? Já jen, že my máme sice stavební povolení (kvůli komunikacím apod.), ale nejsme objekt k trvalému bydlení (územně nám mohli povolit jen rekreační užívání) :-N jestli bych se z toho třeba nevyvlíkla ;-) ;-) To už po tobě chci ale asi moc, viď :-D :-D ?
Odpovědět
@kasha @sonafa děkuji dámy ;-) možná vyvlíkneš - je to sice uvedeno ve stejném písmenu: § 103 odst. (2) Ohlášení stavebnímu úřadu vyžadují a) stavby pro bydlení a pro rekreaci do 150 m2 zastavěné plochy, s jedním podzemním podlažím do hloubky 3 m a nejvýše dvěma nadzemními podlažími a podkrovím, ale vzhledem k tomu, že tím pádem oddělují bydlení a rekreaci, by asi měl stačit stavební dozor...jako obvykle zaručeně nejlepší (a u každého úřadu jiný) výklad poskytne až stavební úřad 8-(
Odpovědět
ahoj , tak to počasí to mě prudí... :-S @janullii na obložení krbu jsme použili kámen - ale je to imitace kamene/viz album/- myslím, že pravý kámen by byl moc těžký a imitace je připravena, tak že zadní strana je plochá a jsou tam drážky, aby obklad držel. a držím pěsti, ať to stihnete :-) @sonafa asi má pavelk pravdu, že výklad každého stv. úřadu může být jiný a určitě výklad každého úředníka je jiný, což je tady v Čechách běžné nejen u stavebních zákonů :-p :-p :-p Za chvíli bude kolaudovat švagrová a je pod stejným stavebním úřadem, tak jsem zvědavá,tak to u nich bude probíhat,a jestli budou chtít ty samé papíry co u nás. oni to maji také od různých firem a svépomocí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky všem.... @janullii Jani super, už se vám to blíží...... ;-) jinak co ke kolaudaci já zatím neřeším :-D ale vše pozorně čtu... mám ted plnou hlavu toho vrtu...... ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mám dotaz na ty , co maj vrtanou studnu, jaké máte podloží a v kolika jste metrech.... a případně po nějaké době jaká spokojenost?? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Tak dej prosímtě potom vědět, jak zkolaudovali. My si zatím musíme nechat prodloužit stavební povolení, protože nám na podzim vyprší. Bylo jen na dva roky, což u srubu není nic moc. Ani nevím jak se to dělá, ale myslím že to stavebníci dělají často. @janullii Vy tedy jedete. Ale koukám že máte nakonec podobné úvahy jako my. Máme také podlahovku a k ní podlahové konvektory. Tedy jestli myslíme totéž-fan coily. Jakého máte prosímtě výrobce? Můžeš mi to trošku popsat na IP?, Nás teď ten náš dodavatel totiž dost zlobí. Krb budeme obkládat přírodním kamenem, máme s ním i komín. Umělý mají zedníci raději, jen že je lehčí, ale je to v podstatě jedno. Je to jen na klientovi, co se mu víc líbí. Říkali, že je v podstatě jedno, o jaký kámen jde, jen jako obklad je lepší slabší, pokud bude přírodní. My máme takový, z kterého jde i vše ostatní:obklady krbu, podezdívky zvenku, a z většího profilu parkovací plochy. Aby bylo vše jednotné.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa my máme platnost ohlášky jen na rok =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn A počítáte, že to tak rychle postavíte a zkolaudujete?
Odpovědět
@jptn platnost ohlášky rok je stanovena stavebním zákonem, ale znamená to jen, že během toho roku musíte se stavbou začít (§ 106). Pak je ještě předpokládaná doba výstavby, která by v ohlášení měla být uvedena podle toho, jak jste to napsali do formuláře ohlášení. @sonafa stavební povolení se pokud vím prodlužuje běžně i u zděných staveb. Většinou se myslím, ale vydává na delší dobu než 2 roky - nepleteš si to s 2letou lhůtou, ve které musí být stavba zahájena (§115)?
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím všechny, tohle znáte ? Nový časopis sruby&roubenky! Pro příznivce srubů a roubenek jsme připravili časopis sruby&roubenky. První číslo vychází již 16. května a kromě návštěv domů postavených z masivního dřeva v něm budete každé tři měsíce nacházet řadu informací z tohoto oboru. (je to okopírované z webu, bohužel to nejsem já, kdo to připravuje)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ahojky, tak to se těším, kupuju Dřevostavby a Roubenky a jiné stavby ze dřeva.... tak to bude další oblíbený titul ;-)
Odpovědět
@jptn @sonafa čau holky, to já ani nevěděla, že ohláška nebo stavebko je omezené nějakou dobou, ale asi je to jak říká pavelk - je myšlena doba výstavby, kterou jsme měli uvedenou při ohlášce.- vlastně jsme se to dozvěděli při kolaudaci, že jsme to stihli akorát . @esmeralda2 tak to se na to hned kouknu, konečně časopis zaměřený na sruby a roub. :-D Já jsem odebírala "Dřevostavby a Roubenky, ale tam o srubech moc nepsali.
Odpovědět
@kanavi ten rok u ohlášky a 2 u stavebního povolení je doba dokdy se musí se stavbou začít, aby to "nepropadlo". My u ohlášky máme uvedený pouze předpokládaný termín zahájení a ukončení, takže se domnívám, že i kdyby to člověk nestihl, o žádné prodloužení žádat nemusí, u stavebního povolení si myslím, že termín stanovený je a o prodloužení se žádá, nicméně by mělo jít jen o formalitu.
Odpovědět
Profilova fotka
jo ted jsem se divala, v Ohlášce je , že se musí se stavbou začít.. ale na ceduli Stavba povolena je termín dokončení 31.5:2012...... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky lidičky, pozoruji a nestíhám :) musím také kouknout na tu kolaudaci, nám to totiž napsali i do hypoteční smlouvy :) a my to nestihnem, asi :) mějte se překrásně kk
Odpovědět
@jptn vám stavební úřad k ohlášce tu ceduli vystavil? My nedostali nic, což mě ale vzhledem k pověsti zdejšího úřadu nepřekvapuje 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk jj vystavil.... akorát my ji zatím nikde nevystavili :-D protože nemáme kde....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?