Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 EVICKO, BOJOVNICE!!!! drž se, jsem s TEBOU, držím palečky!!!! unorové dřevo je skutečně dost velká otázka!! a možná by nebylo na závadu poslat na úředníka soud, i toto prý jde. za maření investic - třeba právě to dřevo... a jak je možné, že nezávislého odborníka nemusejí akceptovat? to jsou BOHOVE??? a to starosta, ten to hraje se stavebním? a nadřízení,,, já jsem z toho úplně na lopatě, a zdá se mi, že jste snad museli babě stoupnout na kuří oko a to nejméně 5x po sobě :(((((
Odpovědět
Profilova fotka
Tady to žije, někdo je na startovní čáře, někdo už je v cíli :-) Nejlepší je, jak to vše hrozně rychle uteče a veškeré problémy člověk později zapomene.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha díky za soucit. Bohužel takto podobně to má v Liberci velká většina stavebníků, kteří nemají zlatou rybku. O detailech lze psát jenom na IP. Po pádu totality se úřady vesměs dost změnily a jsou lidem více přátelští a nápomocní, kromě stavebních úřadů. Tam to řehtá mnohem víc, než dřív. Nám se v podstatě vysmívá odbor životního prostředí, ono je to ale asi prašť jako uhoď, někoho potrápí jeden odbor, někoho jiný.Dostala jsem také radu stavět bez povolení, prý pokuty jsou od 1 000,- do 10 000,- Kč, to je o dost levnější, než honit znalce a nervovat se. Jenže já jsem asi velký srab, ještě jsem se neodhodlala
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evičko, nevěř tomu, že jen taková směšná pokuta, to je zase jen na těch "hodných" úřadech :(, je možné to asi zjistit na googlu, jaké mají tarify a když jsou tak vysazeni, troufám si říci, že by probojovali odstranění stavby... také bych to u tohoto úřadu neriskovala!!! řiď se intuicí, byť některé rady jsou v dobrém míněny. držím MOC palec,,, a jak ten komisař, to nedopadlo???
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha esmeralda má s pokutou pravdu. Pro fyzické osoby je strop 20 000. Už jsem se na to informoval, protože uvažuju o zahájení stavby bez papíru. Vleče se schválení územního plánu a já už mám dřevo od března pokácené. A když si ještě připočítám, kolik ušetřím na zvýšeném DPH pro příští rok, tak na tom nakonec snad ještě vydělám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit pak to záleží na člověku,,, měla bych z takto nepřátelského úřadu obavy,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Myslím že brzy trhnete rekord v délce vyřizování stavebního povolení. Fakt vám prudí dost děsně. Ale držím moc moc palce, vydržte a nevzdávejte se. Ty pokuty se mi zdají také dost malé. U nás dnes byl také pan úředník, který musel přijet na "upozornění jiného anonymního pana občana" ]-( , jelikož jsme si dovolili zabezpečit stavební materiál ze dvou stran prozatimním plotem, který nám SÚ nepovolil. Životní prostředí nám to sice povolilo, leč tento p. úředník konstatoval, že nám napaří pěknou pokutu, že se budeme divit, a samozřejmě ať to koukáme odstranit. Tak by mě taky zajímalo, jaký je strop té pokuty. Jestli je levnější nechat si ukrást materiál ze stavby nebo si ho raději za pokutu oplotit . :-p :-p
Odpovědět
@esmeralda2 Držím moc palce ať Vám to klapne. S tou pokutou se ještě informujte slišel jsem něco i o 100 000 tisících,ale netuším zda to je pravda. Taky jsem o tomto způsobu přemýšlel. S tim dřevem má Karin pravdu pokud dostanete povolení tak na ten váš úřad pošlete stížnost ať něco proplatí za znehodnocené dřevo.
Odpovědět
Čau, zdravím všechny, tak to pročítám, že všichni pořádně makáte. :-) Taky koukám - zase nové krásné fotky - zase jsem byla zmatená, kdože je tu nový? :-) Já budu lítat příští týden po všech úřadech ohledně změny adresy a to je tedy hrůza, to je snad lepší postavit další barák. To jsem si fakt neuměla představit,co za papírování obnáší změna trvalého bydliště. @kasha Karin, já ty ťupky na oknech taky dělala žiletkou, ale je to nebezpečný, to je pravda :-p Ale umývání oken už je takový hezký znamení, že se vám to bydlení už blíží... :-) a holky ,kluci, bez stavebního povolení - já nevím, ti bych si netroufla, Co kdyby to nařídili pak zbourat =-) @esmeralda2 přeju silné nervy...jen při pročítání tvých problémů s úřady to ve mě vře... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Hezké nedělní odpoledne ;-) tady stejně asi nikdo moc není... @esmeralda2 Evi, držím palce, snad už Vám to ted klapne, moc bych Vám to přála.... Já teda myslím, že krom pokuty může úřad nařídit i odstranění stavby,.... tak nevím.... =-) @kanavi Ivuš, krásné roubenky.... a nestraš, že je lepší stavět, než vybíhat bydliště, tomu nevěřím..... =-)
Odpovědět
@jptn no dneska, když už máme postaveno, tak mi to přijde, že to vlastně šlo docela hladce ,přesně jak říká Morana, že na problémy se zapomene, takže momentálně to oběhnutí úřadů mi připadá děsivý, celej den sedím u papírů a připravuji a vypisuju a zítra to začnu objíždět.Nové občanky a řidičáky už máme , ale tím to právě začíná... :-D Já to hned neoznámila na finančák a už přišel dopis a hrozí prstíkem, že už jsme ty změny měli nahlásit dávno na prozatimní doklady.. tak mám vlasně už zpoždění :-p Tak to už je ta poslední tečka za stavbou a pak už bude klídek... :-D :-) ani jsem nějak nestihla dočíst, jak jste Jituš už daleko se stavbou?
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Nijak :-D takže čekáme, snad doufám, že klády jsou už ve výrobě.... ale troufnu si se optat až začátkem července, abych nebyla zklamaná...,takže čerpáme z vrtu, navážíme kámen a písek.. sečeme trávník a čekáme.. jak jsem psala, než se začne stavět, budemem mít už " anglii"... :-D . no snad se dočkáme ;-) A ty " nefrfněj" s obíháním úřadů a bud ráda, že už máš komplet krásné svoje vysněné bydleníčko!! :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn Jo,holky je to fakt,lítání po úřadech mě tedy taky nebavilo,ale výsledek stojí za to x-) Jitu,já myslela,že už něco víte a zatím nic?My volali H.měli jsme dotaz,ale on to nebral,tak bud je na dovolené,nebo nám to nechce zvednout,i to se stává :-o není se co divit firmy potřebují prachy a my zas firmy,ale je to někdy na palici,že???? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@berger2 Fáákt, se stává, že to nezvedne, jako že nechce?? No mně zatím teda pokaždé zavolal zpátky.. tak uvidíme, tedy... =-) Rozhodla jsem se, že s dotazem počkám na začátek července, pokud nedá vědět sám.... jen se teda modlím, aby se už " na tom makalo" dneska jsme byli omrknou stavbu kámošky, staví teda zděnej.. ale začli jsme tak nějak nastejno, desku jsme dokonce měli hotovou měsíc před nimi... no a oni už dělaj střechu.... |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn To až začnou tak to máte také za chvilku:),nám to zvedal když se stavělo a i jindy ale ted již ne. :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím všechny poslední červnové pondělí :) @kanavi ty papíry si neumím ani představit, ale asi by měli někde nebo všude rozdávat takového pavouka, co všechno MUSIME :( @jptn neboj, vše bude jak má být! osobně bych volala denně a nenatahovala se :), co máte vlasntě ve smlouvě? sluníčkový den všem :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Já vím, že bude.... proto vyčkám... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Si pamatuji ten šílený seznam, kde se všude adresa musela hlásit a vše měnit. Od Sipa, plynaři, pojišťovny,banky,živnostenský, fin., socka, doktoři, předplatné časopisů,...No na celou A4. Jsem taková kancelářská, takže u mne byl seznam institucí, pak byla zelená pastelka, kde jsem si dělala puntík, kam jsem jim žádost o změnu adresy poslala, a pak byla červená fajfka, když bylo poznat, že to vzali na zřetel a že to bude fungovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ale no to je famozni a není možné takový seznam zveřejnit? :) :) i když mne to ještě hned tak nečeká,,, ale aspon mne to nerozčaruje :))),,, i když raději později, co kdyby se to nestalo :)))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nestraš pořád:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :) no co víš, raději se moc neupínám,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha v týhle fázi jo?? já bych skákala nadšením ;-)
Odpovědět
@jptn to máš pravdu, já frfňám viď a přitom si to tady užívám na terase 8-) tedy až po celodenním lítání po úřadech :-D @kasha karin, tady je docela slušný přehled - ať tě z toho neklepne http://finance.idnes.cz/viteze.asp?c=... @morana128 máš pravdu je to fakt na A4, taky už dělám seznam a dokonce ze živnosťáku u nás zahájili okamžitě kontrolu, že jim nesouhlasí bydliště a místo podnikání- na živnosťák jsme pozapomněli :-D dneska jsme jezdili celý den a stejně jsme vyřídili půlku. Ještě jsme zjistili, že musíme i na dopravní inspektorát kvůli zápisům v techničácích, tam nás zase poslali domu, že nemáme nový živnosťák atd.. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem dneska vyzjistila, že sice kulatina je navezena na pilu a čeká se na řezání trámů, ale jelikož silnice do výrobního areálu byla silničáři uzavřena kvůli novému povrchu, ted se doháněj práce , co byly před námi a opozdily se tím, takže s námi bylo pův. plánováno na půlku července- stavba-ale pravděpodobně se to posune o měsíc.... =-) , s tím, že prý konečný termn dokončení by se stihnout měl..... no tak uvidíme.... a budeme čekat, no, co nám zbývá taky jiného, že...
Odpovědět
@jptn no tak hlavně když to stihnou, jak slibujou. Ty opravy silnic se nějak rozjely, u nás taky dělaji novou , tudíž jsme odřízlí od světa a musíme to objíždět obklikou asi o 5 km dále. Až do konce srpna - to je opruz :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi tak se alespon podíváte po okolí... ;-)
Odpovědět
Tak jsme po těžkých, dlouhodobých bojích dokolaudovali ČOV a kůlničku (na dříví i na auta). JInak venku začíná listopad, ráno je okolo 8°a odpoledne 13, chytrá věc nám dneska spustila automatické topení, takže po pár týdnech začíná topná sezona, hahaha... se mějte příští týden vyfotím a vložím nová fota. PF
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Gratulace!!!!! :) Gratulace!!! na fotečky se těšíme! a topná sezona se hodí, aspon nemáte doma vlhko :) hihihi kk
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Tak skvělééé, to je panečku výhra, zasluhující oslavu ;-) Joo s topnou sezonou na Šumavě i věřím, ale je to teda nemilé... v červenci :-| A na fotky tady všichni netrpělivě čekáme už dlouuuuuhoooo.... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Karin, .. ty zde??? je víkend, nezapomnělas?? :-D Máš makat na sroubečku ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?