Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk za sporákem máš kachličky se spárovačkou a v pohodě? tak to jsi hoodně šikovná :) gratuluji,,, my máme asi tak 7let - mozaiku a docela děs, už nikdy více :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha teď řešíme, co dáme za sporák, ale nejsme omezení srubovinou, je tam zeď a manželka přemýšlí právě o mozaice. V čem je problém?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha taky čekám, co za problém, my ji v bytě měli.. a pořád máme... a problém nebyl.. nebo jsem ho nepostřehla??
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit nevím jak často jste zvyklí mýt desky za sporákem,,, mám v bytě šedobílou krásnou mozaiku, kdy ta mastnota ze spárovaček nejde dolů :(, čím méně spár za sporákem, tím lépe, to je moje heslo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha bráno selským rozumem, máš pravdu. Na druhou stranu, neznám současné materiály, jejich slabé a silné stránky, proto se ptám. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit :)) a to je v naprostém pořádku,,, já začínám preferovatr hladké formy, nebot se skutečně dobře čistí :) a to je vývoj,,, každý si má užít své :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk no, normalni sklo bych se tam bal dat... aspon kalene kdyz uz. A je dobre nechat na nem udelat HST zkousku aby se zabranilo samovolnemu prasknuti.
Odpovědět
@kasha sparovacka je za sporakom aj vedla sporaku, kedze je na kraji a fakt je ta sparovka OK, som ju dnes starostlivo pozrela, ci neblafujem 8-) Asi tak neprskam? :-) ale mojim problemom je skor to, ze mi casto vykypi z hrnca =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ekopanel je lisovaná sláma zalepená v papíru, dřevovláken je víc druhů, co ti to tam projektman tlačí? Doporučuju zvážit...
Odpovědět
@vorelmato a tiez to zeru mysi? :-D inak vdaka za odpoved, na webe je konope vychvalene ale akosi nenachadzam stastnych majitelov :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk my jsme meli puvodne v planu konopnou izolaci do sendvice v patre, ale bohuzel Canabest zkrachoval, tak budeme nahrazovat drevovlaknitym Pavatexem.
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk :) asi neprskáš :) a častěji umýváš? :) @jumpmans tyjo, canabest není?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
To all: dnes jsme navstivili vyrobce oken albo v Oseku nad Becvou, aby jsme upresnili poptavku. Nejsou okna jako okna....az to vypada na samostatny vedni obor. Nezminuji to abych nekomu delal reklamu, proste jsou k nam nejblize a maji tady slusny šourúm, uvidime zda i nabidka bude slusna. Pozitivni bylo, ze maji partu, ktera ma nekolik srubu za sebou a obchodak se snazil ;-). Tak jenom jeden TIP pro budouci generace (i kdyz musim priznat ze je puvodne z ptaci hlavy 8-) ) Az budu mit nabidky tak dam vedet zda jsem stale pozitivni :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson my sli taky do alba. Meli by je montovat cca za 2-3 rydny tak se podelim o zkusenosti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha jj, celkem se nam to seslo. Od projektu po realizaci nam zkrachovali dva vyrobci izolaci. Meli jsme v planu slovensky Hofatex a prave Canabest a tesne pred podpisem smlouvy jsme zjistili ze uz nejsou. Nastesti insowool briskne nasel nahradu - Svycarsky Pavatex ktery ma lepsi parametry a svete div se, je levnejsi nez byli Slovaci...
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Já mám za kamny spoustu let obklady 10x10cm, takže nějaké ty spáry tam jsou, a musím konstatovat že jsou děsné, a pro mne nevyčistitelné. Musela bych na to koupit nějaký speciál.prostředek. Milimetrová tloušťka mastnosty, a to po každém vaření obklady otřu. Ale spár jako by se to netýkalo :-p .
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Elektrokolo jsme kupovali loni v létě, a manžel se před tím dosti radil s odborniky :-) . Pokud vím, tak ho dobiji jen v garáži :-D Ale možná ani nevím vše, já na něm nejezdim ;-) Jen vím určitě, že šlapat musi stále. :-) @kacckas Jestli ještě můžu já, my máme nahoře dřevěné konstrukce s ekopanely. A v nich myšky... :-D
Odpovědět
@jumpmans Hofatex sem nahradil Agapenem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa a jak ty mysi resite/nebo uz jste to vyresili?
Odpovědět
@kasha no, co je to casteji? :-D nemam akysi harmonogram, ale umyjem vtedy ked naprskam. kedze vsak kachlicky vyzeraju cisto, nevyzaduju aby som ich casto drhla. fakt neviem cim to, ale na panvici smazim casto, a pouzivam aj pokrievku:-) aspon kym sa to nevyprska:-) najcastejsie pouzivam predve dva horaky ;-) u rodicov si veru pamatam mastne kachlicky.. =-)
Odpovědět
@jumpmans my chceme do strechy, ale nie je to este definitivne rozhodnutie, a ako som spomenula firma co by mala stavat pouziva konope aj medzi klady. Vy staviate z borovice? kolko cm?
Odpovědět
a este by som sa spytala, v akej vyske mate okna? (otvor)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk ahoj, ještě jsem objevila někoho, kdo to sklo má http://www.modrastrecha.cz/blog/wmn/a... jukni do alba wmn interiéry, cca od foto 45
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk konopnou izolaci máme, jsme s ní spokojení ;-)
Odpovědět
@vorelmato Tím pádem jsem to špatně pochopil a nebude to ekopanel. Ale ještě nevím co, zítra máme schůzku, tak to nahodím.
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk my mame roubenku a stavime z cedru a mame dost netypickou konstrukci: 9,6cm cedrovy tram 6cm Pavatex Combi 9,6cm cedrovy tram cedrove tramy jsou navzajem propojeny kluznymi svislymi spoji celkem ma stena tloustku 25,5cm horni skladba sten je pak: 1. borove palubky 2. 4cm izolovana instalacni predstena Pavatex flex 3. fermacell 4. parobrzda isocell 5. 16cm pavatex flex v ramove konstrukci 6. 3,5cm pavatex isolair. 7. omega fasadni folie (UV odolna 8. 3cm late 9. cembonit provetravana fasada. strecha opet netypicka konstrukce - krome PIR nadkrokevni izolace jsme doplnili jeste tezkou drevovlaknitou desku kvuli akumulaci a posunu tepelne amplitudy (dostavame se tusim na 11h): 1. krokve (pohledove, z BSH borovice - susene hoblovane lepene vicevrstve tramy) 2. 28mm zaklop z borovicovych palubek 3. parozabrana Bauder TOP TSK 75 4. 6cm pavatex therm plus (nebo jak se to jmenuje) 5. 14cm Bauder PIR Plus 6. latovani 3cm 7. prkna 8. falcovany hlinikovy plech.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson snažili jsme se řešit, ale asi to není řešitelné na100pro. Něco se pochytalo do pastiček, hlavně na podzim, když se stahovali z venku Přes zimu už byl v domě klid, žádné šustění a hryzání, ale i tak se občas nějaká ještě nechala zaklapnout ;-) Uvidíme příští rok, jestli se to bude opakovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk ad okna: v prizemi mame francouzska v 0 - t.j. otvor je o malinko (tusim asi o 2cm) pod urovni podlahy, tak aby okno bylo co nejnize, ale nebranilo se otevirani. v patre francouzska na terasu stejne, v detskych pokojich pak 850mm nad podlahou - kvuli norme na zabradli. Sice se to pry da nejak obejit, ale rikali jsme si, ze to radeji dame takhle vyse, at nam haranti nevypadnou. fasadni, ktera navazuji na stresni okna jsou pak tusim 850-900 - nevim jak to tam presne vyjde, protoze vysku nadezdivky vevnitr mame planovanou 180cm a fasadni okno ma 98, ale dava se vyse - az na hranu se stresnim oknem.
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson woow tak to je megacool. ale domu bych si to asi nedal...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?