Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha a kam by přišla?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Hele a víš co vypadá taky dost dobře a určitě se to udžuje lépe? Ty tenké cihly co se dříve dávaly na podlahu na půdách, uložíš do lepidla, něčím to natřeš (říkají že olejem, ale to se mi moc nezdá) a podlaha jak vyšitá - aspoň já nad tím uvažuju :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha a má v sobě nějaké jemné drážky? Jestli je jen drsná tak , že má jakoby větší vystouplé povrchy, jako třeba rustikální dlažby - co mají v sobě i něco jako díry (viz moje kuchyň) , tak toho bych se nebála. Ona na tom zase tak není vidět špína, jako na hladké. A meje se to normálně.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato To se mi také líbí, ale zatím jsem to viděla jen najednom venkovním dvorku. není to dovnitř příliš "hrubé"?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa myslím, že dost záleží na tom jak se to vyspáruje a jak sou ty cihličky moc vyšlapané. Viděl jsem to v jedné kuchyni, ale ne ve srubu ale na chalupě, vypadalo to skvěle.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato OK, určitě to bude pěkné. Líbila se mi podobně dělaná kamenná dlaža, ale odradil mě červený nádech...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn všude :) @vorelmato Martinku, mně se nelíbí cihlová podlaha, a to z důvodu, že mi tam ve srubu nejde ta cihlová barva-na zem... můj pocit, no a antracit se mi moc líbí :) @sonafa Soničko, je to drsné, není to rustikál - jako takové ty nerovné okraje - fakt drsné na omak :) cítím, že kdybych na to najela hadrou, tak by to nebylo ok :) kartáček by byl fajn :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @kasha aha :-D tak to "babo rad" :-D hod si korunou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn hmm a co by mi mohla koruna říci, když si s ní hodím :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha koupit či nekouupit přeceeeee, panna orel :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn aha, no to nepujde :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no a seš už nějak nalomená?? kam se přiklání miska vah ?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jptn :)) zatím váhy spí,,, je to přesně napůl - barva a všechno tak jak chci,,, ale - uvidíme, zítra ji tady uložím do obrázků, ted ji nemám :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak jak psala SOŃa, třeba to nebude žádná tragédie.. s údržbou
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn aha.. bude, ted jsem si to přečetla... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jsem to zase poslala sobě :-D jsem z toho pečení asi už mimo.... a kampak zmizla Ivča??
Odpovědět
Čau všichni :-) :-) :-) po delší době všechny tady zdravím i ty nové :-) @jptn Jituš ,to je jak telepatie, já teď zrovna nakoukla. Odskočila jsem si s rodinou na měsíc přes oceán do teplých krajů, neboť jsem z té zimy a mlhy tady už dostávala depku. Přežila jsem plavání se žraloky - měli okolo dvou metrů a bylo to super!!!!!!!!!! :-) :-) přikládám fotku (foto žraloka není moje,abych se nechlubila cizím peřím,my jsme je fotit nesměli,aby jsme je prý nevylekali) @kasha díky za maily - všechno to musím pročíst i tady , co je nového a těch nových fotek... :-) ..a já mám po příjezdu samé šoky... sníh už od Mnichova, kalamita na hranicích, ...pak pustíš telku ...samá korupce ... no budu se tu s tím muset zase nějak srovnat ]-( ,ale přiznávám je to hodně hodně těžký :-p Ve srubu všechno v pořádku, nechali jsme ho temperovat na 17 st. Po té dlouhé době ucítit zase vůni dřeva po otevření dveří je nádherný. Když ve srubu žijete,tak si to už pak ani neuvědomujete. :-) :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ahoj, koukám, že jsem tě přivolala :-D tak je super, že ses prohřála a odpočinula..... a ted zase rovnýma ńohama do reality.. a do vánoc, tak honem honem, jsou první ve srubu, tak máš co dělat, péct,zdobit, fotit, posílat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to kasha skvělé, blahopřeju k cestování, tak to má být. A závan dřeva a pohody? My srubáci víme, co to znamená - i po létech! H.
Odpovědět
@jptn no,jo vlastně jsi mi to připomněla... vánoční zdobení srubu - to musím ještě vymyslet, jak to ozdobím, aby taky na Vánoce zářil a dám světýlka na nějaký strom v zahradě a pečení to mi nehrozí. :-N Teď mi došlo,že vlastně nemám čím zdobit,všechno jsem nechala dceři v baráku, tak budu muset vyrazit někam do OBI. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no teda........ :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi no a já jsem se už tako po TOBE chtěla shánět :) a Ty si jezdíš a ploveš mezi žraloky,,, no toto :) to se někteří mají :), ale přej a bude Ti přáno, vid? :))) chich,,, :-D , tak vítej vítej a nakupuj málo, není třeba zbytečně utrácet a podporovat obchody! :) ... a co Ty, praktická ženo a drsnější dlažba :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi IVI :) to je tedy hodně vysoká temperace,,, to je topení o 106 :))) 17st., TYJO :),,, a to valila elektřina, vid? na druhou stranu, jste přijeli do skoro tepla :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi To jsme ráda, že je nás více takových co nepečou ;-) Mě napečnou sice babičky, ale připadala jsem si divně, když kde kdo vypráví, kolik už má druhů cukroví .... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Ani perníčky nepečeš? to máme s kamarádkou krásnou tradici, vidáme se 2x ročně, když pečeme perníčky :) (ještě velikonoce), právě předevčírem mi psala, že je čas se letos podruhé vidět a zítra pečem :)))), jsou medové, okamžitě jedlé a všichni je tady milují :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha skláním se, jak to všechno stíháš, dítě, chlapa, domácnost, práci, dojíždění, stavbu srubu vlastníma rukama a ještě pečení, kde na to bereš čas a energii ? Nebo se nabíjíš energií z těch stromů, ze kterých máš domeček ? Nebo jsou v tom kouzla a čáry ?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já teda peču bez kamarádky :-D , perníčky néé pokaždéé, ale zato tak min 7-8 druhů, oblíbené i ze dvou dávek |-| když byli kluci malía tudíž já mladší ;-) , tak jsem dělávala i víc(20)....... jj závidím Soně ;-)
Odpovědět
@jptn no teda klobou dolů :-) :-) ... tolik druhů, to by mě piclo ;-) @sonafa taky něco dostanem od babičky, ale moc to nejíme, my si spíš pochutnáme na rybách, rybí polévce, to já miluju :-) @kasha kdyby bylo po mém, stačilo by 8 st. , ale drahá polovička se bála, aby nám srub nevymrznul, ale i topenář nám doporučil tuhle teplotu, že až přijedeme, tak to zase rychleji vytopíme. Topíme plynem. Jo a s tím utrácením máš pravdu, a hlavně před Vánoci nikde raději nelítám, protože nesnáším Vánoční ruch v obchodech. Jen jsme si zašli teď na náměstí na vánoční trhy načerpat vánoční atmosféru. Dali jsme si punčík, vyslechli vánoční písničky a už mi to stačí :-D a mimo žraločků... další zážitek... líbačka s lachtanem,(viz foto)... pak jsem si pohladila obr-rejnoka, ale když ke mě začal natáčet ten dlouhý ocas, kde by měl být osten, tak jsem uháněla pryč. :-p jo ještě k té drsné dlažbě, já bych se toho bála, aby se tam neukládala nečistota, i když budeš vytírat, tak se ti to tam bude zadrhávat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi krásná fotka ;-) tak už koukej zdobit,když nepečeš...se máš ;-) těším se na fotky .... a doufám, že možná budem taky příští rok zdobit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Když já dostanu 2 krabice perníčků od babiček, které na to mají čas. ;-) ...a spostu dalšího cukroví..takže mám skvělé domácí.... Až doma nadávají, kdo to všechno sní. :-p Když byli kluci malí, tak k jedné z babi i chodili péct, aby si to užili. Ale teď už z toho vyrostli. Děláme jen vosí hnízda, to bouchání formičky o prkýnko je jediné, na co ještě kluky ukecám. Ale těsto mi přípraví babička :-D :-D - ona mě zná, ví že bych si na to sama stějně nenašla čas :-( :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?