Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jistě to je 100x opakované znamení, ale zatím se pořád ještě odmítáme nechat zastrašit. Pozemek je krásný, je na okraji města a je územním plánem určen k zastavění rodinným domem. V územním plánu není žádné omezení co se týče materiálu, všemu ostatnímu vyhovujeme. Že se někomu sruby nelíbí, to víme, ale třeba jiným lidem se nelíbí jiné stavby. Ta naše čtvrť je stavěná přesně ve stylu "každý pes jiná ves", a máme i mnoho jiné argumentace, která se sem (především z hlediska rozsahu) nehodí. Prostě pozemek je náš, dům bude také náš a nám se sruby líbí. A nedáme se.
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evičko drahá,,, máte neskutečný tah a bezmezně Vám držím palce!!! jen jsem si vyzkoušela, že když jdu proti něčemu, tak se to prostě nedaří,,, a když jdu tam, kde mám jít, tak to jde prostě samo,,, tak nějak to všechno funguje,,, a jestli máte takové klády pod nožkami, tak mi to moc nejde do hlavy, čemu se ještě máte naučit, ale jistě to má nějaký význam! :) ještě jednou, držím palce :) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ty brďo, už bych bydlel v paneláku, nebo v boudě z palet, ale na toto bych určitě nervy neměl. @kasha Taky bych to bral jako znamení, že můj životní příběh půjde jinou cestou, ale třeba je toto Evina cesta... Nebo to má být znamení pro toho poloboha na úřadě, v tom případě mu Eva dává už dostatečně dlouho a trpělivě najevo, že se hodně nadře než se mu podaří vrátit na poslední křižovatku ;-) @sonafa Á byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud.... :-) a s ním přišlo povolení... Gratuluju
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 @vorelmato ne,ne,ne, tak to se tedy pletete! Já nikde nenapsala, že bychom už měli elektřinu :-x To bych jásala, že by jste to jistě nepřeslechli! Ta se teprve táhne, přes zimu udělali sloupy a natáhli VN, teď ještě chybí NN podél silnice k parcele. Ale my máme zatím obrovkou radost i z těch sloupů přes pole :-D Jinak samozřejmě díky všem za gratulace. @pekbit Zdolání úředníka bylo opravdu náročné. Chtěl po nás úplně vše, co si může podle "seznamu" přát. Neodpustil ani jendo lejstro, stavební deník prohlédl a udělal do něj dokonce dva zápisy, jako že ho viděl a že je ukončen tímto dnem. A ještě s vymýšlením není konce. Potřebujeme "postavit" přístěšek pro dříví, ani není spojený základem se zemí, má stát jen na zavrtaných pilířích. A podle něj na to potřebujeme uzemní rozhodnutí, povolení, že je blízko lesa, podat žádost o stavbu ... a už zase jede, milý pan úředník. Myslím že to přehání, vždy se říkalo, že takovéto malé stavby (střecha cca 4x5m) jsou jen na oznámení.... Musím se poptat ještě na jiném SÚ, přijde mi to jako nesmysl, co po nás chce.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :) mám ten pocit, že do 20m2 se nic nikde ani nehlásí :), mohu se poptat na stavebním :)
Odpovědět
Profilova fotka
stavba do 25m2 nemusí mít ani územní souhlas a musí splnit toto: -je na pozemku RD (nebo rodinné rekreace), -je nejmene 2m od hranice pozemku, -musí být v souladu s územním plánem, -po zastavění, musí zbýt aspon 50% volného pozemku-kvůli vsakování dešťových vod. :) tož tak, nový stavební zákon... kk
Odpovědět
@sonafa super, gratuluji. :-) :-) Když se u nás kolaudovalo, tak jsme měli vykopanou díru na jezírko a to byl problém. Pani z úřadu chtěla ohlášku... i na jezírko!!! To jsme samozřejmě neměli... no nakonec přivřela oči,že žádnou díru nevidí. Povolení musí mít člověk i na skleník. Hrůza :-p A naše pergola taky stojí bez ohlášení... na to jsme se prostě vykašlali a postavili bez lejster. Teď už to můžu napsat, protože jak čtu podle Karin, ... teď už být povolení nemusí. Tak to máme vlastně všechno v pořádku. :-p :-p
Odpovědět
@sonafa my jsme stavěli chatičku 4x5 (a to jsme museli uvést jako hospodářskou budovu, protože stavba chaty není povolena) a bylo to na ohlášku...
Odpovědět
@barborka53 a bylo to v roce 2010
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha A Karinko nevíš náhodou, kde přesně jsou tyto informace napsány? A tím že píšeš že nemusí mít uzemní souhlas, tak např. ohlášení je potřeba? Zkusím to zjistit i sama, ale pokud to někdo umí rychleji než já, budu ráda že vím co vlatně hledat.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa nový stavební zákon, když tak požádám, aby mi řekli, který paragraf :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa § 79 odst. 2 písm. o) novelizovaného SZ (stavební zákon) :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Díky, už to hledám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa :)) jojo, mají tam podmínku, že to nemá nic společného s jadernou energii :))))) Stavební zákon a jeho úplné novelizované znění najdeš pod stejným číslem jako doposud č. 183/2006 Sb. Ale byl novelizován zákonem č. 350/2012 Sb. jen pod tím číslem nenajdeš úplné znění, 350/2012 obsahuje pouze změny
Odpovědět
Myslíte,že ty pérka máme dobře v těch trámech?Děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery hmm, nemám roubenku, ale myslím, že by to mělo mít drážky i dole,,, jsem si téměř jistá! takto se to muže klidně i pohnout a vzduch nemá zábrany, když se to pořádně nevycpe...
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery máme drážky z obou stran
Odpovědět
@bilbery @kasha ... to posaději ty dvě latičky na trám a vyřízeno...? No, ani bych nechtěl vidět jak se štípnou až ponesou celou váhu domu a střechy.... Z tohohle bych klidnej nebyl, sorry,,, A mají tam nějaké provrtání nebo probití aby se stěna nemohla vyboulit....?
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk nenesou váhu domu, alespon teda v našem případě.. vysv mi to oni i manžel, ale není ted po ruce, abych se znovu zeptala:-D.. tohle je jen spoj pero- drážka, výpln vlna, zakrytí mezer
Odpovědět
No ty pérka váhu nenesou, ještě přikládám fotky.Dávají něco i skrz (shora dolů).
Odpovědět
@jptn a měli jste tam velké mezery nechané nad tím pérkem nebo jen třeba 0,5cm?
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery aha, jako že to provrtají? možná mají takový systém,,,? chtěla bych vidět nějakou certifikaci a aby mi vysvětlili, proč to mají takto,,, mně osobně se to nelíbí,,, jak z suvodu toho, že uprostřed stěny to muže prdnout ...jasně hodně nese křížení, ale nemuže to nést celé, to je blbost, podle statiky by se celá ta tíha měla přenést na celé trámy a takto?? když péra nemají kam dole zalézt, tak je to dost divné,,, mně by tedy neuklidnilo ani jejich tvrzení, že to tak dělají,,, bude přes to i foukat,,, zastavila bych práci a chtěla k tomu papíry a všechno vysvětlení tak, abycho to pochopila... a jedno jestli jsem stavař nebo prodavač, musím pochopit to, že mohu být v klidu! :) kk
Odpovědět
@kasha jejda, neblázněte,no takto to dělají i jiní jsem zjistila, pérka vysychat nebudou,takže jak bude vysychat ten trám tak vytvoří prostor pro klesnutí i pérka,tak jsem to pochopila,oni tam běžně nechávají volný prostor a mezi to pak strčí to konopný lano místo pérka,my jsme chtěli pérka,víc se nám to líbí
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery samozřejmě nemohu tušit co oni běžně dělají a co máte domluvené :) Ještě dotaz - uvnitř domu bude co? další izolace a pak další trámy? ...
Odpovědět
@kasha izolace a někde zeď 10cm a někde palubky,v podstatě stejné co má moonca, máme stejnou firmu
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery měli jsme mezery asi větší... ted je to takhle
Odpovědět
@jptn jé,děkuju moc,tak tam máte větší mezery,tak na to se zeptáme,jestli by tam neměly být větší mezery,děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery aha, tož takový sendviček,,, :) asi mají na to patent, mně se to moc nelíbí, ale neznám podrobnosti,,, tak snad jsem tě moc nevyděsila :))
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery není zač ;-) tak vlastně by ti řekla Monča, jak to maj, když stavíte se stejnou fa
Odpovědět
@jptn oni tam mají ten provaz
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?