Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Ja si taky myslím že to moc nestáhneš ..... počítej že pod 550 se tutově nedostaneš .....
Odpovědět
@taylorjohn68 @kasha Díky za info. A že jsem se vůbec ptal :-(. A pokud to vyjde tak za rok poreferuji co je všechno možné udělat v rodné vesnici ;-) a hlavně za kolik.
Odpovědět
Profilova fotka
@juri_ jsme částečně zapuštění ve svahu(cca 40%) a včetně základové desky to vyšlo na 900litrů. Ale sám bych do toho nešel, měl bych obavy, že podcením nějaké drenáže, nebo izolace. Firma jela podle projektu a ještě nás upozornili na jednu slabinu, kterou pak upravili. Takže pokud chceš dělat v rámci " akce Z " a nejsi z oboru, určitě si zajisti stavební dozor ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit :)) ale na stavebním dozoru záleží, jaký je!!!! já jsem si dělala stavební dozor sama a nevím nevím :))) a mohu vědět, jakou slabinu odhalili? no a nemyslím si že je tam něco složitého, jen se věci nesmí zcela podcenit a měly by se dělat dobře :)) stačí jeden radílek, který to už několikrát dělal a pak se stačí ptát tady,,, tady jsme také dobří radílkové,,, si myslím, všechno vyřešíme :) skoro postavíme :)))) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Mám na mysli KVALITNÍ stavební dozor, který tomu rozumí. Náš projektant trochu nedořešil v jednom místě drenáž a pokud by to stavaře netrklo a dělali podle projektu, tak tam vzniklo místo, které bylo v podstatě slepé rameno. Voda byla svedena na jedno místo, ale neodvedena :-( . A že je to tady samý dobrý radílek, brouk pytlík a ferda marvenec v jednom, to máš pravdu :-D . Proto je naše vlákno tak živé a to je dobře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, po bílícím a natíracím víkendu mám dotaz: máme dost klád jakoby na některých místech zamodralých... savo na to nezabírá.... a po naolejování se to dost zvýrazní a nevypadá to hezky :-| viz foto
Odpovědět
Profilova fotka

Odpovědět
Profilova fotka
@jptn hojky jhojky,,, na to bude největší odborník náš Martinek Vorlík,,, máme také zamodralo,,, nějaká hnilobka čico :), mělo by to snad být pouze neestetické pro někoho :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no hlavně aby se to nešířilo.. máme to na docel adost místech.. i na strop trámech.. tím olejem to fakt dost vylezlo :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn zkus vygooglit - zamodralé dřevo, zkus se zeptat JICH,a počkej co nám sdělí Vorlík :),,, myslím, že by se to říšit nemělo, nám se to také nešíří,,, je to prostě lehce chycené, myslím,,, jestli je na tom už olej, tak je to asi passe, ale nám na to původně stříkali chlornan - ten je trochu drsnější než savo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no právě jsme zatím s olej přestala, že bych ten chlornan zkusila.. ale koukala jsme na slož sava, a tam je chlornan.. tak nevím... no zeptám se, až k nám přjedou se schodama, ale stejně.. to už nikdo nerozebere ted :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn já jsem dělala ve fabrice na savo, vím že tam je, ale není ho tam mnoho,,, a nečekala bych na schody, ale volala hned a ptala se :)... ... ... Zamodrání dřeva je způsobeno vlhkostí, plísní dřeva a odstranění zbarvení není reálné, zbarvení není pouze povrchové. zkuste na vzorku zda alespoň trochu nepomůže peroxid vodíku nebo prostředek savo, osobně o zlepšení vzhledu pochybuji. - - toto napsala jedna stranka,,,
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha tak savo nepomohlo... kysličník mě teda nenapadl.... no jak říkám... to by museli rozebrat roubenku, což teda už težko půjde.. en mě zajímá, má li někdo tento problém taky...
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn jojo, máme to také :) a rozebírat se nic nemusí,,, je to dřevíčko :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no na to spoléhám :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Jak píšeš Kashenko :-), přesně tak to je. @jptn Jituš není to problém, technické vlastnosti dřeva se nemění, jenom se to zapařilo a začali tam fungovat plísně a kvasit míza. Snaha o odstraněnní je marná...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no a šířit se to nebude??? jako že to zatmavne ve větší ploše??? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @kasha @jptn Zdravim vospolok, ako tak pozeram na tie modraste skvrny, tak je to veru plesen, ktora sa vyskytne pri vyssej vlhkosti. Prave studujem tie OSMO produkty a maju v ponuke nejaky impregnator, ktory ma prave zabranit (nie ODSTRANIT) tym modrym flakom. My zatial modre flaky nemame, tak rozmyslam, ze kupelne a kuchynu naimpregnujem a az potom navoskujem. Parket budem olejovat. Lacne tie OSMO produkty ale nie su! Mam velky problem ich najst tu vo FR. Z Prahy mi to do FR poslat nechcu (pricom exportuju do vsetkych okolitych statov), zo SR by to mozno slo, no tam maju velke ceny a drahy dovoz :( Najlacnejsie su vsak tieto oleje v UK, no tiez neposielaju do Europy...
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej Ahojky :) a co Němci,,, nepošlou? tam je to nejlevnější... a s těmi modrými fleky, mylsím, že se to pak už v domě nepřihodí,,, nám se to objevilo, když dům stál nezakrytý přes zimu a v rozích to moc nevětralo,,, a když budeš v koupelnách topit a větrat, tak si nemyslím, že by se to mělo někde objevit,,, tak si to myslím :)) krásný den kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Nemci tiez nic moc co sa zasielok do FR tyka. Este skusim pohladat ale viac. Co sa toho vetrania tyka, tak vetrate v zruboch "po starom" s otvorenim okien, alebo davate aj ventilacne systemy? Tu su ventilacne systemy podla noriem viac menej povinne, ale nam to firma vyhovorila, ze masivny dreveny dom ako nas to vraj nepotrebuje...tak neviem teraz...kazdopadne uz je neskoro domontovat ventilaciu, lebo tie hadice by museli ist v muroch tak ci tak...
Odpovědět
Profilova fotka
@sidzej jasná věc,,, v masivních dřevěných domech toto není třeba - všichni to říkají a píší, tak jim budeme věřit. Dřeva se chytne plíseň, když má na to podmínky,,, tma, veliké vlhko, zima? :) uvidíme,,, Jinak neboj, nevypadá to špatně :))) kk
Odpovědět
Něco k izolaci střech http://stavba.tzb-info.cz/strechy/885.... Tady to už máte určitě všichni zmáklé 8-) , tak jen jako upozornění na největší chyby.
Odpovědět
Profilova fotka
HALO HALO, milí chytrolínci zdejší i cizí,,, jak by jste postupovali s obkladem u kamen? Přirážíme kamna ke komínu a komín bychom rádi obložili, ale obávat se či nikoliv veliké horkosti? čím přilepit a co a čím spárovat, aby to vydrželo? Asi normální obklady vypalované by měly vydrřet, ale flexi lepidlo? spárovačka?? Stěnu komínu tvoří nehořlavý sádroš :) a budou na něm digestoře,,, Kdyby někoho něco napadlo, byla bych moc ráda,, díky díky kk
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn mělo by se to zastavit tím, že nebude mít plíseň podmínky k životu - t.j. že dřevo vyschne. Už Vám to modré dovezli, nebo to zmodralo u vás?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato noo to kdybych věděla.. já to nijak extra ani nevnímala, ale ted tím olejováním to dost vylezlo :-S
Odpovědět
@juri_ a do toho chyby na základové desce,obvodových zdech, izolaci proti zemní vlhkosti, špatné otvorové výplně, ...to aby si jeden to stavění opravdu rozmyslel :-D :-D
Odpovědět
Lidičky zlatí,z čeho jste dělali krov a jakou jste dávali krytinu? Dávali jste klas.mokré stavební řezivo, sušené, lepené? Pokud by jsme zvolili to nej,tak nás střecha vyjde víc než hrubá stavba :-| . To se mi nějak nezdá.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Ahoj krov z mokrého řeziva - (proto jsme to pokrývali tak rychle) 150000,- řezivo + práce + doprava + jeřáb (včetně konstrukce štítů, záklopu z nesámovek) vč. DPH střecha 300m2, fóliování 24,- kč/m2, laťování 34,- kč/m2, pokrytí 110,- kč/m2, plechařina cca 4000,-kč, okapy cca 6000,-Kč krytina - pálená velkoformátová taška Creaton rapido celkem 120000,- kč včetně dovozu a doplňků vč. DPH folie Den Braven 400m2 - kontaktní na bednění celkem 11000,-kč (dobrá cena ;-)) latě 30x50 1500 bm vč. impregnace 9,-Kč/bm (4300,-Kč/m3 - taky dost dobrá cena ;-)) vč. DPH komín (kombinace Eko komíny a keramika Letovice) 9m, dvouprůduch 160/200, vč. doplňků 38000,-Kč vč. DPH Podbití 190m2 / 130,-kč / m2 vč. DPH nátěr 10kg Remmers HK lasur 1300,-Kč vlastními silami - podbití, komín, nátěr suma sumárum pálka jak sviňa, ale máme hotovo za 14 dní i s montáží srubu
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Dobré ranko,,, tako krásně detailně neumím popsat, střecha něco přes 350m2, krytina pálená černá engoba francouzská tondach-oplechování, 4 úžlabí-drahota, bez komínu a bez štítů, ale s podbitím přesahů s nátěrem remmersem - 650 tisíc. Nevím kolik jste měli hrubou stavbu, ale u nás je to tak cca jedna čtvrtina :) a ted jsem si uvědomila, že v této ceně není KROV, který byl u sruboviny a byl z mokrého smrkového dřeva!, cca těch 150 tisíc také... @vorelmato nádherný sumář!! :) a fotky máme? :), gratulace k rychlosti...
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Ahoj, krovy včetně difuzní folie a kontralatí jsme měli v rámci hrubé stavby takže cenu z hlavy nevím, musela bych doma juknout do lejster..... střecha KM BETA mat včetně klepmířiny cca 170 000, podbití, nátěr, komín Heluz vlastními silami.... ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?