Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik určitě nepodepisuj smlouvu, ani na skelet ani na nic jiného, než nemáš stavební povolení nebo alespoň územní rozhodnutí nebo souhlas, to se ti může škaredě vymstít. Leda bys byl tak silný v kramflekách nebo měl tak dobrého právníka, který by tě v případě potřeby uměl z toho vyvázat
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no proto!!!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-) :-) :-) :-) 8-) :-D ;-) :-o
Odpovědět
na vanoce jsme se nastehovali do nove roubenky a nedam dopustit.sruby se sem nehodi,zevnitr uz se nedaji tepelne izolovat coz je docela dulezite.
Odpovědět
Profilova fotka
:-p
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys Perfektně zaizolovaná roubenka je jistě skvělá věc, ještě lepší je ještě lépe zaizolovaná falešná roubenka k nerozeznání od perfektně zaizolované roubenky... Pročpak jsi stavěl roubenku, když ji potřebuješ mít zaizolovanou ?Snad ne proto, že se sem nezaizolované roubenky nehodí. Já nedám dopustit na sruby a vůbec mi nevadí, že se nedají zaizolovat - jako ostatně nikomu na této lince. Odvážným přeje štěstí, tak nechť Ti je přáno. Izolantům ZDAR lyžařům SKOL
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys roubenky jsou také hezké, a ty se zkus zamyslet nad tím, že je v pořádku, že každému se líbí něco jiného. Víš, zabloudil jsi do vlákna, kde jsou příznivci srubů, takže tady tvůj názor zřejmě nikdo nepodpoří. Co se kam hodí, co kde vypadá dobře, je, myslím, potřeba nechat na těch koho se to týká. Když si představím to betonové podnikatelské baroko, paneláky naležato - řaová zástavba, která v sobě snoubí nevýhody domu s nevýhodami bytu, domečky typu Canaba nebo Rýmařov, kdy jdouce zástavbou, je člověk od sebe jen tak snadno nerozezná, tak to se mi určitě zdá srub lepší a zdálo by se mit lepší i tehdy, kdybych k příznivcům srubů nepatrila. Prostě příroda je příroda
Odpovědět
@hhanys a mě nejde do hlavy, co je výhodného na vícepracích s izolováním, když srub jen z kulatiny splňuje podobné parametry jako roubenka (dle teorie samotná kulatina o stř.prům. 25 cm izoluje jako 90 cm zdiva). Proto je taky trochu levnější než roubenka - méně práce a materiálu, žádné sušení. Že tě to tak trochu štve ? :-N Ve výsledku tam v nějakém koeficientu asi předčí srub ale to rozhodně není podnět k diskuzi zde. Důležitější bude dobře odvedená řemeslná práce, pak se může stát, že se rád ohřeješ u souseda ve srubu :-D To je tak důležité platit víc, mít víc vaty ve stěnách jen proto aby jsi mohl napsat takovou hloupost ? Každopádně roubenka je taky nádhera a voní, jen to není jabko ale hruška, tak si ji užívej, já mohu "zatím" jen závidět i roubenku.
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys izolovaná roubenka? cože? a to se Ti líbí? Kde je pak to kouzlo toho bydlení v masiním dřevu? hmm, tak to mu vážně nerozumím, ale nemusím vědět všechno... izolaci zdar a papa a lyžařům skol a tralala :) :-p
Odpovědět
@esmeralda2 kráááááááááááásně jsi to řekla
Odpovědět
Profilova fotka
Mě asi nikdy nepřestane fascinovat, když se mě lidi ptaj, jestli to ve srubu budeme mít zevnitř takhle kulatý nebo jestli to budeme ještě nějak zateplovat a omítat :D Ale fakt, se mě na to zeptal už skoro každý a vždy mě to rozesměje :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas :) to si zvykneš, nás se už nikdo neptá :))
Odpovědět
Článek se načítá
Tak my jsme zrovna ten případ,kdy vevnitř zateplujeme,nicméně jsem chtěla podotknout,že nás se ptají,jestli budem zateplovat a omítat zvenku? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery :))))) tak to je dost dobré :))
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery proč zateplujete zevnitř, máte to z tenkých hranolů, nebo je tam nějaký jiný důvod ? Vy jste nechtěli bydlet v masivním dřevě ? @barborka53 děkuji
Odpovědět
@esmeralda2 máme 16cm tl.dřeva,všechen obvod jsme izolovali a předzdívali cihlou nebo deskama,nosné příčky máme dřevěné.důvodů několik,jednak vkus interiéru,tepel.vlastnosti a doporučení.
Odpovědět
@hhanys Dobry den, roubenky ve me osobne vyvolavaji pocity staroceske stavby. Prapraprababicky a stara ceska klasika. Me se libi srub z duvodu jeho divokeho prirodniho vzhledu (mensi opracovannost nez hranene drevo) a prodysnosti - proto ho nebudu zateplovat protoze chci dychajici dum (neverim ze v tom dome fouka jak na horach) - vim ze i izolace dycha ale urcite ne jako drevo samo o sobe. A BTW tvuj nazor na foru kanadske sruby ... kde je vetsina zastancu srubu si myslim je mozna naschval popichujici. Uzij si zateplenou roubenku ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha vidis, my zrovna taky nakonec sli do "izolovane" stavby. puvodni zamer byl mit 20cm cedru, ale po konzultacich, prohlidkach a propoctech jsme sli do: 10cm cedru 6cm drevovlakno 10cm cedru vyhoda1 - neprofoukne to (neni tam zadna folie, jen tvrda velkoplosna drevovlaknita deska) vyhoda 2 - drevo neni tak namahane teplotnim rozdilem, takze nepraska vyhoda 3 - profil 180x100 mm se da perfektne vysusit, takze si stavba nesedne Vyhoda 4 - tenhle profil se da mnohem lepe cinkovat takze ve vysledku material je levnejsi Nevyhoda: vyssi pracnost pri stavbe
Odpovědět
Profilova fotka
uz ho nechte :-| , voni drevem, tak patri do naseho stada (i cerna ovce se pocita)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhanys Jé, to mě zase jednou něco rozesmálo :-D O izolaci rubenky se tu občas diskutuje, ale izolovat srub? Už jsi v nějakém byl v zimním období? Nechtít srub, protože se zevnitř nedá zateplit :-) :-) To jej jako by jsi napsal, že ho nechceš, protože se kuláče zvenku špatně omítají a olepují polystyrenem! To je u srubu asi tak stejně důležité jako jeho zateplení ;-) Když se ti srub do českého kraje nelíbí, beru. Nemusíš si kvůli tomu vymýšlet nesmysly. ;-) @thomson už ho nechám :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Xavik chce myslím srub, ne roubenku, jako máš Jituš ty. A ten přeci jen sedá a vysychá více, proto bych nedoporučovala osazovat okna hned na první zimu, pokud není nějaký časový tlak. @xavik Já myslím že mít do podzimu hrubou stavbu je zcela reálné. Ale samozřejmě toho 2015! ;-) I když ti firmy slibují cokoliv, nedělala bych to. Jednak určitě nestíháš to papírovaní, a za druhé dřevo by mělo být ze zimní těžby, a to už jsi letos prošvihl. My jsme vyjímečně těžili až v březnu, ale to tehdy bylo v únoru -15st. a sníh ještě na konci března, tak to šlo. Letos ne. Když letos před zimou uděláš základy, bude to tak akorát v klídku, přes zimu si připraví dřevo příp. stavbu na dvoře a na jaře máš srub na pozemku. A přes léto můžeš dělat na podkroví, než si spodek sedne.
Odpovědět
My trošku odbočíme (my protože se tu střídáme, jednou Milan a někdy já), jak to je, když se nastěhujete do srubu ještě před kolaudaci, bydlíte třeba v přízemí a dodělávají se podkroví atd., a jak řešíte trvalé bydlení, chcete zrušit byt, ať se zbytečně neplatí (další výdaje), tudíž Vám zruší trvalý pobyt a jak třeba s poštou, jak to prosím funguje a jak to máte zařízené, moc Vám děkuji za odpovědi
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa tojo, ale myslím, že dilatační mezery musí být u srubu i roubenky, ne??ona roubenka, ač si to srubáci nemyslíte:-D sedá také dost
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 my se nastěhovali bez hotového podkroví- stále na něm pracujeme, je to nekonečné ]-( -ale jelikož veškeré nutně obytné místnosti- tak to nazvali-máme dole, v pohodě jsme zkoulaudovali, dostali čp. a mohli si přihlásit trvalý pobyt.
Odpovědět
Profilova fotka
Podle našeho starosty by mělo jít se přihlásit na obec
Odpovědět
@bilbery @kacckas navrhuji pouze nahazovat a mezi tím nic!!!!!
Odpovědět
@jptn moc děkuji a jsem překvapená, že to tak jde, ještě prosím tě, co jste museli mít k té kolaudaci udělané....
Odpovědět
@vorelmato tobě také děkuji, tak mám zajít za starostou a doptat se na možnosti i bez kolaudace?
Odpovědět
Profilova fotka
@barborka53 asi by to nešlo, kdyby třeba nebyla dole koupelna, nebo ložnice, takhle řekli , že když jsou dole obytné místnosti komplet, tak s kolaudací nění problém jako v zápisu je , že až doděláme podkroví, zkolauduje se zvlášt, ale je to spíš formalita, zrovna tak jako okolní zpevněné plochy když už máme čp a bydliště, jinou kolaudaci dělat fakt nebudeme :-D ono, co budou chtít bude individ asi úřad od úřadu, jak už jsi tu asi vyčetla--my tady neměli s ničím problém, a jsme za to štastní, zvl když čtu co si vytrpí jiní- např Evička ;-( dokládali jsme všechny rev zprávy, doklad o předání a převzetí stavby,namontovali jsme extra před kolaudací požární hlásič a hasící přístroj- to vůbec vidět nechtěl.....
Odpovědět
@jptn jasně...záleží na koho trefíte, ale přesto děkuji
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?