Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ahoj, máme čerstvě vrtanou studnu, hloubka 82m. Větší část vrtu vede v neogenu(třetihorní jíl), první voda byla v 50m a daší přítok v cca 70m. Po čerpacích zkouškách to ukázalo denní přítok 12m3, což je bohatě jak pro dům, tak pro zahradu.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Ahoj, dík za odpověd, no tolik metrů mě právě dost děsí :-( a máte vypaženo plastovým nebo ocelovým pažením?? no to bude pálka asi teda.... to jsem fakt zvědavá
Odpovědět
Ahoj, pro paní Sanyo, proti rozhodnutí stavebního ůřadu se dá podat odvolaní, ale neporadím jak a kam to nevím. Rpman Frélich.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mám pocit, že nejste srubíci, ale srabíci. Všichni říkáte, že to je složité, že úředníci sem a úředníci tam, že je zapotřebí se podívat na tohle či ono. Ale aby někdo z Vás řekl, že se podívá, že už něco udělal, to ne. Mrzí mě to, já už zkusil Tomáše Töpfera (má roubený dům), ale ani on nedokáže pomoci, zkouším známé v Liberci, nechci nechat nevinnou ženskou ve štychu. Co kdybyste chvíli přestali myslet sobecky jen na sebe a CHVÍLI taky mysleli na jiné, ktweří svůj vysněný domek nemohou postavit? H.
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím všechny a děkuji za podporu. Válčíme a budeme se třeba soudit, ale nevzdáme to. Rozepsala jsem se, pak jsem to radši smazala. Člověk neví, kdo to všechno čte a není potřeba odkrývat stanoviska a postupy předem. Moc se těším, až to bude za námi. Jinak popíši situaci do IP. Panu Jelínkovi mockrát děkuji. Příští týden dám vědět, jak to pokračuje.
Odpovědět
Profilova fotka
jen ještě bych se zeptala, jestli jste se někdo setkal s požadavkem "posouzení vlivu stavby (rodinného domu) na krajinný ráz" , a to zvláště tam, kde je platný územní plán zdravím Eva
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl tak nevím Honzo, jestli to nepřeháníte :-| , jací srabíci? Co asi tak můžeme dělat s cizím stavebním úřadem v cizím kraji ve městě 250km daleko, kde nikoho z úředníků neznáme? Evě jsem na IP radila, jak jsme s úředníky bojovali např. my, ale co více? My na rozdíl od vás ještě stavíme a stále po těch úřadech také lítáme. A ještě nás do kolaudace čeká hodně papírování. To se máme rozjet do Liberce povídat si s tamnější zatvrzelou paní úřednicí? Já myslím, že jestli Eva ví co chce, tak taky postupně přijde na to, jak si to vybojovat.
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel já ty úředníky na Liberecku znám..mají názory typu, že srub narušuje ráz krajiny a vyloženě mi řekli ať si to jedeme postavit třeba na Aljašku nebo do Kanady a víc se semnou otom nebavili..nenechala jsem si to líbit,dávala jsem příkladem srub který je třeba přímo u tratě a myslím,že nikomu nevadí ale měla jsem to marné..nejsem tolik průbojná tak jsem to vzdala ale to že máme roubenku jsem nakonec radši..každopádně držim palce!
Odpovědět
Profilova fotka
to Sonafa: Mne stál boj s úředníky nervy moje a mé ženy, 25 000,- Kč na pokutách a rok zdržení. Ale to, že mi - byť jen slovem či podporou - pomáhala řada lidí, mi dodávalo odvahu a pomáhalo to všechno překonat. A přesně tohle paní Eva potřebuje, ne to, co píšete - nemusíte jezdit do Liberce, ale přemýšlet, radit, zavolat někomu, kdo by mohl mít vliv atd. Už mi rozumíte? Mně je jen líto, že tenhle národ nadává po hospodách a u televize, ale nečiní podle slov JFK: "Neptejte se mě, co Amerika udělá pro vás, ale řekněte, co vy uděláte pro Ameriku!" Stačí slovo povzbuzení! H.
Odpovědět
Profilova fotka
januli Bravo, pošlete paní Evě fotku roubenky a popište, v čem je taky dobrá, tohle je ono! Děkuju MOC!!! H.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ahoj, pažení je plast, průměr 160mm. Většinou se dělá průměr 125mm, ale měl jsem obavu z malého přítoku. Pozemek je na kopci, proto ty metry. A cena za metr 2300. V případě průměru 125mm, byl návrh 1500kč/metr. Takže to byl pěknej ranec, ale bez vody to nejde.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit No teda..... no my zase máme právě špatné to podloží- jíl, takže chtěj dávat ocel. pažení, což teda je taky ranec... no uvidíme v úterý.. =-) díky
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@stetl Ale vždyť my tu stále povzbuzujeme a radíme, všem včetně Evy, na IP si radíme detailně, s Evou jsem mluvila i osobně. Pokud je to pro vás málo, zapisuji se tedy do klubu Srabíků. :-| Někoho, kdo by měl vlïv a při tom vyslechl obyčejné stavebníky, opravdu neznám. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, je mi líto této rozpoutané diskuse. Když jsme se zamilovali do srubu, oslovili jsme útvar hlavního architekta, jestli nám na našem pozemku povolí postavit srub z kulatin. Dostali jsme kladné vyjádření. Náš pozemek je na okraji města, pod kopcem, pod lesem, mezi řidší zástavbou, pod námi, nad námi a z jedné strany jsou větší domy, z druhé strany je dům sice menší, zato však dřevěný. V územním plánu je tento pozemek určen k výstavbě 1 rodinného domu a celá čtvrt je určena k bydlení vesnického typu. Pořídili jsme si územní rozhodnutí na vodní stavby, vyjmuli jsme část pod domem a vnitřní příjezdovou komunikací ze zemědělského půdního fondu a zažádali o stavební povolení, protože dům má plochu větší, než 140 m2. Pozemek je dost velký a jen mírně svažitý, není důvod jít s garáží ani kotelnou do podzemí. A odtehdy se setkáváme s neobvyklými požadavkami, které bych spíše nazvala jinak. A tak sháním informace, jak s tím naložit, evtl. kdo problémy tohoto typu měl a jak je vyřešil, jestli bych mohla využít zkušeností. Téma jecitlivé, zdaleka ne všechno se dá zveřejnit. Všechny zdravím a všem držím palce. Chleba je všude o dvou kůrkách, tak není důvod se vzdávat, jenom to ubírá sílu.
Odpovědět
Ahoj ;-) Nakoukla jsem do fotoblogů, tedy ty vaše překrásné zahrady, to je fakt nádhera :-) :-) :-) u nás už je pidizahrádka, koření se vzpamatovává z přesazování ;-) Pane Jane, věřtě, že neoblomnou úřednici, která cítí svou moc, neoblomí ani tisíc dopisů, spíše bych čekala, že bude ještě zatvrzelejší, když si Eva dovolí na ní někde stěžovat :-( Evo, vám doporučuji, vyžadujte, ať vám veškerá svá stanoviska dá úřednice písemně. Taky jsem se na začátku na úřadě dozvídala NESMÍTE, NEPOSTAVÍTE, tak jsem vždy trvala na tom, že chci stanovisko písemně a žádám, aby mi tam napsali, dle kterého zákona mi to zakazují, že se s tím stanoviskem zajdu zeptat na jejich nadřízený orgán. To opravdu fungovalo a z nesmíte, nepostavíte se stalo nedoporučujeme, ale už nezakazovali a za dva roky od počátku vyřizování stavebního povolení máme zkolaudováno. Držte se, nevzdávejte se a uvidíte, že to půjde. B.
Odpovědět
Ahoj všem. Pokud vám to nebude vadit, ráda se zlehka přidám k debatě :-) Moc bych se vás chtěla zeptat na názor na firmu Kontio. Líbí se mi roubenky a zrovna v jejich nabídce jsem se docela našla :) Kombinují tradici a moderní prvky, který vedou k duchu současnýho bydlení, avšak zachování přírodnosti, což je přesně to, co hledám. Navázala jsem s firmou kontakt a musím říct, že oproti jiným osloveným firmám si vedou velmi dobře. Ochotný, rychlý, vstřícný, příjemný. Jinde se mi ani nenamáhali odpovědět na email, což mě jako potenciálního klienta velmi překvapilo. Na internetu už pár týdnů hledám různý informace, ale nepodařilo se mi dohledat přímý reference na tuhle firmu, jen to, že jsou drahý, což jsem si ve zpracované nabídce mohla ověřit :)) Máte někdo zkušenost či víte o něčí zkušenosti? Děkuju za cokoliv k tématu.
Odpovědět
Profilova fotka
@cir ahoj ak maš v plane kontio tak vrelo odporučam je to špičkova firma poprve dodržuju harmonogram prac po druhe ta neoflaknu s peniazmi to čo podpišeš to zaplatiš a po tretie patria medzi absolutne najlepšich čo sa tyka kvality. ak maš na to ani neuvažuj o inom.
Odpovědět
@majstertesar Děkuju za příspěvek. Potěšil mě. Ty máš osobní zkušenost? A píšeš, že patří k těm nejlepším, co se týče kvality - a kdo ještě je tedy na špičce? Stavby Kontio jsou úžasně vzdušný, asi to dělá i to světlý dřevo, ale sem opravdu nadšená. Je fakt, že sem naprostej laik a zatím nevím nic moc, co se týče nejvhodnějších materiálů, způsobu zpracování atd., ale co se dozvídám, neodhaluje u Kontia žádný skrytý nedostatky, naopak. Finanční stránka - pokud by měla být cena jasně odražena v kvalitě, určitě si připlatim. Nejsem ten typ, co by se chtěl o vše moc starat sám a prohlídnout do problematiky věci. Naopak ráda přenechám tyhle starosti na odborníkoovi, ovšem taky mu ty peníze pak nechci dát za nic, takže když už budu platit vyšší částku, očekávám luxus přístup, péči, následnej servis a hlavně co nejdokonaleji odvedenou práci bez nutnosti toho, aby se ze mě stal stavař roubenek :)
Odpovědět
Profilova fotka
sposob prevedenia stavby ,kvalita materialov, rychlost vystavby, značka a tradicia firmy za to všetko budeš platit ale vysledok je fakt najlepši nehladaj inych. inak robil som strechu v stranavach je to kusok od žiliny tam stavaly na susednej parcele myslym že vravel majitel 170 000 € ho to stalo ale praca bola fakt špičkova aj ked som už mal ja svoju pracu hotovu tak som sa tam bol zo tri razy pozriet fakt my to nedalo.
Odpovědět
@majstertesar Já hledám už nějakou dobu, ale doposud sem nenašla nic, co by se mi líbilo exterierově, zpracovánim i přístupem. Mám taky vyhrazenej styl, těžko najdu v něčem zalíbení, ale tohle byla láska na první pohled, taková třední cesta - lesoměsto :) Díky za cennej příspěvek.
Odpovědět
Profilova fotka
nemaš zač rad napišem par riadkov ked som tu
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny, byla jsem na oslavovacím prodlouženém víkendu :) hezké to bylo :)... Pane Honzo, když nevíte, zda Evičce nepíšeme do IP, tak proč soudíte??? takové věci se této diskuze rozpitvávat nemohou!!! Nevíte kdo to čte a 100% souhlasím se Soňou! @cir zdravím, tuto firmu neznám, neboť jsou to finské "sruby" a to je úplně jiná technologie. Valná většina z nás tady preferuje české stromy (kromě cedru :), a více přírodní, byť moderní styl. Tyto domy na mne působí příliš dokonale :) ale je príma, že na světě má každý jiný názor, aspoň tady není šedo :) jediné co bych doporučila, když jich tolik stavějí, ať Vám dají seznam domečků, které můžete vidět a mluvit s majiteli. To by byla pro mne největší reference... krásný zbytek víkendu všem :) kk
Odpovědět
@kasha Děkuju za tip, zkusím se pozeptat na již vzniklé stavby a oslovit rezidenty :) To je dobrej nápad, mnohý to prozradí. Je pravda, že to nejsou pravé sruby, ale právě tím to zas oslovilo mě - je to takovej kompromis, zlatá střední cesta. To dřevo mi je v týhle podobě šíleně sympatický, nerušivý, nikam mě nesměřuje (myšlenkama do lesa :) ) a nechává tak nějak prostor tomu současnýmu bytí, který je spojený s prací a městskym životem, alespoň v našem případě tomu tak je. Ve srubu bych se necejtila dobře, už je to na mě moc. Bohužel na netu kromě oficiálních stránek a odkazů nic nekomerčního nemůžu najít.
Odpovědět
Profilova fotka
@cir NO právě, to že nikde nic není, je mi malinko nápadné. Jistě tady mají stavby :) držím palečky...
Odpovědět
Profilova fotka
@cir Ahoj, vítám Tě, kdysi jsem v jednom časopise realizaci domu od Kontio viděla, ale už nevím, co to bylo, vypadal krásně a majitelé si bydlení chválili....... Jinak hurá.... máme funkční el na pozemku!!!!To byla rychlost, odpol jsem odevzdala na čez revizní zprávy a žádost o připojení, udělali jsme smlouvu... a ráno v půl osmé byl elektroměr osazen!!!!!|tak zase o starost méně...ted ještě jak s tím vrtem =-) @boza29 Ahoj Boženko, ráda tě vidím a gratulace k zahrádečce :-D @kasha Už jsem si říkala, kde se touláš..... @esmeralda2 Evi moc na Vás myslím, at se vše povede, a rada Boženky je velice smysluplná......to by mohlo pomoci
Odpovědět
Profilova fotka
@cir myslím, že to bylo toto http://www.mujdum.cz/rodinne-domy/ska...
Odpovědět
@jptn Jéé, děkuju za odkaz, to jsou oni :-) Nádhera, no přesně můj styl. A díky za přivítání, přestože nejsem tradiční srubař :)) @kasha No mně se to taky nezdálo...možná hledám špatně, nebo to v ČR moc nefrčí... ale je dobrý, že jptn našla tenhle odkaz, to vypadá věrohodně :) Zítra jim napíšu, tak se předvedou.
Odpovědět
Profilova fotka
@cir není zač ;-) jsem zvědavá, co vypátráš, tak se pak pochlub.....
Odpovědět
ahoj všichni, já jsem tu nová ... :-p dělám si srandu, doufám, že mě poznáváte, já si totiž vždycky myslím, když někdo vymění fotku, že je tu nový :-) :-) @esmeralda2 Vím, že to válčení s úřady ubírá sílu, je to nepříjemná věc. Je zajímavé , že úřady rádi povolují ruským bohatým podnikatelům , vlastně ti si stavějí bez povolení a nic se neděje a pak jim to dodatečně úřady povolí - jak je to možný... že by korupce??? Držím palce ať to dotáhnete do úspěšného konce :-) @janullii ještě ke schodům. Nám je dělali také srubaři hned při stavbě a poslední schod je na rektifik. šroubech a ty povolujeme zároveň se srubem. Já ti to v průběhu dneška nafotim a dám do alba. Nedovedu si představit mít nějaké provizorní a pak do čistého hotového domku instalovat nové. To je blbost. Všem přeji hodně zdaru a síly ke stavění :-) :-) :-) Něco jsem nafotila, tak to přihodím do alba... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :) AHOJKY NOVA, jsi nová, máš kolaudaci :))) už nejsi stavitel, ale bydlenec :))))))))) krásný den, moc se těším na fotky :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?